1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Од мали се знаеме и имав некоја симпатија кон него и после при крај на основно се деси каша попара требаше да искочиме па кога се видовме он ми кажа дека не сака со мене и паднаа секакви зборови, плачења, карања и стварно ме повреди тој ден и ми се имаше извинувано. После тоа секој си тргна по свој пат ама си посветувавме мало внимание, он си менуваше девојки а јас имав долга врска цело средно. И сега еве пак истото се случува..

    @Stark имаше девојка но повеќе не се заедно. Зборевме за тоа и знам дека во моментов нема никоја.

    Да се надополнам, никогаш нема ништо позитивно кажано за мојот бивш дечко кога и да бил спомнат (иако кај него немаше НИШТО лошо), секогаш навивал да раскинеме и сега кога дозна ми викаше не се смирувај ќе си најдеш друг прекини контакт со бившиот. Памти многу детали од мојот живот, работи кои што ги имам зборено за кои дури ни јас не се сеќавам..
     
    На rolulika му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Ако може некој да ми пише порака имам мака ми треба мислење.
     
  3. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Ajde, ne se srami, pisi tuka javno i ke dobies razni mislenja, a vo poraka samo edno.
     
  4. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Се видов со еден тип два пати, искочивме али не се деси нишо ни мување ни нишо. Пред тоа пишувавме некој си 4-5 недели имаше супер понашање ол деј ол најт комунициравме . Јас чекав нг во Берлин. Али последниве денови ме избегава пробав да разговарам оти се понаша ладно не кажа ништо на тоа ми прати снапови само. Сега 3 дена јас му праќам снапови ме остава само на сеен. У глобала кажав шо е проблемот . П.с он има 18 год јас 19 . Ако е некоја заинтересирана може и да ми пише л.п
     
  5. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Под итно дај му двојка..и не се спуштај толку ниско..си побарала фино лепо одговор за таквото негово однесување, не си добила..епа кој го е*е....јас тоа одма бришам, множам со нула и барам друг....
     
    На joy1, Summer16, afrodita94 и 2 други им се допаѓа ова.
  6. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    839
    Допаѓања:
    1.985
    Ме интересира дали би се дружеле со другарка што скоро никогаш не вика за надвор, туку комуникација преку фб, девојчето е фино се согласуваме се ми има помогнато ама скоро секогаш кога ќе ја викнам не може нз што, а на фб еднаш ме немаше и одма кај си што те немааа зашто не ме фермашшш итн, не знам или сум јас глупава или што е сум и спомнала и секад вика демек нема време а има да пишува пораки...пак ќе речам,мн ми има,помогнато и се тоа ама ми се здосади живееме прилично блиску,а дали еднаш во два месеци идеме на кафе
     
  7. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Кажи и го истово на неа.
    Можеби не е тип што оди на кафе, нека ти каже што е причината.
    Колку и да си зафатен еднаш неделно можеш 1 час да одвоиш, ете еднаш и на две недели нека е.
     
    На Feminka22, franca и Amellie13 им се допаѓа ова.
  8. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    839
    Допаѓања:
    1.985
    Џабе сум разговарала ама исто е, а кога се гледаме и кога пишуваме баш интересно е се можам да и кажам мн е фина, ама почнува да ми се здосадува само штракање по моб и секогаш немам време, фала :)
     
  9. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Кога и да е таквото пријателство ќе избледи. Мора да се оддржува од двете страни блискоста. Најверојатно таков тип е но сака сепак да комуницирате макар само и пораки.
    Види како ќе се однесува понатака, да не испадне те снемало веднаш или ненадејно да ја прекинеш целата комуникација.
     
  10. Dark Queenn

    Dark Queenn Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2018
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки..
    Се надевам ќе има некој да ми одговори т.е да ми помогне
    Искрено немам другарки блиски од кои можам да побарам совет затоа што повеќето не сакаат ниту да ме слушнат..
    Па вака на кратко колку може.
    Нашата врска е океј, не се караме, се разбираме за се... Тој е баш таков каков што секогаш замислував да имам покрај себе, личност што ме разбира и што ќе ја разбере мојата друга страна, некој покрај кого се чуствувам сигурна.. Се е тоа океј. Ама.. Во мојата глава не е.
    Не знам дали е проблемот во мене ваљда е. Кога збориме, искачаме и се друго е океј и сигурна сум дека го сакам. Но ме кочат некои работи. Ја сум така малце пополничка и тоа се трудам да го средам ама не иде, никогаш ништо не ми има кажано напротив ми купува благо секад, ме кара кога не јадам итд..(сеа не мислете дека сум ептен ама малце сум) ама знаете какви сме женските... сите негови другарки се згодни и ја се осеќам као некој вишок. (најтешко ми паѓаат некои настани на кои треба да сме заедно сите такви по фустани и штикли а ја се кријам..)Друго секогаш сум сакала високи машки, ама со него на иста висина сме, не сум тип што мора да сум на штикли ама некако не знам ни сама да објаснам.. Тој ми е најголемата подршка во животот и милион форуми сум поминала читајќи за љубов и сегде се пронаѓав.. Не знам што да правам, губам желба за се во животот.. Дали е поради тоа или пак само тоа ми е изговор не знам. Хелпппппп
     
  11. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.872
    Пол:
    Женски
    Губиш желба за се во животот оти си полничка и имаш дечко со кој сте иста вистина? Ами кога ќе удрат вистинските проблеми?

    Офтопик женски не дозволувајте секој аспект од вашиот живот да се врти окулу дечко/маж. Глава горе бре, достоинство и независност.

    @Dark Queenn негувај се, работи на самодовербата, оди во теретана или некое хоби кое вклучува физичка активност и да си ги купиш најубавите штикли на свет. Ама за тебе.
     
    На Summer16, Annora, Dust и 7 други им се допаѓа ова.
  12. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Да, проблемот е само во твојата глава. Ѕствари нема проблем, ти го создаваш.
    Висината нема врска. Ти си со чивекот во врска не со висината. Генерално, моите сите биле колку мене. И сегашниов е. Па кога треба да се носат штикли, носам. Ни на крај памет не ми е дека ќе сум повисока од него. И шо ако сум крај краева? Не сме ние програмирани да бираме само повисоки од нас. И што да прават ниските дечки? Да не фаќаат женски?
    Дебелината. Постојат барем денес милион начини да ја “немаш” или да ја прикриеш. Нема “не ми оди”. Се оди. Ако си упорна. Тоа е како раска во око. Ти смета и ја вадиш. И трепкаш дури скроз ја нема. Исто и со дебелината. Диета и вежбање дури не си таква каква што сакаш. а тебе. Или носи поширока гардероба и криј ја дебелината.
    Но, во никој случај не смееш да си ја рушиш самодовербата ради ова.
    Има луѓе со сериозни проблеми и здравствени и психички и секакви па гураат низ животот, а ти овде припаѓаш ради нешто променливо.
    Се се може кога се сака.
     
    На shining_star и Dadusicka им се допаѓа ова.
  13. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    Te сфаќам во врска со намалената самодоверба и тоа што не си го сакаш телото. Пишував и јас за сличен проблем страна поназад. Ама еве прејдов на поздрава исхрана уште пред некои три недели и вежбам дома и веќе почнав да зебележувам резултати, иако не толку видливи ама тука се. Ти советувам и ти да смениш исхрана и да почнеш со некаква физичка активност
    А за висината ќе ти кажам - имам дечко што е 164 цм висок, од мене е малку повисок. Ама уште кога се запознавме, едноставно му ја игнорирав висината, зошто карактерно многу си одговараме, а ако веќе збориме за физички изглед, убав ми е и згоден:D. Ми збореле зошто не сум фатила некој висок, ама мене ич не ме боли што ќе каже некој. Јас сум таа што е во врска со него, не некој друг.
    И слободно облечи штикли. Сум видела пар кај што девојката ем е повисока, ем на штикли, и иако за некого чудно, сепак нив љубовта им е побитна од туѓите коментари.
    Сама велиш дека ти е убаво со него, те почитува, те сака. Немој да го омаловажуваш ради една негова маана (Иако и не е) покрај сe' што прави за тебе. А кога веќе си почнала врска со него, значи од прва нешто друго те привлекло кај него, само на моменти се осеќаш несигурно.
     
    На Dust и Amellie13 им се допаѓа ова.
  14. Dark Queenn

    Dark Queenn Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2018
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Фала ти на советот, ќе се потрудам од денес да сменам некои работи. Ми значеше ова..

    Фалааааа тиии:) некако се што кажа ме допре на некој начин и ми создаде воља за да продолжам како што треба..

    Искрено не очекував вакви коментари. Фала ти многу. Ме мотивира и ја да седнам и да си читкам на нет денес за здрава исхрана и почнувам дефинитивно. Си напраив скрин на вашиве коментари да си ги имам кога ќе ме фатат моите депресии... се надевам ќе успеам
     
    Последна измена од модератор: 22 јануари 2019
    На Summer16, Purelove92, СуперДевојка и 2 други им се допаѓа ова.
  15. thedoll2020

    thedoll2020 Нов член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Мислам дека треба да си имате едно заедничко каj таа тема. Ако си спремна,направи нешто што го сакате и двајцата. Никој неможе со сила да те натера. на нешто.
     
  16. LBNMOP

    LBNMOP Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    138
    Пол:
    Женски
    Ве молам за мислење.. Јас сум заљубена во едно момче со кое 4 год.учевме заедно но сега е во друг град.Понекогаш се среќаваме на улица кога е пак дома дојден,но се прави како да не ме познава.Мислам и на школо никогаш онака не разговаравме многу,но сепак. Вчера се сретнавме на роденден на другарка и бевме на различни маси,ми беше срам да пријдам да се поздравам но неколку пати се погледнавме онака срамежливо.Незнам што да направам, како да му пријдам бидејќи и не доста често се среќаваме а и не сме се допишувале.
     
  17. Iphone7

    Iphone7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2017
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    zdravo sakam da prasam nesto masko sum imam problem sakam da prasam devojkami ima epilepsija mislam deka e bremena vo red toa ne e problemot sakam da prasam dali mozi da ima nekakvi posledici pia apcinja preku 3 do 4 dena toa e mnogu malku sakam da ve prasam za sovet.
     
  18. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    13.418
    Ај уште еднаш, ама со интерпукциски знаци напиши.
    Бремена е, тоа не е проблемот.
    Има епилепсија, пие апчиња? Какви апчиња, какви последици?
     
  19. Iphone7

    Iphone7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2017
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Реално не знам какви апчиња пија а другар ми имаше кажано дека доколку некоја девојка е бремена со епилепсија може да има проблем не сакам да ра зговарам со други момци поради тоа што немам доверба можеби и на овој не требаше да кажам.Девојчето има 22 години и покрај тоа што има епилепсија ја прифаќам идеме подолго,немаме направено тест за бременост али имам сомнеж па сакам да прашам дали епилепсијата може да направи компликации на бременоста
     
  20. melnicanecot

    melnicanecot Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2016
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    787
    Пол:
    Машки
    А на лекар да прашате заедно ?!
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.