Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од kika89, 15 декември 2009.

 1. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.674
  Бегај подалеку од таквите, на овој веќе му станало рутина по неколку месеци да ја откачи девојката од што не му е интересна. Ти што и да правиш, мислам дека е залудно.
   
 2. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  11.182
  Пол:
  Женски
  Фино е тоа што се држиш на дистанца,ама не можеш постојано да го правиш тоа,затоа што врската треба да зближува,а не некого да го држи настрана за да не му се здосади на некој друг.Најверојатно типот досега не се затрескал во никоја и секоја негова врска се завршува брзо.Или е ептен самобендисан.Како и да е,однесувај се природно,неможеш да бидеш негов проект и он да те раководи како сака.Не разговарајте за тоа како било претходно,битно е што се случува сега и во овој момент.Сите ние имаме минато и ако нон-стоп го ставаме на маса пред некого,значи уште не сме го надминале или сакаме да оставиме впечаток на тешкодопирливи во сам старт,можеби се работи за некој одбранбен механизам од негова страна.
   
 3. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.861
  Допаѓања:
  5.120
  Пол:
  Женски
  размислував и за тоа но не сум сигурна дали сакам да се оттргнам од него :( незнам дали да разговарам дали ќе има некаква полза од тоа или да оставам све времето да покажи или да се поставам јас поинаку со него имам милион прашања во мојата глава сепак благодарам душо за мислењето...
   
 4. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.674
  ^ Со самото тоа што дечкото е преодреден и го знае крајот на врската уште пред да започне врската-знај дека не е дечко на кого може целосно да му се верува и не вреди да се обидуваш за него.
  Подобро заврти се зад тебе и погледни ги момците што трчат по тебе :) сигурно имаш голем избор ;)

  Сепак останатото е твој ризик, ама можеби и твоја добивка :)
   
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.861
  Допаѓања:
  5.120
  Пол:
  Женски
  геа да во право си и јас мислам дека можеби сака да се држи на дистанца како да не сака доволно да се опушти и препушти на ситуацијата и др.работа што не спомнав е што чоекот постојано има работа таква работа има ок до некаде сваќам но не е свесен дека за глупи работи ме оттргнува од него на некој начин ми смета што се вели зборот што не може да ми посвети мене време доволно за нас да оддели повеќе време :(
   
 6. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.861
  Допаѓања:
  5.120
  Пол:
  Женски
  мислам дека треба да разговарам девојки со него па после разговорот ќе видиме како ке се понаша и дали ме сватил озбилно геа е во право треба да си бидам природна и да знам дека јас сум јас ако е за мене ќе биди ако не ќе видам како тера работата и ќе одлучам што ќе правам ...
   
 7. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  11.182
  Пол:
  Женски
  Добро,само ме интересира што ќе му кажеш?Колку ми е мене рокот на употреба?Имаш ти рок на траење и бар код?Не си ти играчка,па кога ќе ми здосади ќе ја фрлам на страна.Веднаш во старт ќе направиш грешка.Прво,многу е рано за таков муабет,ќе се преплаши и ќе избега,а второ,толку многу ќе му го нахраниш егото,што ќе се сити наредната деценија.Биди паметна,таков муабет не ти треба.И наместо да ја трескаш главата од ѕид,намонтирај насмевка од едно до друго уво,среди се и излези да си поминеш најубаво на светот,а не да му мислиш на ИЗГУБЕНИОТ ГЕРМАНЕЦ ОД КУРСОТ,колку од своето време ќе ти посвети на тебе.
   
 8. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.861
  Допаѓања:
  5.120
  Пол:
  Женски
  уффффффффф геа во право си нема да има разговор овај пат во право си
  јас сум така научена преку разговор да решавам све ама ова не е таа ситуација уффф
  како ќе течат нека течат работите ќе ја почуствува сега и тој мојата ладнокрвнос нема во никој поглед да сум нападна ќе си го терам животот како и до сега
   
 9. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  11.182
  Пол:
  Женски
  Паметно умна главичке :* :* :*
   
 10. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.861
  Допаѓања:
  5.120
  Пол:
  Женски
  ти благодарам душо ми требаја мислења од некој што не ме знае но сака да ми помогде :$
   
 11. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  11.182
  Пол:
  Женски
  anytime sweety,anytime ;) ;) ;)
   
 12. ma4e-94

  ma4e-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  42
  Јас сам нова...и не знам како да почна и што да кажа...мислам мојот проблем не е многу тежок само сакам да слушна неколку мислења од вас..... :)
  епа добро...јас сум во врска 1 год и 4 месеца и многу го сакам и он ме сака..знам.супер ни е ама проблемот е во тоа што јас сум многу романтична и сакам романтика и сакам тие негови чуства да ги покаже...бидејки романтиката и убавите нешта ме исполнуваат и сум среќна...ама тој не е романтичен и не сака романтика бидејќи било глупаво според него... :(
  кога разговаравме на темата каков сакам да е и што ми смета рече: ако не сам среќна со него да си најдам друг...и рече дека нема да се смени...ќе си остане таков каков што е....сакам да ми кажете мислење што да направам да останам со него иако не е романтичен или што????
  (а другото се, другиот карактер му е супер и знае да ме насмее...и многу е згоден и најважно многу го сакам )ама не е романтичен...нема го тоа што го сакам кај машките.... еххх сакам да слушнам ваше мислење!!! :*
   
 13. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.624
  само ти можеш да си дадеш одговор на прашањево твое....зависи до колку ти треба таа негова грижа и романтичност за да се чувствуваш исполнето. Дали можеш да живееш без романтика или не. Значи ние можеме да ти кажеме се и свашта и да останеш и да го оставиш, но сепак во проблемов твој прашањето е дали сакаш да се задоволиш со тоа што он е таков, како што рекол он таков е и нема да се смени, или сакаш некој кој ќе ти ја дава таа романтика и ќе те исполнува во тој дел од врската? :!:
  Значи да не должам, преиспитај се самата себе што сакаш, дали ти е важно тоа за врската да опстане или не !!!
   
 14. ma4e-94

  ma4e-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  42
  а вие колку мислите дека романтиката е важна во врската....според вас....а дали можам да живее без неа?....па во текот на тоа време што сме заедно до сега романтика од негова страна немашесамо јас на мој начин...ама јас мислам дека бидејки тој е 19 год и е на факс и оди на работа и затоа мисли дека романтиката е глупаво нешто...да сум појасна тој се однесува многу зрело...
   
 15. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.624
  напротив !!!! НЕ СЕ ОДНЕСУВА ЗРЕЛО !!! Уште е така речено дете и му лета мозокот, му врие крвта и сака да се издува....Затоа се однесува вака....И ДА; сметам дека романтиката е важна во врската, особено ако едната личност е романтична и сака такви ствари и внимание....а ако и двата партнери не се романтични, тогаш не е проблем !!!
   
 16. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  46.394
  Индивидуална работа. Некому му е важно едно, некому друго.
  Ама ако нешто ти е важно, а не го добиваш, ќе го побараш кај некој друг, порано или подоцна.
   
 17. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  Да Ариел имаш право, ако го нема тоа што ми треба кај тој што го сакам, кај друг ке го има ама тој што мене ме сака ке ме изгуби, па затоа ке плаше и ке си ја треска главата од зиииидддд хахахахаха
   
 18. Incroyable

  Incroyable Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  30
  Тука настанува и прашањето што подразбираш ти под романтика ?
  Дали романтиката ја гледаш како ружи, свеќи и симнување ѕвезди или пак само како посебно внимание на месечнини, годишнини, посебно внимание на тебе воопшто.
  Доколку е првото можете да направите некаков компромис односно ти може да се навикнеш дека не се сите романтични, па ни тој.
  А, за второто.. Се согласувам со Ариел и Срцекршачка :)
   
 19. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со Incroyable што подразбираш ти под романтика? Според мене романтиката е важна во секоја врска, искажување емоции, чувства, љубов, по некое мало изненадување, слатки зборови, тоа и ја одржува љубовта и убавината на врската.
   
 20. ma4e-94

  ma4e-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  42
  Да ве прашам за ваше мислење...
  Верувате ли дека некоја женска особа може да биде само со една машка особа???да појаснам....една девојка да биде само со едно момче тој да и биде прв дечко и да бидат заедно цел живот! И девојката да не посака да проба со друг да види како е.....

  Постои ли таква можност и дали знете некој таков пар и дали се среќни???


  фала од напред!!! :*