1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Се убаво,( и лесно вака) кажано, но зошто сеуште те интересира и би барала совет?
     
    На KeBideLi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.617
    Допаѓања:
    36.928
    Пол:
    Машки
    Луѓето највеќе се менуваат карактерно и созреваат баш во тие рани дваесети години. Секоја личност порано или подоцна поминува низ некоја неминовна трансформација, се бруси и ги менува своите светогледи, амбиции, вкусови и размислувања во врска со својата иднина и самиот концепт на животот.

    По ова што го напиша ти, поради сета таа промена која сте ја поминале вие во овие 4 години, вашите размислувања и светогледи на иднината се разликуваат, и тоа се разликуваат за многу.
    Од една страна, ти си млада, амбициозна личност со свои зацртани цели на кои ти стои баш тој на патот. Од друга страна тој се наоѓа во некоја блага депресија неможејќи да го следи твојот чекор и се плаши дека полека, но сигурно те губи. Од тука и доаѓаат тие изливи на љубомора, бес и караници.
    Кај тебе веќе одамна е се влезено во рутина, времето поминато со него го гледаш како нешто што се МОРА, а не што се САКА. А како минува истото се повеќе ја гледаш вашата врска како товар.

    Седни со него, и разговарај, искрено, најискрено што можеш. Кажи му длабоко што чувствуваш и чекај да ја видиш неговата реакција. Доколку осетиш во моментот дека не си спремна да му дадеш втора шанса, прекини ја врската. Не се завлекувај самата себе, ниту него. Не прави тешкото да изгледа уште потешко. Една таква долга врска, најмалку што заслужува е еден искрен и мирен крај.
     
    На Milobebence, wildone, poenta и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Pretty_woman

    Pretty_woman Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2018
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Он вака се одесува уште сега а можеш ли да замислиш да ти биде маж на глава ќе ти се качи ке ти глуми главен ти цел живот како робијаа.Мој совет е да раскинеш со него и да уживаш ја имав слична ситуација што не се трпи тоа.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  4. newme

    newme Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Zdravo. dali za vas pretstavuva banalnost ili e pak vazno ,decko vi da objavi ponekogas slika na viber so vas? Vo posledno decko mi objavuva sam. mu rekov na smea deka bi mozel da objavi i pocna da se kara deka negov bil telwfonot i viberot,dovolno bilo eden den so objavil ,ne trebalo da mu se mesam so ke objavuva. Mi se luti ,namesto jas nego. Napraj problem od sitnica,a veli jas sum praela problem.so mislite za ova?
     
  5. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Зар на вибер се објавуваат слики? Јас мислев само профилна таму можеш да ставиш.
     
    На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки

    А ставате слики на други социјални мрежи?
     
  7. newme

    newme Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Ne.nemame fb ili drugi mrezi ,samo viber .
     
  8. newme

    newme Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Za profilna mislev .
     
  9. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    На вајбер се става една профилна слика и таа треба да го претставува оној кому му припаѓа бројот за да се знае со кого контактираш.
    Бар во светот на возрасните тоа е така.
     
    На Youknow, Tina22m, esperansa777 и 6 други им се допаѓа ова.
  10. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Тоа не е објавување на слики.
    Не гледам проблем тука. Убаво ти кажал дека негов е виберот и нормално дека треба да стои негова слика.
     
    На crimson и Feminka22 им се допаѓа ова.
  11. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.696
    Пол:
    Женски
    Мене не би ми било глупо,ако сме заедно веќе океј ништо страшно и да стави слика со мене.
    Ако се срамиш од него или затшакуваш нешто тогаш има зашто да се ,,буниш”.Не се замарај со ситници.
     
  12. PinkGirl*

    PinkGirl* Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    630
    Пол:
    Женски
    Си има други социјани мрежи кај што се ставаат заеднички слики,на вибер се става сопствената,убаво ти кажал дека негов си е телефонот и виберот што сака ќе си става.За глупости му замеруваш
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.647
    Допаѓања:
    52.640
    Пол:
    Женски
    Нормално е да стави слика каде што е сам бидејќи негов е виберот, но и тој преувеличува со тоа што се кара со тебе и ти се лути за толку небитна работа. Може нормално да каже дека моментално сака само негова слика да стави. Само и ти не го притискај премногу бидејќи не вреди за олку банална работа да се карате. :)
     
    На newme и PinkGirl* им се допаѓа ова.
  14. Anasm33

    Anasm33 Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Не го претискај тоа се глупости
     
  15. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Епа освен ако не ви е заеднички бројот не знам зошто би имал профилна со тебе на вибер...
     
    На Annora и Feminka22 им се допаѓа ова.
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.696
    Пол:
    Женски
    Каков идиот сум..јас сфатив дека типкава се буни зашто ставил слика СО НЕЈЗЕ..
    Едит: се согласувам со членките над мене.
    П.С: јас кога викам пишувајте кирилица да се разбереме ко луѓе.
     
    На buba4e89, marchi-cool и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  17. Unique__

    Unique__ Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2018
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    1.918
    Пол:
    Женски
    Денес ја завршив мојата таканаречена врска.
    Два дена не ми беше посветил внимание кога бев кај него, во петокот имавме само секс, саботата ниту ме гушна, ниту ме бакна.
    Денес, како врв на сето тоа, ме остави сама во салонот, и без да ми спомне си влезе во неговата соба, полегнат се затвори за да си гледа тв и слуша музика, јас сама, ко теле, не знам што се случува.
    Да ми кажеше дека бил уморен и сакал да одмори ќе го сфатев, ама имаше еден час како бевме станати а он едвај да ми прозбори.
    Се осетив непосакувано, непожелно, како вишок. Влегов во собата, го гледам си чила, почнав да се пакувам и му реков дека ќе си одам.
    Ниту ме сопре, туку ми се закани дека доколку си одам да не го побарам пак. Си отидов, сама, додека врнеше дожд и барав такси за да стигнам до автобуска, не ми се ни јави.
    Згора на тоа, кај крив и ме избриша.
    Највеќе што ме изритира е додека јас некогаш навечер чекам да ми се јави или пиша, господинот си игра на социјални мрежи онлајн игрички со луѓе кои тој не ги познава или се допишува со некои девојки кои цел град речиси ги поминале.
    А јас се осеќам ко да му додевам кога му се јавувам додека тој си играл на пц а се правда дека спиел.

    Кај одам цело време, кај на моја сметка, кај се карам со сите поради него и гледам да останам повеќе за да сме заедно, тој ми го прави тоа.
    Времето ич не го искористивме, не го искористуваме само поради него, неговата мачка, игрички на телефон и компјутер а јас сакам секој момент да го искористиме додека сме заедно бидејки не се гледаме секој ден, не се гледаме секој викенд туку на 2 3 недели.
    Планирав да си одам утре, денес да правиме она што сакавме според планот а не да направи да се осетам недобредојдена кај него да седам цело време со неговите додека тој си чила.
    Некогаш сакам да ме гушне додека спиеме а не да внимава дали ја повредил неговата мачка, не да гледа тв, туку да ми посвети малку внимание а не да му бидам само секс играчка.
    Се чувстувам некогаш запоставено бе луѓе, криво ми е.
    Секогаш сум го дала максимумот во врската, не сум барала маани, не сум префрлувала ниту сум се лутела.
    Но од такт ме вади кога минам толку пат, на студ, некој да не ми посвети пет минути од денот, пет.

    Знам дека постапив правилно, но би сакала да слушнам мислења.
     
    На Juicy, Milobebence, DAngel и 7 други им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Сосема правилно :hug:
    Ќе го преболиш побрзо отколку што си мислиш :hug:
     
    На Juicy, Annora и Unique__ им се допаѓа ова.
  19. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Toa e pravilna odluka , ne e vrska samo edniot da se Trudi a na drugiot da mu bide seedno ,inaku kolku vreme bevte zaedno?
     
    На WildMk и Unique__ им се допаѓа ова.
  20. Unique__

    Unique__ Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2018
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    1.918
    Пол:
    Женски
    Шест месеци, одеше кон сериозна врска, имавме разбирање, барем јас имав, ама денес пукнав.
    Многу ми е криво, цел пат, 3 часа како патував, плачев и гледав во телефонот дали ми пишал.
    Ми беше прв и интимно.. неговите ми беа како моја втора фамилија, сестра му беше позагрижена од негододека патував.
    Во петокот се скоцкав ем на фризер бев, ем да ме шминка, да му се допаднам, ем потрошив пари за алишта да бидам тип топ.
     
    На Harper, Milobebence, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.