1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Не се прави тоа прија ви го и готово завршена работа. Прво ќе ја има во записник, што не знае животот утре каде ќе ја однесе и зошто да и стои некоја црна дамка не по нејзина вина.
    Второ сметам дека треба постепено, од типот не се чувствувам добро, имам многу работа, изговори за да псотепено се олади. Ако биде нагло, од инат од револт може да прави глупости.
     
  2. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    898
    Допаѓања:
    665
    Пол:
    Женски
    Јас сум била во таква ситуација и немало друга опција. А за во иднина нема никаква црна дамка да има баш затоа што не е по нејзина вина на секого може да му се случи..
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  3. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Секогаш има друга опција. Дај да не бидеме наивни. Ако е психо нека оди нека се лечи, плус сега модерни телефони. Го блокираш од сегде и завршена работа.
     
  4. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    izgleda ne razbra jas imam 35 on ima 55 ubavo chitaj od predhodnite moi poraki tuka

    oh dusho neznam, se nadevam ne e toa poshto ne sum spomnala i nemame chesto sex on uziva da se druzime povekje , vika koga nekoj sakas iskreno ne e samo za sex ili lapanje ---- imame sex da no na tri dena obivchno, inache i koga imame sex malku se baknuvame , go dekoncentriralo demek u sexot kazuva :)))))))))))))))))
     
    Последна измена од модератор: 7 август 2019
  5. deathinside

    deathinside Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Девојки, па и некое машко уште поубаво, се надевам ќе може да ми дадете мислење, сакам само да замислите една хипотетичка ситуација кога би било, бидејќи кај мене е вистина, а не верувам дека на друга ова се има случено.
    Замислете имате некој познаник,со кој 2-3 пати како другар сте се виделе, сте биле колеги, бил другар на ваш брат, и пр. си фаќа девојка и за да се направи фраер ве користи вас, а вие во меѓувреме имате брак, дечко, дете и ве кажува дека ве утепал од онаа работа, дека ве поминал, па дури дека можеби и дете ви направил, а вие само едно здраво имате, и наеднаш го разбирате тоа.
    Дали би му се налутиле?

    И која е поентата да се лаже дека некој е женкар, ова партнерот го правеше, но многу жени ми се имаа извинувано дека немале ништо со него и за влакно спасив од развод еден пар каде што им се замеша...
     
  6. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    како ќе ја има нејзе во записник кога ништо не направила? И јас сум имала слична ситуација сум пријавувала и неколку пати полиција не фатила на улица кај што ми се заканува и сл па јас еве немам никаклв записник а тој има досие. Плус и во затвор лежеше.
    не е баш така. Ако јас го блокирам на социјални мрежи тоа не значи дека и на улица не може да ме начека. Сум имала проблеми од ваков тип. Нема решение ептен е тешко да откачиш ваков психопат. Полиција и ништо друго.
     
  7. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    И ако те начека што???Дајте бре луѓе...од тоа што им покажувате страв така ќе ве манипулираат. Ќе си кажеш дома и право со родителите на врата. Ама сигурно има нешто што криете па е тешко да се соопшти на родителите. Инаку верувај да сте 100% чисти, абе родител гркланот ќе му го извади.
     
  8. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    da, kje se nalutam da sum mila na toa mesto i ako mi naprail problemi u brak kje go prijavam za lazni obvinuvanja u policija.... kje go tuzam, nisto osven da se izbegnuvaat samo za vek i vekov toj chovek,ne e uramnotezen, podaleku od takvi -- tie se nestabilni , ne se za brak
     
    На deathinside му/ѝ се допаѓа ова.
  9. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    и дома знаеа и се и пак ништо не можеа,идеше по мене ме следеше и на телефон не кревав и џабе. И во полиција пријавив и се. И пак тој по свое. На крај проба и да ме прегази со кола со зборовите дека ако не сум со него нема да бидам со никој друг. Да не даде Господ со такви манијаци да си фати некој работа. Ни родител не може да ве спаси ни самите што и да сакате да направите. Дитек во полиција без страв и без срам.
     
    На Darlingzz и deathinside им се допаѓа ова.
  10. Tw<3

    Tw<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки едно прашање, значи вака со момчево сум у нова врска, уште некој ден и ќе правиме месец и премногу ми се допаѓа и неговото однесување и изглед но има еден проблем-цело време он ми прави муабет а јас тек тук и многу ми е страв да не му станам досадна и така од ништо да го изгубам а тоа најмалку сакам да се случи. А исто така и не сакам да замарам со некои досадни муабети и да кажувам глупости кои немаат смисла па тоа страшно ме закочува дури да размислам а ова глупо да не е а, ова вака ова така и дури да размислам завршил разговорот и веќе е касно. Како да се опуштам, да се отворам да бидам поинтересна бидејќи вака стварно не оди?
     
  11. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    898
    Допаѓања:
    665
    Пол:
    Женски
    Јас го имав проблемов цел живот, од срам и страв ќутев и така повеќе делував на глупача, некомуникативна и многу "врски" ми завршуваа уште пред да почнат. После само од себе ми дојде да не се замарам и да бидам своја, како што сум пред другарки, да трескам глупости, да се смеам и приметив дека е многу подобро. Исто многу ми помогна пример на први излегувања две, три пијачки алкохол да ме опуштат и полесно ми одеше комуникацијата. Во секој случај муабетов ми е да не се замараш многу зошто колку повеќе се замараш полошо испаѓа, ако било пишано да бидете заедно ке бидете, опушти се. Машките сакаат опуштени девојќи, а не здрвени.
     
    На Elenpelen, cresa-jagoda, Boni montoni и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    А како се прави?
    Да трпиме некој да нè злоставува психички и физички и да ќутиме зашо ќе нè има во записник?
    И шо ако ме има?
    Не ќе можам да се вработам зашто сум пријавила манијак, не ќе можам да се мажам? Што ако ме има во записник?
    Ај со тие размислувањата од пред нова ера бар исклучете интернет и чувајте си ги за себе.
     
    На FVP, cresa-jagoda, lovestoneddd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски

    Види не знам зошто дрскост ми покажуваш и сосема небитно, научете дека луѓето имаат различно мислење од вашето. Дополнително не знам колку сметате дека полицијата е добра во работата која си врши. Ако ви е чист газот никој нема манијачки да се однесува. Има блок на се. Освен ако е екстремен случај кој ќе ве убие ладнокрвно. Но ваквите случаи најлесно се решаваат со ИГНОР и крај.
     
  14. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    898
    Допаѓања:
    665
    Пол:
    Женски
    Поголема глупост од ова ако ви е чист газот не сум слушнала и не дај боже да ти се случи такво нешто со "чист газ" па да видиме дали ќе размислуваш вака. Колку само случаи имало девојки, жени малтретирани психички и физички од секакви психопати... А за работата на полицијата во нашава држава за жал немам лично нешто верба, но мора да се проба ако нема друго решение.
     
    На kolovoz и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  15. Elenpelen

    Elenpelen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    825
    Пол:
    Женски
    Сите ние сме интересни на свој начин и нема потреба да мислиш како да бидеш интересна за некој, не си кловн. И јас бев таква порано, сум имала моменти до блокада да се мислам што и како, за еве години подоцна се ова да ми е пресмешно. Ако некој те сака-ќе те сака, нека мисли он како да биде интересен и да те задржи, нели? Запамти дека ТИ СИ ИНТЕРЕСНА кога си своја, разговарај за се што те интересира, него што го интересира, прашувај, кажувај... Можеби он прв ќе ти здосади, можеби ќе бидете уште долго заедно, не се замарај со тоа, биди ти.
     
    На mileystar, IM.TMKQ, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    ami i mojov e takovbo ":) on povekje kjuti nekogash kje se zakjuti toj --- a koga nesto kje mu recam zeshko li ladno on kontra demek gluposti mu zboruvam si svirka i mi veli-- podobro kjuti odkolku gluposti da treskash boni i jas se nerviram, mnogu sitnichari i nekogash kjutam se plasa duri i da go prasam nekoi raboti
     
  17. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    898
    Допаѓања:
    665
    Пол:
    Женски
    Епа не е проблемот до тебе.. Колкави глупости и да кажуваш не може така да ти збори сепак сте многу тазе.. Види понатаму како ќе се одвиваат работите..
     
    На Boni montoni, Elenpelen и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  18. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    thanks srcko :)))) :inlove::punch::l:
     
    На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    bogami u jajceto vlakno naodja stalno--- za sitnici se raspravame
     
  20. Adorabela

    Adorabela Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    2.069
    Пол:
    Женски
    Dali bi mu se naljutila(facepalm)? Kje go piknam tamu od kaj shto izlegol osobeno ako mi napravi problem vo vrska ili brak:nod:.
     
    На deathinside му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.