1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Nevada

    Nevada Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Mnogu si pametna, kako proceni bravo .... inqce da ti kazam nesto od tie 3 meseci pominati so ovoj vo brak so deckomi dva meseci ne bevme vo dobri odnosi i ne se ni gledavme .... odnosno imqvme prekin togas.
     
  2. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Раскини му на дечкото барем имај осет за него у ситуацијава, не знам како уопште го гледаш во очи после ова... Јас да сокријам изненадување и поклон од дечко ми неколку дена едвај можам, не па да го изневерам и да кријам од него после и најнормално да се понашам со месеци и недели...
    Ако толку те сакал типов ќе се борел да успеете, а не вака не може ни да се разведе, не ни помислил на тоа, не ти ни спомнал ете. Си утепал малку монотонија у животот и си се вратил на жената... Да сакал ќе те барал пак, очигледно толку, тоа шо сакал добил и сеа си се вратил на животот (не дека е нешто асален чим ја изневерува жената...), не ни знам како вакви ве привлекуваат, жената да ја изневерува, за мене тоа е тежок кретен...
     
    На Rose96, sweet-cherry, Youknow и 8 други им се допаѓа ова.
  3. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Искуство такво немам, ама ете мислењето мое е дека треба повеќе да размислуваш за твојата врска, како да ја спасиш, ако воопшто можеш да ја спасиш, отколку да размислуваш дека тоа што сте го направиле е помала грешка заради тоа што и жена му го изневерувала.
     
    На RosettaStone и Billy Idol им се допаѓа ова.
  4. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125

    Па бегал човекот дека не бил можеби сигурен дека сака да изневери или се покајал. Како и за жена и за маж исто после долга врска/брак што и да излезе ново е возбудливо на почеток ама тоа не значи дека треба да се впуштиш веднаш во прегратки на друг и да го заборавиш тој дома што е со тебе и во добро и зло и ти ги знае сите мани и доблести.
    Извини ништо лично ама и мажи и жени што трчате по зафатени одвратни сте. Не е фер спрема тие што се во врска/брак со вас и имаат доверба. Расчистите што имате па после правите што сакате никој со сила не ве држи.
     
    На 24.07, Peperutce1115, Billy Idol и 14 други им се допаѓа ова.
  5. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.615
    Допаѓања:
    36.921
    Пол:
    Машки
    Паметен*, да те поправам. :D
    Не го кажа ова за прекинот досега, но ете повторно си со него после цел овој период иако имаш чувства за друг. Дечко ти, ти бил цело време бекап, втора опција. Ако упали со овој, упали, ако не, ќе му се вратам на кутриов што потрошил 8 години од својот живот на мене. Но, во меѓувреме пак ако ти се јави женетиов, пак ќе се видиш со него. :)
    И не знам како очекуваш да не ти судиме, па не е само сексот неверство, туку и бакнежот и било каков интимен контакт со некого.
    Многу ми е глупо кога овака барате совет на форумов, 10 души ви даваат совет, а вие се контрате со сите нив пошто нивниот совет не е оној што сте го очекувале.
    Ако не можете да ја прифатите вистината, не барајте совет туку терајте си по ваше.
     
    На Elisabeth, Youknow, Sofi.ja и 6 други им се допаѓа ова.
  6. Nevada

    Nevada Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Prifajkam se i od site megutoa mozam i jas da ne se soglasyvam so nesto prekinot pocna uste pred da pocnam so ovoj , a se smiriv poradi toa sto neznaev deka ke go zasakam ovaj drugiov , koga se smiriv i svativ deka povejke mislam na ozenetiot odkolku na deckomi e togas svativ imam problem . I site vie imate mislenje i sekoe od vas dopira do mene veruvajte no nemojte sa pravite swk sum nekoj debil stp neznae da ceni, a pritoa so deckomi mi bese i prv seksualen odnos i se i se gledav mazena za nego no ova mi se sluci i sega nz .. znam deka povreduvam i vo mislive i vp srcevo no nempzam da naredam kogo ke zasakam a kogp ne
     
    На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
  7. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Секоа чест. Не она ги прифака само советите што и пдговараат. А да и се јави женетиов пак би искочила со него.
     
    На Alisa22, Youknow, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.615
    Допаѓања:
    36.921
    Пол:
    Машки
    Не си ги земај толку при срце нашите осуди. Те разбирам јас зошто си го направила тоа што си го направила, но не можам да те подржам или да ти кажам дека тоа што си го направила е исправно.
    Не се работи за емоции спрема женетиов, верувај ми. Бар не сеуште за онакви љубовни за какви мислиш дека ги имаш. Повеќе било за предизвикот, промената, авантурата и адреналинот кој си го имала со него. Некој escape from reality и проблемите кои си ги имала во врската која буквално ти била цел живот. Верувам дека таму веќе одамна е згасната љубовта, а за страст пак да не зборуваме, сето тоа довело до една таква монотонија и гледање меѓу себе само и само поради некоја стара навика. Таква врска на апарати осудена е на пропаст. Но, не е фер кон партнерот истата да заврши на оваков гаден начин, со превара.
    Пошто и самата си свесна дека иднина помеѓу тебе и него нема повеќе и ова неверство не значи рестарт на вашата врска, туку потврда дека истата треба да се заврши. Затоа пак ќе ти повторам дека најдобро е да му признаеш, да го ослободиш, да се ослободиш и ти. Да си посветиш време на себе си, да видиш што ќе биде со женетиов иако јас чисто сумњам дека нешто ќе биде.
    Научи се да бидеш сама.
     
    На Rose96, Elisabeth, Sofi.ja и 7 други им се допаѓа ова.
  9. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Тоа сакав и да и кажам, само некад ме мрзи да пишувам. Јас не те осудувам, никој од нас не е светец, само многу го мразам неверството. Поготово кога на некој ке му дадеш буквално се. Подобро кога гледаш дека не оди, раскини и после прави што сакаш, ако се повредуваш сама, не повредувај некој што не заслужил, затоа што животот е тркало, еден ден се се враќа, тогаш се освестуваме што сме имале, ама за жал е некогаш касно.
     
    На bavarskomomce, Alisa22, Sofi.ja и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    А всушност каков совет бараш @Nevada?
    Повеќе членови ти го кажаа нивното мислење кое никако да го прифатиш. Гледам повеќе пати напомена дека ти е прв пат, што во никој случај не е изговор. Свесно си влегла во ситуацијата, ваквите работи не се случуваат туку така. Доволно си возрасна за да знаеш што сакаш и што е најдобро за тебе. Ситуацијата во која си се довела дефинитивно не е во ред. Воопшто не поддржувам неверство и не ми значи ништо тоа "ама не знаеш како е". Не знам и не сакам да знам. Постои нешто што се нарекува самоконтрола.
    Во целиот твој пост од којзнае колку редови, само во една реченица го спомна твојот дечко. И сега сакаш да кажеш дека се грижиш за него? Не, себична си. Ја гледаш само твојата среќа, иако тоа значи дека ќе го уништиш неговиот живот. Не сакам ни да помислам колку скршен ќе биде кога ќе дознае за ова, ако воопшто дознае. И пак ќе речам, не знам каков совет бараш?
    Зошто никаде не спомнуваш дека ќе ставиш крај на врската? Очигледно немаш чувства према дечкото, на друг човек кажуваш дека го сакаш, зошто сеуште си во врска? Или си чуваш резерва?
    Многу несовесно, многу неблагодарно. Во име на тие 8 години што сте заедно, заслужува да бидеш искрена и да го оставиш да продолжи понатаму без тебе.
    Жалам што звучам осудувачки, ама се што прочитав во твојот пост беше колку силни чувства има меѓу тебе и женетиот тип, никаква грижа на совест за дечкото, ништо.
     
    На Alisa22, Elisabeth, Sofi.ja и 5 други им се допаѓа ова.
  11. Macito007

    Macito007 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    2.484
    Пол:
    Женски
    :drunk:
    Ме заболеа очите од пишаното за другото и не сакам да коментирам воопшто
     
    На natemila, poenta, Sofi.ja и 5 други им се допаѓа ова.
  12. Ta-mara

    Ta-mara Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2019
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Бевме излезени и другарка ме запозна со него , почнавме да пишуваме се почесто на ФБ од шала ете до каде стигна работата. Ми се свиѓаше , искрено се мислев и ете, згрешив, како да немам право на грешка...
     
  13. homer simson

    homer simson Активен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2019
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    193
    Пол:
    Машки
    covecki e da se zgresi i oprosti no sepak treba i da se razmisli pred nesto da napravis (zgresis)
     
  14. lonely222

    lonely222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите,сакам да добијам и од вас совет бидејќи од сите мој женски другарки само едно исто слушнав...
    Се гледавме со еден,онака се најубаво беше,потоа почна да се однесува чудно и океј реков можеби ништо не му е,прашав и не добивав одговор.Завчера веќе ми пукна филмот и му реков кажувај веќе и ми кажа дека преку глава му било да се нервира од моето однесување затоа што секогаш нешто сум му пререкувала. И океј реков зошто не ми кажа до сега искрено не знаев дека ти смета и ми вика сакам да прекинеме ќе се расправаме секој ден ако продолжиме така...Бев збунета во моментот и вратив само добро и тоа е тоа.Само што не сакам вака да останат работите,дали да пробам да променам нешто или да оставам сам да ме побара..
     
    На Tokyo. му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Tokyo.

    Tokyo. Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2019
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Машки
    Не пробувај ништо.. Дај му три дена ако не ти пише, продолжи понатака..
    Доколку било само тоа проблем тој ке пробал да најде решение доколку мислел дека си вредна ама очигледно типчето не мислел така па решил да стави крај..а може па и има и друг проблем и ова му е само као решение како да раскине со тебе.. Јас би ти препорачал да продолжиш понатака без него
     
    На lonely222, Peperutce1115 и Purplelilac им се допаѓа ова.
  16. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки

    I jas da se tesam takamsea na taa prodavacka ciclesta so mi se pusta seksualno da si recam qj imam pravo na greska..
     
    На Youknow му/ѝ се допаѓа ова.
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Каков изговор :rofl:
    Браво, има ли некој нормален дечко:^)
     
    На Tokyo., lonely222 и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
  18. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки

    A so, treba na gla da mu se kacuva? I na kraj kraeva ne mu odg i toa e toa.
     
  19. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Едино кој е у грешка тука е продавачката али ќе сконта :mm:
     
    На Alisa22 и John Snow им се допаѓа ова.
  20. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Јас го сваќам искрено.И јас дури и да те сакам би ти раскинала затоа што ако е почиствителна личност како што сум пример јас |(другите понашања премногу влијаат.И не мислам дека треба секогаш да се бориш и да се обидуваш да ги промениш луѓето.Едноставно некогаш е подобро да заминеш.
     
    На lonely222 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.