1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Не се согласувам со феминките погоре.Мислам дека тука има нешто повеќе и дека и тој го чуствува тоа.Бидејќи работите не се некогаш толко површни како што изгледаат.Но ни да не избереш да одиш по тој пат и да откриеш што се случило повторно те подржувам.
     
  2. Nevada

    Nevada Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Jas mislav deka ako mu bev zanimacija ili nekoja sto ke ja legne samo ke go napravevme 100 pati no ednostavno koga ke se videvme a toa bese mn malku znaci 5 pati nasamo skros kako da se znaevme cel zivot, i plus razgovaravme i za temi nadvor od nas , i nikoj na nikogo nisto ne mu vetuvase nitu toj rece ke ja ostavam zenami nutu jas deckomi, ednostavno sekoj razgovpr bese islren i jasen co kakva situacija sme , samo nz zosto se povlece taka , nemozam da pisuvam zosto ne skam da bidam napnata , bi trebalo vremevo da pokaze nz ako ima nesto i od kaj nego , toj e vozrasen ima 33 a jas 25 Ne sme nezreli licnosti. Neznam kako ponataka stvarno
     
    На Pabi19 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Нездрели сте и кукавици кои ги лажат партнерите. Зошто уште чекаш и сакаш да ти пише женет е а и ти си во врска не е во ред да го правиш тоа ,ако ти пише и што очекуваш што да биде ? Ќе продолжите да си ги лажете партнерите само многу ме интересира како би се чувствувале и вашите партнери да ве изневеруваат.
     
    На Youknow, Rose96, cvekence123 и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Nevada

    Nevada Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Znam kako e da si izneverena i ne sum kukavica jas prifajkam se , no dodekq ne daj boze se najdes vo valva situacija i togas ke svatis i ke vidis , i plus mila moja negovata sopruga go izneveruva znam od drugi a coekov si bese se vo red nikogas ja nemal izbevereno nitu pak znae deka taa go izneveruva , ne ocekuvam nikoj da me opravduva nitu podrzi no barem svatete deka za se ima prv pat jas bev taa koga vikase nikogas pa nikogas i eve sto me snajde nesvesno, zatoa pred da kazete bilo sto raZmislete
     
  5. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.993
    Пол:
    Женски
    Остај го него и жена му што божем го изневерувала, глеј ти до кај си. Ти пишав претходно еве пак.
     
    На cresa-jagoda, buba4e89 и Alisa22 им се допаѓа ова.
  6. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    прво ме интересира по колку години имате? А после само ќе ти кажам,срам за двајцата. Да изневерите некој што ве сака и цени. Па ако не сакаш никој да те осудува, имај газ и раскини ја врската и тој исто бракот, па прај те што сакате. Ама искрено по муабетиве, само ти си таа што и се родиче чуства, на човеков сигурно не си му прва што направил вака, а и не верувам дека сте немале секс. Само не ми е јасно, како ти легнуваш до дечкоти навечер. И еднаш засекогаш воие што изневерувате не се ставите на ваше место, да ви го прават истото и на вас.
     
    На Youknow, Rose96, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  7. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.993
    Пол:
    Женски
    Пиша погоре дека биле возрасни таа 25, тој 33 и не биле незрели:D
    Повеќето и пишавме само она се заљубила а она не па не, светот застанувал кога се гледале и збореле за се и сешто искрено, само таа со ''искреноста'' нејзина успеала да му преќути дека жена му го вара. Овој си е истрениран да заведува изгубени душички ко неа,тешко на дечкото што ја сака 8години. Тешко него ако цело време и е верен.
     
    На natemila, cresa-jagoda, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    И ги соблекол ѓакичките и толку.
    Сериозно?
    Не верувам ама нека...
    Ако е толку искрен ќе се борел за неа а не "Ја ова не смеам да го правам.." од кога и ги соблекол гаќите.
     
    На Youknow, RosettaStone, natemila и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Nevada

    Nevada Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Nema potreba da veruvas nemavme nisto povejke od baknezi , navistina kpj veruva neka veryva zarem bi mi bilo sram da kazam Ne! I da bilo se taka ednostavnp vo zivptpv nemlo da ima forumi da se bara mislenja od drugi lica da se komentira tuku sekoj ke si ja gledase rabotata no zivotpt ne e sjaen i za se ima prv pat dodekq nesto ne vidis i osetis ne sudi , jas ne sum sudela ama sum hila taa sto vikala nikogas e eve me
     
  10. cvekence123

    cvekence123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2018
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    2.048
    Пол:
    Женски
    @Nevada почекај и види девојче..доколку те побара едноставно направете го стварно тој вистинскиот муабет "што понатаму" ?
    Среќен брак и среќна врска после ова ни ти ни он нема да имате..
    Или обидете се заедно да бидете ама не зад грб,и заврши со момчето што за жал толку време те сака и ти верува или признај му што си направила па нека одлучи он дали ќе продолжите и ќе ти прости или не..те сфаќам најискрено,не те осудам...љубовта нема граници,не сме ни свесни што правиме во тие моменти...
    Мора да одлучиш или ќе се бориш или ќе се откажеш...инаку се е во место и полошо е.
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Девојче мораш да ги прифатиш објективните мислења.
    Не се вади на тоа за се има прв пат.
    Реално имате партнери до себе и не ги почитувате, си ја гледате сопствената среќа и тоа е себично.
    Ти реков ако било искрено ќе останел покрај тебе и ќе сте ги надминале препреките, а не да се откаже.
     
    На Youknow, RosettaStone и Billy Idol им се допаѓа ова.
  12. Nevada

    Nevada Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
     
    На cvekence123 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    па животот не е сјаен од вакви како тебе, и не е дека јас те осудувам, ама знам колку е болна преварата. Ако на некој му дадам се, и правам се за него, да ме извара, тој не е човек. Може ке простам, ама нема да заборавам. Раскини па терај си како сакаш. Ај ти посвети му се на некој 8 години, и дознај дека ти го направил он тебе ова.Убаво ли ќе се чуствуваш? Многу ме интересира, ама реално.
     
    На Rose96, RosettaStone, Dream-Girl и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Nevada

    Nevada Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Sekoe mislenje go pocituvam , da e sebicno , i ne baram nikoj od vas vo ova da veruva , vase e sto ke pomislite kako bilo ili ne bilo jas moeto go kazav da ,
    nema da se osejkam ubavo , dobro dali svejkate deka znam deka ne e pravilno se ova prv pat mi e i sigurno posleden samo barav vase mislenje za ovaa situacija
     
  15. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува колку сте само заслепени и како не го помрднувате погледоѕ наоколу.Ова не го велам лично за неа можеби јас сум грешка можеби вие нема врска...Го велам дека толко осудувате и напаѓате за неверство.Вие не знаете како и е на неа во таа врска и покрај тоа што тој ја сака.Можеби избира да изневери затоа што личноста(во овој случај дечкои) не може да го прифати тоа и и прави протисок.Можеби таа на неколку наврати се обидела да зборува за разделба индиректно но секогаш гледала колку тој ќе биде повреден.Јас не ја осудувам за изневерување затоа шѕо нркогаш тоа е тоа и тоа треба да го направиш.
     
    На cvekence123, Nevada и Brinetka им се допаѓа ова.
  16. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.421
    Допаѓања:
    4.985
    Стави точка. И буквално во постот и со него.
     
    На sparklie, buba4e89, Avery и 4 други им се допаѓа ова.
  17. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    подобро да повредиш некој со вистина, отколку да го теши со лага.
     
    На Youknow, RosettaStone, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Тоа што го направиле и двајцата е многу погрешно, а уште попогрешно е што знае дека згрешила и сега бара совет што понатаму со љубовникот? Се сложувам дека не треба да судиме, ама кога веќе не прашала за мислење треба да бидиме искрени, нели?
    @Nevada Мојот најискрен совет во случајот е да престаниш да правиш будала од дечкото со кој си поминала 8 години. Не знам како можиш да се носиш со грижата на совест, ама прво реши си ги проблемите лични, а потоа барај грешки во туѓи бракови. Неверство никако не оправдувам.
     
    На RosettaStone, cresa-jagoda, Annora и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.617
    Допаѓања:
    36.924
    Пол:
    Машки
    Да бе, ја врзал дечко и со ланец и не може да му раскине сега, па кутрата морала да го изневери за да не го повреди. :rofl::rofl::rofl:
    Гледате дека воопшто и не и е гајле како се чувствува дечко и, а и нема намера ниту да му раскине ако овој не и се јави и ја побара.
     
    На Youknow, Sofi.ja, RosettaStone и 6 други им се допаѓа ова.
  20. Nevada

    Nevada Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    ib
    izvini vaka jas ne pobarav greska vo brakovite , i jas ne podrzuvam neverstvo be lujge mozete da svatite deka ednostavno se sluci nestovo, i ne baram jas kako da dojdam do ljubovnikot tuku kako ja gledate taa cela situacija i sto mislite, nitu sum mu pisala ni pak sum se javila sega , ednostavno se sluci i mene mi e prv pat i zatoa pisav oti neznam i kako da go zaboravam se ova a i nego , ne baram da go vratam , barav pd vas mislenja pa mpzi i iskustva nelpj stp znae kako mi e a ne samo da kazuvate a ne ste osetile i zatoa neznaete i jas neznaev ama sega znam
     
    На Pabi19 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.