1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.229
    Пол:
    Машки

    И ако те удоволи со сето тоа да ти доставува список за се кај е и што е ќе ти здосади, тебе ти треба занимација. Мислите насочи ги на нешто покорисно отколку расправии и слично. Ако тој сака ќе најди милион причини да ти се скара, не мора да те изневерува, не верувам да е кукавица и да го прави тоа.
     
    На corapche му/ѝ се допаѓа ова.
  2. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Чим те навредува, нормално дека ќе бидеш љубоморна.
    Тој ти вика практично: Не чиниш - па ти на штрек си задоа што мислиш дека има еден куп други што 'чинат', па може да те замени со друга.

    Лошо си влијаете еден на друг.
     
    На Dust, corapche и Purelove92 им се допаѓа ова.
  3. S.deBea

    S.deBea Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2018
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Да во секоја врска има караници но не секоја врска зависи од тоа-караниците како твојава.
    Мене повеќе ова ми делува како токсична врска ти се сакаш да знаеш што прави, тој се лути дека го потценуваш со твојата контрола дали од недовреба или од што и да е што ја имаш. Потоа тој се осеќа омаловажен од тоа твое однесување па те навредува, ти возвраќаш и се се вртите во круг.
    Ако не најдете начин квалитетно да комуницирате ќе ви се здосадат и на двајцата караниците не само на него, и тебе ќе ти дојде преку глава па со тек на време и ти ќе бараш пауза.
     
  4. worrieddd

    worrieddd Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    3.563
    Пол:
    Женски
    Друго е караница, а скроз друго се навредите и називите со кој што ти вика дека си глупава и без мозок. Не би требала да го дозволиш тоа. Не е здраво за било која личност да слуша такви зборови.
     
    На x.Daisy.x и WildMk им се допаѓа ова.
  5. VoodooGirl

    VoodooGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    514
    Допаѓања:
    4.176
    Пол:
    Женски
    Здраво, имам постар брат 25 години и секогаш кога носи нови девојки мене ме брка од соба за да седат кај мене. Он нема конкретно негова соба, седи во трпезарија. Работата е што јас сум си привикната на мојата соба и не можам да учам на друго место но тоа него не го интересира, само го интересираат неговите девојки. Во ред е да доаѓаат неколку пати во месецот но они претеруваат. Од една страна ми е жал што нема негова соба но од друга не сум должна да паѓам испити за неговите сексуални нагони и да немаат осет дека тоа е моја соба и не може да ме брка кога ќе му текне. А и кога седат, седат по цел ден што се вика.
    Сакам ваше мислење и совет околу темава бидејќи ми е преку глава да се преселувам од соба во соба и да немам простор за учење. Понекогаш ми иде да се преселам од дома но немам такви можности да плаќам кирија бидејќи студирам.
     
  6. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Kazi mu na brat ti deka sobata tvoja ne e bordel :)
     
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
  7. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Не искачај од соба кога ќе дојдат. :)
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.229
    Пол:
    Машки
    кажи ги на татко ти и мајка ти, и ако тие не одговорат соодветно односно не му забранат на брат ти да ја користи твојата соба, побарај им уште 5-6 прекривачи за да ги сменуваш откако брат ти ќе излезе од соба. xd
     
  9. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Брат ти има односи на твојот кревет и после ти спиеш на истите чаршави?
    Малку гадно.
    Шо викаат родителите за ова или сами живеете ти и брат ти?
     
  10. VoodooGirl

    VoodooGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    514
    Допаѓања:
    4.176
    Пол:
    Женски
    Нормално дека менувам чаршави после секој пат, а моите зборат дека ќе му направат соба и тоа трае со години, во превод нема да се случи никогаш. Единствено можам да почнам да работам и плаќам кирија, но некако ми се фрлање пари и време на работа.
     
  11. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Шо знам, некако ми е глупо ти да се селиш ради сексот на брат ти. Нека оди тој нека плаќа хотел и нека е*е.
    Пробај наредно, кога ќе дојде со девојка речи му директно ова е моја соба не е јавна куќа. Плати па клати.
    Можда ќе се скарате али јбг. Комплицирано е штом родителите не преземаат ништо.
     
    На VoodooGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Rhaenys

    Rhaenys Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2017
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Чим ти вика глупава неспособна итн итн ... ти си душо мета на вербална манипулација и злостаување. Прочитај на нет појке за verbal abuse и ке ти стане појасно. Мој совет бришка од таква врска.
     
    На Milobebence и corapche им се допаѓа ова.
  13. Принцезичка1

    Принцезичка1 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    1.064
    Допаѓања:
    5.394
    Пол:
    Женски
    Здраво,ситуацијава е малку чудна и комплицирана и мислам дека вас ќе ве збуни,па можете да замислите мене како ми е.Почна да ми се пушта еден,не изгледа лошо и знаете кога некој цело време се врти окулу вас ќе ви се врти во главата и ќе ве збуни.Прво мислев дека ми се свиѓа дека треба да почнам со него,ама кога оставив да помине време сфатив дека тој не е за мене.За да го отргнам од мене почнав да флертувам со друг ама и тој возврати,со тек на време станувавме се поблиски и почна многу да ми се допаѓа.Тој ми се жалеше дека сака да раскине неможе веќе со девојката многу била проблематична не му дозволувала да дише.Тој и кажал на неа дека искача со мене (тоа не беше точно и јас незнаев дека така ќе каже) и раскинале.Јас се повлеков од тогаш немам никаков контакт со него сме се сретнале неколку пати,но се однесував ладно.Проблемот е што јас цело време мислам на него и не знам што е правилно да направам.Кога и да мислам што да правам ми текнува дека на некој начин бев причина за нивното раскинување и ми текнува на неговата бивша која ми е познаничка и ме прашува зошто ги разделив,а сепак оваа дистанца и двоумењево ќе ме убијат,сепак сакам да сум со него ама не знам што да направам?Секое мислење ќе е добредојден совет.Сакам само да ги разрешам прашалниците во глава,фала ви однапред.
     
  14. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.229
    Пол:
    Машки

    Типот видел нешто поинтересно и одма го гуши девојката. :D

    Мислам дека засекогаш ќе го памтиш ова, и притоа ако таа негова бивша после тоа прави некои потези, уште повеќе ќе ти отежни и уште повеќе ќе мислиш на тоа.. Што знам според мене би било подобро да се откажиш, ама ти си знаеш.


    Јас пример би си го поставил прашањето, ако го гушела претходната девојка, зарем јас нема никогаш да почнам да го гушам?
     
    На Alisa22, Роберт 7 и Принцезичка1 им се допаѓа ова.
  15. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    751
    Допаѓања:
    2.869
    Пол:
    Женски
    Си барал изговор да и раскини на девојката и ти си му била најдобра алтернатива во тој момент , размисли дали заслужува внимание некој кој постапил вака без твоја дозвола/знаење најверојатно бидејќи те мислел лесно умна заради фактот што си се дрзнала да флертуваш со зафатен дечко и тоа на твоја познаничка.
     
    На Принцезичка1, Annora и theowndemon им се допаѓа ова.
  16. S.deBea

    S.deBea Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2018
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Типот те искористил како изговор да и раскине на девојка му но пред се е искрен штом споделил со тебе како и раскинал. Замили само ти да не ја знаеше причината како и зошто и раскинал и откако тој слободен ти уште повеќе да се зближеше и еден ден и тебе да ти раскине дека ти ко девојка би го гушела и баш исо така да ти раскине со ист одгвор како ти би се осетила? Типов е незрел за врска понастрана со време од него.
     
    На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Одлуката е твоја што ќе правиш.
    Совет за понатаму, Не се доведувај во ситуација да бидеш една од страните на триаголникот. Во меѓусебниот натпревар за освојување еден ќе биде повреден.
     
    На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. monyzz

    monyzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Ми треба ваш совет
    Имам најдобра другарка се дружиме веќе 5години. Таа е до мене во најтешките моменти една на друга си помагаме секогаш се грижиме една за друга.Таа има многу добра душа на сите сака да им помогне и добродушна е. Меѓутоа таа премногуууу лаже секој втор збор и е лага, лаже и за најмала глупост. На пример еднаш измисли дека излегува со еден дечко кој во нашава земја не ни постои.. нема таков.. имагинарен лик .. потоа измисли дека излегува со друг лик исто така имагинарен. Измислуваше и другарка исто така имагинарен лик која не постои во нашава земја и направи лажен профил ме гледаше во очи и ме лажеше дека се дружат измислуваше и другари. И многуу други работи нема крај и сеуште лаже. Јас стварно веќе незнам како да постапам..
    Помош?
     
  19. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    751
    Допаѓања:
    2.869
    Пол:
    Женски
    Или е патолошка лажга ( психичка болест ) или има комплекс на пониска вредност. Јас не би се справувала со ова, можеби звучи себично али секој со своите проблеми не ми требаат туѓи за само да имам другарка. Плус оваа душичкава на too much stress ме асоцира.
     
    На crimson, monyzz, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Се согласувам со Пјурлов, дека е или патолошки лажго, или има некој друг психички проблем.
    Конфронтирај ја за тоа дека лаже... не знам и колкави сте.. Може и со нејзините треба да разговраш.
    Секако, вакво однесување не е во ред.
     
    На monyzz му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.