1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Па на почеток со никој не можеш да си сигурен.

    Таа прашува во однос на годините, за другото немаш информација за да нагаѓаш.
     
    На candy.cane, Dust, Amellie13 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.617
    Допаѓања:
    52.405
    Пол:
    Женски
    Да. Двајцата сте возрасни.
    Ако сакате, зошто да не? :)
     
    На Milobebence и baba Rada им се допаѓа ова.
  3. Irenaiki

    Irenaiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Не, јас лично не би била, многу различни погледи кон животот, како што рече една членка, ако планираш да се мажиш, да создадеш фамилија, тогаш да, сигурно на човек од 30 и кусур години целта не му е да се зеза како што се зезал на 22 година, да не речам да губи време , ќе терате една две години три и што потоа, ти ќе имаш 25 а он пак ќе биде во такви години каде што целта е многу поинаква.
     
    На candy.cane, Dust, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    826
    Допаѓања:
    1.944
    Здраво, ми треба мислење за една ситуација, од неодамна почнав да се гледам со еден дечко, се е ок за сега, ме праша за врска му реков ми треба време прво вака да видиме како ќе иде, ми рече не е проблем, јас ќе те чекам, но ме збуни вчера по телефон кога разговаравме, дојдовме до тема за поранешната зашто раскинале ама најслучајно не дека намерно го прашав, ми рече дека го оставила за некој од кај неа, па после идела со некој германец и сега е бремена, ми рече и онака тоа ништо не ми менува, плус повеќе сакам девојка од тука (таа како што сфатив живеела некое време во Мк ама не е македонка) и му реков аха па добро со сила ништо не иде, ми рече нешто како да да , сигурно нема да паѓам во депресија или да се убијам и се смееше....сменив тема, но ме мачи прашањево, од каде он знае она со кого идела? Ајде после него за кого го оставила ок, ама и другиот и го знае? + Знае и дека чека дете?! Не сакам да бидам на некој начин ''љубоморна'' и да го прашувам такви прашања и да расипувам комуникација, но не знам што да мислам?
     
  5. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Не живееме Токио за никој да не знае ништо за никого.
    Имаат сигурно и заеднички познаници, одма се може да се дознае. Нема тука ништо страшно, можеби некој му кажал.

    Не почнувај веднаш со сомнежи, ете бил искрен ти кажал се, верувај му и гледај како тој ќе се однесува со тебе и како се ќе се одвива понатака, тоа е најважно.
     
    На candy.cane, Dust, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
  6. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    а као демек тебе после раскинувањето на последниот дечко никогаш не си прашала некого за него? Што се зафаќате за ситници? И убаво ти кажа @IM.TMKQ или па и да не праша некој ќе каже
     
    На Annora, candy.cane, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  7. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки
    Јас ги знам на бившите дечковците, мал е градот. А и другата бивша што умешно се крие, знам дека има дечко и 90% знам кој е, а ниту се замарам со неа сега, ниту пак нешто ме интересира повеќе или да се докажувам дека стварно згрешила.

    А инаку општо пред врска сакам да знаам кој со кого бил, а исто и јас ќе кажам, не за друго ако се начекаме негде, да бидам спремен да не ми ја лупни една. :D
     
    На candy.cane, cresa-jagoda, franca и 4 други им се допаѓа ова.
  8. JanaMrava

    JanaMrava Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2018
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Другарками има потреба од повеќе совети во врска со тоа како да му прекине на некој да се гледаат па ме замоли да го поставам тука и ова прашање. Сака да види повеќе мислења и ако може некој нека ми се обрати и у порака
     
  9. MeSofija

    MeSofija Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2013
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    90
    Јас стварно се извинувам однапред, ама дали озбилно барате мислења од непознати за да ви кажат причини зошто да не се гледаат повеќе. Многу е едноставно нека му каже дека не си одговараат и не сака повеќе да се гледаат и готово. И онака само таа си ја знае причината зошто не сака да се гледа со него.
     
    На Milobebence, candy.cane, DAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. JanaMrava

    JanaMrava Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2018
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Не и бил повеќе привлечен ионака не се гледаа долго и му имаше кажано дека некој период неможеле да се видат и океј се али после месец и пиша ај да се видиме се немаме одамна и сега таа нејќе но незнае како да го одбие зошто несака да му каже нешто како не ми си привлечен повеќе смета дека тоа би било како навреда па бара повеќе мислења со кои зборови да му го кажела тоа
     
  11. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    ,,Јас те гледам само како пријател и на тоа може да остане нашево дружење".

    Искрена нека биде, ќе сфати тој што сака да каже.
    Лошо е да продолжи да се гледа и комуницира а со тоа да му дава лажна надеж.
     
    На Milobebence, candy.cane, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  12. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Не сакам да се видиме!
    Не знам шо комплицирате толку и заглавувате во врски во кои нејќете да сте...
     
    На Milobebence и candy.cane им се допаѓа ова.
  13. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Zapoznav tip koj karakterno me osvojuva. Imame izlezeno nekolku pati, znaci bukvalno me presmejuva.
    Interesen vo sekoja smisla na zborot, onaka krakterno slicno na mene.
    No luge ednostavno kako da nema strast, onaka strasno da me gusne, znaete sitnici ko na pocetok. Veke se custvuvam kako da sum mu drugarka. Inaku sme ista visina, I nz se custvuvam malce nekompatibilno da mu se frlam pregratka I sl. Ne sum bila vo vakov odnos nikogas. No site znaeme ednoto bez drugovo ne idi.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    И што совет бараш не сфаќам?
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  15. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Излезени неколку пати и можеш така силно да му се фрлиш во прегратка?
    Како бе?

    Така силно можеш само на човек што го сакаш вистински, само тогаш би било со вистинско чувство. А вие има уште многу до таму да стигнете.
    Не знам каде брзате толку? За се си треба време. Не можеш да очекуваш после неколку состаноци да се однесува со тебе исто како што би требало да се однесува после повеќе време врска.

    А тоа со висината ти е банална причина.
    Ако уште сега ти смета, добро би било со време да одлучиш дали си компатибилна со твојата висина да му се фрлиш во прегратки или не.
     
    На cresa-jagoda, WildMk и smooch им се допаѓа ова.
  16. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Од такви работи страдаат врските. Веруј ми, од искуство ти кажувам.
    Не е добро да се знаат бившите и да се разговара за нив. Тоа што било - поминало.
     
    На Milobebence, Blue.Sky и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  17. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки


    Јас поинаку играм, а тоа е да се запознаеме цечосно, ако планирам за сериозна врска.
     
    На candy.cane, cresa-jagoda, Peperutce1115 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Оти бе? Маж ми се' знае за мене, а јас се' за него.
    Дел од бившите негови ги имам запознаено, дел од моите тој ги има запознаено.. Ништо страшно.
     
    На candy.cane и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  19. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Во ред е тоа. Ти супер го прифаќаш тоа, дел од негово минато и сакаш да знаеш што се преживеал. Се согласувам со ова.
    Ама имаше една членка погоре а сигурно има и други луѓе што не го сфаќаат тоа така лесно, се споредуваат со бившите и се самокритикуваат/омаловажуваат во однос на нив.
    Во тој случај подобро сама да рече не сакам да ги знам (барем не детално со име и презиме), отколку отпосле да си набиваат комплекси.
     
    На candy.cane, marchi-cool и WildMk им се допаѓа ова.
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Или пак да ги научат кои се, да се соочат со тоа дека постоеле и да научат дека тие се сега во животот на нивните партнери, и не би ги откачиле бившите, доколку повеќе им знаечеле.
     
    На candy.cane, cresa-jagoda, Alisa22 и 2 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.