1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Затоа е темава, тука пиши, ќе добиеш и повеќе мислења. :)
     
    На piksooki и candy.cane им се допаѓа ова.
  2. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    одговорот на ова ќе го најдеш кога ти ќе бидеш мајка и ќе имаш дете и ќе го правиш баш истото. Дури тогаш ќе ти биде се јасно.
     
    На Tea678 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    ќе седнеш и ќе му кажеш дека знаеш и ќе прашаш зошто те излажал. Оти се друго е погрешна опција,а ако преќутиш тој ќе види дека од едно лажење Нема проблем па нема да има ни од секое наредно.
     
  4. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Не знам дали некој памти, го актуализирав проблемот на другарка ми претходно, што идеше со тип што ја вара, што исто ми е пријател и комшија лепенка, а јас се најдов в небрано лозје. Епа, пред месец дена се венчаа, мајка ми и рекла на мајка и дека вереникот и ја вара па оваа одговорила дека љубомора е тоа пфф. Накратко, тоа е.

    Ех, сега, открила некои работи другаркава моја. Овој на компјутер имал вајбер инсталирано, па ги имало сите разговори. Целите разговори со швалерки стоеле, слики со компрометирачка содржина итн. И кажав дека сњ обидувам долго време да и посочам, ама слепа е. Затоа грешката мораш сама да ја направиш за да се поправиш и да стекнеш искуство. Што ќе биде понатака, не знам...
     
    На poenta, Kate Rina 93, Blue.Sky и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Shugarspice

    Shugarspice Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    1.690
    Пол:
    Женски
    Феминки ми треба помош.Накратко,подолго време се допишувам со еден дечко(од март минатата година) но не му придавав никакво огромно значење од досада повеќе враќав.Да напоменам дека се знам долго со него.Работи во странство и година дена ќе остане таму.Моментално е дојден и не знам како се натерав да искочам со него.Но,работата е што правевме муабет и ми кажа цитирам "Ама коа ќе се вратам во Катар,не можам тоа да ти го направам тебе да те оставам година дена не е фер,а и плус јас сигурно нема да издржам". И тоа страшно ме изритира.Што мислите вие,дали додека е тука овој месец да продолжам да се гледам со него или да го игнорирам како порано?
     
  6. Mrs. Lovett

    Mrs. Lovett Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Планираш нешто сериозно ти со него? Ти се допаѓа? Спремна си да чекаш година?
     
    На buba4e89 и candy.cane им се допаѓа ова.
  7. Shugarspice

    Shugarspice Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    1.690
    Пол:
    Женски
    Даа...тоа изоставив да го кажам.Ми се допаѓа вака ептен,и искрено би чекала не ми е проблем,а и сакам сериозно
     
  8. Mrs. Lovett

    Mrs. Lovett Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Тогаш седни го и направи отворен муабет, кажи му ја и твојата страна и биди спремна на многу срања. Кажи му дека не сакаш да му бидеш само авантура. Ако се сложи добро, ако не никому ништо и полесно ќе ти е нема да го гледаш ќе се оладат односите. Со оглед на тоа што тек сега почнува приказната многу е потешко коа ќе замине некој, отколку кога врската трае подолго.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Shugarspice

    Shugarspice Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    1.690
    Пол:
    Женски
    Да и јас тоа го размислував,мислам да му кажам боље да не правиме ништо сега чим така гледа кон тоа што ќе сме одалечени една година.Но,и ќе му кажам дека не сум јас играчка тука да си игра со мене па ај таму друга па пак тука јас.Ако така размислува...
     
    На Mrs. Lovett му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mrs. Lovett

    Mrs. Lovett Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Ако сака само авантура додека е тука, тогаш ќе си останете во пријателски односи како до сега. Па ќе видите што ќе се случува во текот на таа година, дали и понатаму ќе сте у некакви односи или дечково бил само несериозен.
     
    На Shmizla94 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Leroy

    Leroy Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2019
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    92
    Пол:
    Женски
    Dali postoi vistinska ljubov ? Barem bo mojot grad gledam nasekade mazi so ego i niska IQ. Poznavam drugarki / rodnini koi se mazile ,ama spored mene brakot ne im se osnoval na ljubov . Gledam nepocituvanje ,vreganje ,dominantnost ,iznevervanja i slicno .
    So decko mi raskinav oti ne bese vistinskiot ,spored moja intuicija ,mnogubrojnite konflikti i razliki ,plus toa i cuvstvata se oladia ,i ne mi bese poveke atraktiven kako prethodno . Koga ke go sporedam so golemiot procent na mazi bese se naj naj ,edino bevme razlicni i nemavme sreka .
    Sum vo golema depresija deka nikoj poveke nema da mi se dopadni ,so ogled na toa sto baram od vrskata : ljubov ,razbiranje,pocit,podrska, isti celi ,vernost,iskrenost ,inteligencija i simpaticnost. Sakam ubav brak i ne kolku da imam . Sepak godinite vrvat i sum mnogu razocarana oti imam neureden zivot . A pred se razocarana sum od lugeto posebno mazite koi ostanaa vo mk . Se mi se cini deka ostanaa samo tie koi ne se moj tip . Ne znaam dali pogresno razmisluvam ,no voopsto ne gledam potencialen partner za mene .
     
    На Darlingzz и Amelia им се допаѓа ова.
  12. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Се додека правиш споредба кои останале, а кои заминале ќе се губиш во толпата во потрага по партнер. За убава врска/брак потребно е обострано пронаоѓање во барањата. Не е доволно само да очекуваш внимание, поддршка, почит без да пружиш.Треба да се биде објективен и да се согледаат и признаат личните пропусти и грешки зашто причината за крајот не се случува еднострано. Секој има одговорност помалку или повеќе. И нема потреба од депресија и разочарување без оглед што годините поминуваат. Времето не може да го запреме. Некои моменти се случуваат кога ќе созреат условите, а до тогаш треба да се посветиме на себе и да работиме на целта.
    Вистинска љубов? Секоја е посебна приказна. Вистинска е таа во која веруваш и те прави среќна.
     
    На Love 83, candy.cane, Brinetka и 6 други им се допаѓа ова.
  13. diamonds.in.the.sky

    diamonds.in.the.sky Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    195
    Љубовта постои, се согласувам. Среќна или несреќна, таа си постои и неа не можеш да ја бараш, тоа е чуватво кое доаѓа многу спонтано.
    Но, како што реков, љубовта не е секогаш happy end, сепак ценете ја доколку имате шанса да ја искусите онаа вистинската, чиста љубов, без никакви ултиматуми и барања до небо.
     
    На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Mari92

    Mari92 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2019
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Ne veruam vo ljubov zavisi se do covekot na.koj nacin ti ja dokazuva ljubovta zaradi toa so ima nekoj tehniki za brzo da te pridobije kako licnost a poslem da mu padne maskata ima nekoj so saka da te zapoznae dusevno za da ti se doblizi i da te saka onakva kakva stonsum. Dokolku saka prven da te odbede u krevet i poslem da te ucenuva da ti postavue uslovi da bide ponegovo celo vreme da ti naogja zamerki vakva si nakva. Jas imav loso iskustvo vo ljubovta nemora da imale site kako mene moze i da imal nekoj slicno nes namene i toa e toa vi posakuam se najdobri i otvaranje oci
     
  15. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.113
    Допаѓања:
    1.559
    И јас се пронаоѓам тука некаде во твоето мислење
     
    На Darlingzz и Leroy им се допаѓа ова.
  16. Mari92

    Mari92 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2019
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Kazano se na mesto braos :D
     
  17. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Како да бидам посамоуверен? Да бидам вистинско олицетворение на мажественост без да го одглумам тоа во одреден период,а во себе се уште да цвикам...Сакам да сум слободен,тоа чувство кај мене е непостојано...Имам 39 години и делува несфатливо и потсмејувачки што на оваа возраст ми недостига еден од квалитетите кој за жената е меѓу најбитните за да се чувствува заштитена покрај мажот...
     
  18. Leroy

    Leroy Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2019
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    92
    Пол:
    Женски
    Samouverenosta se podobruva koga se prifakame takvi kakvi sto sme . So pozitivnite i negativnite karakteristiki. Pozitivnite karakteristiki treba da si gi potencirame kolku sto mozime poveke ,a negativnite nekoi da promenime a ostanatite da si gi prifatime . Primer debelinata mozi da se promeni ,kelavosta mora da se prifati . Slicno e i karakterno .
    Zenata se oseka sigurno pokraj mazot ne samo zaradi samodoverbata ,tuku i nesto drugo e vo prasanje ... Vo sekoj slucaj ne si edinstven na tie godini koj ne e siguren ,ama ima luge koi vesto znat da gi sokrijat manite .
    Spored mene ,pronajdi hobija i aktivnosti,praj nesto sto te ispolnuva i pocni da se prifakas za rabotite koi ne mozis da gi promenis . Konsultiraj se i so psiholog ,mozebi ke ti pomogni.
     
    На mileystar и piksooki им се допаѓа ова.
  19. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Повеќе изгледи за да добијам полезни совети гледам овде на фемина,кадешто забележувам врвулица од паметни жени,отколку било кој психолог во нашава земја ама благодарам за советите.
     
  20. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.694
    Допаѓања:
    15.070
    Пол:
    Машки

    Дали можеби само филозофираш и тестираш IQ, општо на форумов?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.