1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Keiner

    Keiner Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2018
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    487
    Пол:
    Женски
    Откачи ја, кога ќе има потреба од тебе и кога ќе дојде за било што да те моли само игнорирај ја..прави и ти работи со кој ќе ја нервираш нека осети како е тоа на туѓа кожа ...
     
    На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
  2. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Ти прави така затоа што може.Односно затоа што и дозволуваш.Спушти ја на земја.
     
    На Svetoslava, nextredstyle и A_star им се допаѓа ова.
  3. Izie

    Izie Нов член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Dali moze nekoja feminka da mi se obrati vo lp? Potreben mi e sovet,
    Blagodaram odnapred. :))
     
  4. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    На време откачија,ваквите сакаат да бидат центар пажња,а ти највероватно си и препрека.
    Оваа има цело друштво да ви го растури да знаеш,затоа на време треба да ја откачите.
     
    На hellaa, Milobebence и Kjutche им се допаѓа ова.
  5. hellaa

    hellaa Нов член

    Се зачлени на:
    14 септември 2019
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    уфф женски ми треба некаков совет..со дечко ми сме во врска 3 години и никогаш не сум имала проблем кига станувало збор за секс, арно ама во последниве месец дена не знам што ми е.. немам желба за секс апсолутно никаква, не уживам во него,не знам едноставно не ми е убаво воопшто без никаква желба,ко на сила..дали некоја од вас имала вакво искуство?
     
  6. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Можеш да смениш нешто во сексот.Да направите нешто поинтересно и поразлично.Можеби ти станал монотон.
     
    На ЕденЧлен и hellaa им се допаѓа ова.
  7. angelina1

    angelina1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    25
    Здраво,си пишував со еден дечко 1 месец,месец и половина,дека баш тоа време јас бев во странство,и имавме многу океј однос.Потоа се вратив,во меѓувреме се видовме,бевме на кафе,си поминавме супер,меѓутоа после тоа кафе се промени нагло,престана да пишува,дури еднаш се обиде да ме избегне во град,за да не се сретнеме.Помина месец,месец и половина,не бевме во никаков контакт,и една вечер ми пиша дека многу згрешил у врска со мене,и дали би сакала од ново да се обидеме.Јас го одбив,сега кога и да излезам ме гледа низ град,како да сака да има нешто со мене,и сега јас не знам дали правилно постапив што го одбив,што мислите вие?
     
    На hellaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. hellaa

    hellaa Нов член

    Се зачлени на:
    14 септември 2019
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    не си постапила лошо според мене,и јас би постапила такa
     
    На angelina1 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    839
    Допаѓања:
    1.986
    Последниов период се чуствувам многу лошо, ми пречат луѓе т.е каде и да отидам се чуствувам дека не припаѓам таму , кога нешто и да кажам јас исто како да не вреди кажаното, ми се плаче кога сум со луѓе, не знам што ми се случува, дури и неколку другарки што ги имам го приметила тоа дека многу се повлеков во себе , не сум истата насмеана, весела, немам нешто многу другарки тие што ги имам се гледаме ретко , за дечко и да не зборам , никогаш нема ни да го најдам , немам желба за живот , сестра ми од како се омажи јас останав да живеам со моите , имам чувство дека сите се посреќни од мене и имаат некој , де чуствувам како сама на овој свет, исти случај е и со роднините , треба да идеме на роденден уште малце со самата помисла дека ќе има луѓе таму не ми се иде, не знам што ми се случува , не ми се живее повеќе
     
  10. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    3.887
    Пол:
    Женски
    Според мене личи на некоја блага анксиозност. Доколку си во состојба посети психолог, разговорот сметам дека ќе ти помогне.
     
    На piksooki и franca им се допаѓа ова.
  11. Tulipa

    Tulipa Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво. го читам форумов некое време па еве и јас да пишам за совет за мене
    Со мојот дечко сме заедно 9 месеци и убаво ни оди, тој е навистина добар со мене, но кога станува збор за односи таа тема како да му е малку тешка. Од пред три месеци веќе се зближивме малце повеќе но сепак не оди. Мислам ние разговараме околу тоа но ми признал дека му е тешко да се опушти пред девојка поради трауми од детство. (Растел со насилна мајка) Сум пробала ете некако да го опуштам при водење љубов, да бидам позаводлива, но тој како да се стега, не може ниту ерекција да постигне. Секако не сакам да го притискам, но сакам и да му помогнам. Инаку ме гушка, ме бакнува, до негде е опуштен, но само до одреден степен, пример ако пробам да иницирам секс, тој се исплашува и престанува.
    Имате ли совет девојки?
     
    На Simonss2 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Да не се крие нешто пострашно зад оваа тема? Дане бил сексуално злоставуван од страна на мајка му( мене само ова ми падна напамет, дај боже да сум грешка).
     
    На hellaa, Ladybug98, piksooki и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Tulipa

    Tulipa Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ми нема кажано точно какво насилство трпел но мислам дека за жал и тоа го имало.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Cokolada222

    Cokolada222 Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2019
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Mi treba sovet i mislenje dokolku ima nekoj sto saka da porazgovara neka mi pise vo lp.
     
    На hellaa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Pisi mi
     
  16. Tamarkaa

    Tamarkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    129
    Дали досега сте се чувствувале како нешто да фали во врската?Пробувам да сфатам во што е проблемот дали повеќе внимание и посветеност од негова страна,или пак премногу навлегување во ситници од моја...Сепак се чувствувам како да не сме како и секој друг пар (повеќе време поминува тој со другарите и јас со другарките иако се гледаме ние двајца често,некој дел од денот скоро и не разговараме кога ќе снема муабет и не се отупуваме со празно муабети и не знам дали повеќе ми смета одлолку што ми годи...)Не знам веќе што да мислам,но го размислувам ова долго време и едноставно не можам да сфатам што е тоа што недостасува,а не знам дали да почекам уште некој период бидејќи заедно сме 5 месеци и ова ни е најдолго до сега и на двјацата со оглед на тоа што имаме и двајцата 18 години
     
  17. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.406
    Допаѓања:
    35.987
    А го сакаш уопште? Не споредувај со други парови, оти сите ате различни индивидуи. Некои имаат врски на далечина па најмалку се гледаат. Побитно е што ви одговара на двата отколку количински гледање и дали имате нешто заедничко...
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Tamarkaa

    Tamarkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    129
    Го сакам и знам дека тешко се снаоѓа во ваква улога бидејќи немал досега врски (не се гледал како зафатен),пробувам да го сфатам но за некои постапки и немам објаснување баш.Заеднички работи имаме,делиме истп друштво бевме познаници пред тоа долго,но ете сепак нешто не е како што треба баш
     
  19. Stem3

    Stem3 Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Се те разбирам бидејќи истото се случуваше и кај мене. 2 години врска, а мајка ми секогаш истото, таа сакаше да одлучи каде ќе одам на факултет што ќе правам, но мораш да им се спротивставиш. Правилна одлука си донела. Макар и да заврши сето тоа неславно и да раскинете со дечкото барем ќе имаш една животна лекција повеќе. Секогаш и велам на мајка ми со начинот на кој пробуваш да ме заштитиш не ме оставаш да правам грешки, а ако не правам како ќе научам? Затоа само продолжи по својот пат и се најдобро ви посакувам и на тебе и на дечкото :)
     
    На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.406
    Допаѓања:
    35.987
    Па реагирај за постапкитр кои те збунуваат. Не со напад или споредба, туку баш кажи му дека си збунета. Не е слабост тоа. И дај му прилика да се искаже, а друштво не запоставувајте. После и факс ќе почнете па нови прилагодби... Секако сте многу млади и имате пред себе уште искуства.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.