1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.658
    Допаѓања:
    116.453
    Пол:
    Женски
    Ако претходно си била повредена од некого,во ред е да се сомневаш во луѓето.
    Но,ова твоето е опсесија,а тоа не чини.И љубомората ти е претерана.Во ред е тој да има друштво.Во ред е да имаш и ти.Не чини и цело време вие двајца да сте заедно,тоa ја задушува врската.Седнете и разговарајте.Кажи му дека си загрижена за вашата врска (без љубоморни испади).Отворено разговарајте кој што мисли и што прави.Така ќе имате доверба еден во друг.Ако се сакате,ќе си најдете начин како подобро да функционирате.
     
    На Milobebence, honey.11 и WildMk им се допаѓа ова.
  2. Micika12

    Micika12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2018
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, пред еден месец прв пат го видов дечково и многу ми остави впечаток, и ми привлече внимание, по некој ден собрав храброст незнам ни јас како му пишав дека ми се свиѓа и од тогаш пишуваме, се он фин си е искрен, отворен ама го нема цело време на моменти само, до сеа максимум 10 пати дали имаме излезено.. Шо мислите вие за ова ?
     
  3. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Пишуваш го нема цело време, само на моменти. Никој не може да биде постојано достапен, но секој може да најде време ако сака.
    Доколку ти значи, разговарај со него. Само тој може да ти каже што планира.
     
  4. KeBideLi

    KeBideLi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2018
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    194
    Пол:
    Женски
    10 пати сте излегле, а само еден месец се познавате, и викаш го нема цело време, на моменти само?
    Мене ми изгледа и дека пречесто сте излегле за еден месец. Почетокот е секогаш бавен, се запознавате, се зближувате, нема да е нормално да излегувате секој ден.
    Јас во еден месец да сум излегла 3 пати ти била на седмо небо.

    Значи, немаш проблем со тоа колку пати сте излегле. Е сега, ако има нешто чудно во неговото однесување, ладен е или чуден е или било како тоа е друго. Ама сама кажа дека е фин, искрен и отворен. Така да немаш мака! Уживај и не му ја мисли толку ;)
     
    На Dream-Girl и crimson им се допаѓа ова.
  5. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.658
    Допаѓања:
    116.453
    Пол:
    Женски
    Разговарај со него,да видиш дали и ти му се допаѓаш,дали он сака сериозна врска.Само не форсирај го.
     
  6. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    10 пати сигурно не би излегол ако не бил заинтересиран :) според мене супер ви иде
     
    На Alisa22, KeBideLi и crimson им се допаѓа ова.
  7. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Овој истиот дечко што чека одговор од тебе дали ќе бидете цитирам ,, friends with benefits''?
    Ако да тогаш не знам за што бараш совет он ги.поставил картите на маса одлуката е твоја!
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Micika12

    Micika12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2018
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Da da.. ama nekakoq pochnavme chesto da izlagame, plus i za raka me fati posledniov pat
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Препрашај го... може навистина сега сака да сте во врска.. :)
     
  10. SelenaGomez

    SelenaGomez Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    1.477
    Пол:
    Женски
    Имам дечко 4 години но имав многу проблеми со домашните, не ме оставаа да сум со него не ме оставаа да излегувам со него, ако разбера дека сум била со него следуваше огромна расправија итн не сакам да се навраќам. На некој начин сеуште ги имам проблемиве но не се како порано, малце од малце си легнаа на брашно. Поради се тоа што го имам преживеано на некој начин си имам набиено комплекси, избегавам семејни разговори за врски затоа што ми е непријатно да кажам дека имам дечко од причини дека ќе ме напнуваат. И кој и да е некој од фамилија кога ќе ме прашаат демек имаш дечко, имаш некој им одговарам кратко не, зата што не сакам да навлегувам подлабоко за врската. Сметам дека се ова ми е поради домашните што ми прават проблеми но не знам како да го надминам ова.
    Што мислите вие и дали некоја била во слична ситуација?
     
    На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
  11. S.deBea

    S.deBea Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2018
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Мислам да си расчистиш самата дали тој дечко ти одговара да го нарекуваш и осеќаш како таков.
    Кога ќе разјасниш на што си со него нема да велиш не кога ќе те праша некој од роднините дали имаш дечко.
     
  12. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.658
    Допаѓања:
    116.453
    Пол:
    Женски
    Реакциите на твоите се нормални.Имаат право да бидат загрижени со кого и со каков си,но не можат да ти диктираат дали да бидеш со типот или не.Ти размисли си дали си сигурна во врската или не.Разговарај со него.Потоа одлучи што понатаму.
     
  13. SelenaGomez

    SelenaGomez Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    1.477
    Пол:
    Женски
    Имаме сериозна врска и супер функционираме заедно така да...
     
  14. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.658
    Допаѓања:
    116.453
    Пол:
    Женски
    Ако е се во ред,терај си.Не треба да ти биде гајле што мислат и што ќе мислат другите.
     
    На SelenaGomez му/ѝ се допаѓа ова.
  15. S.deBea

    S.deBea Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2018
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Тогаш или речи им да кога ќе те прашаат или ако не сакаш да споделуваш такви информации нашали се дека не е важно.
    Не делува како да не си сигурна што тој дечко претставува за тебе. А мислам дека и твоите по 4години си прифатиле дека добро ви оди.
     
    На SelenaGomez му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SelenaGomez

    SelenaGomez Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    1.477
    Пол:
    Женски
    Фала ви многу:*
     
    На S.deBea и nextredstyle им се допаѓа ова.
  17. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.872
    Пол:
    Женски
    Зошто некој би влегол во врска со некој кога нема воопшто доверба во таа личност? Јас се ова го замислувам како измачување, непотребен стрес итн..
    Поработи на тебе, на самодовербата па потоа гради цврсти, сериозни врски - најздраво за тебе.
     
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Зошто се твоите против?
     
  19. corapche

    corapche Нов член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво јас сум нова овде доста време го следам форумов но еве денес одлучив да се придружам и јас. Имам дечко со кој одам 1г. и 4 месеци (се знаеме од пред 3години) доста добро се слагаме но многу сум љубоморна се сакам дс знам кај е со кој е како е што е, јас и да нејќам нешто ме тера и често настануваат караници(иако уште откако се фативме си имаме минијатурни караници но чим сме уште заедно не се опасни :D) често ми вика дека сум глупава или не размислувам, без мозок, без логика.. Му кажав дека ми пречи на самодоверба тоа но тој пак по старо. Не знам на кој начин да му кажам за да сфати.не сака да имам некоја физичка активност бидејќи сум слаба и мисли неспособна:punch: барам совет зошто незнам како понатаму еднаш сакаше "пауза"демек така подобро другари но се сакаме и неможеме еден без друг а само се караме како да сме во брак :lol: знам дека во секоја врска има караници но нашата како да зависи од тоа дури и поретко ми обрнува внимание:tmi: I don't know what to do. Фала однапред
     
  20. MINA1195

    MINA1195 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2018
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Нормално е сите имаат караници. И јас сум во врска повеќе од 5 години и ние се расправаме за ситници и глупости па никогаш до сега не ме навредил. Самата не треба да дозволиш да бидеш навредувана посебно од твојот партнер.Седни го направи му добар муабет и разрешија дилемата сака да биде со тебе или не.
     
    На diskreten32, corapche и carangigia им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.