Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од kika89, 15 декември 2009.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.905
  Допаѓања:
  122.410
  Пол:
  Женски
  ОК у реду, знаеме дека машки пол за тебе е нешо шо и самата се прашуваш како не се отстранило од планетава земја до сеа.
  Лајк.
  Енџој.
   
  На Billy Idol и ninja35 им се допаѓа ова.
 2. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.381
  Не сме фини , барем јас не, само велам фер плеј. Ако женско е грдо некој сексуално да го тормози и машко е грдо...аман. можеби тебе ти е убаво да ти се лигават откако ќе ги одбиеш. Мене не.
   
  На candy.cane, cresa-jagoda и LiliBoz им се допаѓа ова.
 3. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.102
  Допаѓања:
  7.635
  Пол:
  Женски
  Понекогаш:$:lol:
   
  На Ygritte, Dentina, ninja35 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  18.250
  Па јас ко што видов, и рекол неќе, сакал да се гушнат, таа продолжила, тој пак само ја отргнал и гушнал и таа пак го допирала и бакнувала и тогаш се случил ударот. Дури и да му се дигнал од допирањето и бакнувањето рекол неќе и не треба таа да инсистира.
   
  На candy.cane, Sejfullai и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.381
  Ако е за певаљката и оној од вемеро?:devil:
   
  На Ygritte, LiliBoz и piksooki им се допаѓа ова.
 6. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.143
  Допаѓања:
  30.805
  Пол:
  Женски
  Таквите кои фрлаат жени од балкон, да.
  Да имав магично стапче до сега ќе ги немаше.

  Ај посмејте се уште малце на нинџакисот, мажиште наше феминско.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dark_Lady997

  Dark_Lady997 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Луѓе не би го силувала навистина. Згрешив ете, но во овие 4години никогаш вака не се случило. Затоа сум изненадена од неговата реакција вчера. Ете, не знаев дека ќе отиде до таму да ме удри, мислев ќе прифати, мислев се преправа. Кога реков нема разлика меѓу машки и женски мислев дека машките повеќе сакаат секс и не би одбиле и досега сум го заклучила тоа кај него.
  Ќе пробам да му се извинам, сепак го сакам и 4 години не ми се фрлаат во вода. Се надевам и неговото нема да се повтори.
   
 8. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.905
  Допаѓања:
  122.410
  Пол:
  Женски
  Не бе, почешајте се на тоа колку таа била попалена, о божице на сексот. :D не дај боже маш да инсистира на секс. У менгеме јајцата одма. А женско да тормози лајк за неа. :inlove:
   
  На Billy Idol, Ygritte, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 9. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  78.659
  ама се фати за балконот.. со две раце.. :D
  шачла на страна... да браниш такво однесување е смешно... уште посмешно е вината да ја лоцираш во машкото во овој случај...
  а ако навистина така мислиш, ти имаш поголем проблем од девојчено на која барем и се збркани мислите од случајот...
   
  На Herrera, Ygritte и LiliBoz им се допаѓа ова.
 10. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.143
  Допаѓања:
  30.805
  Пол:
  Женски
  Не си силувач, нека не ти го ставаат тоа во глава. И нека не ти стават во глава дека е во ред кога два партнера не можат да се разберат со збор, треба да пробаат со удар.
   
  На Annora и Dark_Lady997 им се допаѓа ова.
 11. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.905
  Допаѓања:
  122.410
  Пол:
  Женски
  Едноставно е. Почитувај го неговиот избор како и тој твојот.
  Маш ми 5 год ме нема напнато за секс ама ако ме напне и ја ќе Го учукам. А замисли го немам учукано до сеа. Полот нема врска со дејствијата од типот кој колку сака секс и кој има право да напне или кој има право да удри. Ако он има пенис не значи дека повеќе сака да е.. Ако ти имаш вагина не значи имаш право да му кењаш на глава. Дет симпл ит ис.
  Извини се и продужи даље.
   
  На candy.cane, Ygritte, Shmizla94 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.102
  Допаѓања:
  7.635
  Пол:
  Женски
  Никој овде не го оправда тоа што ја удрил.Никој не му дава такво право:!:Но таа е онаа која го присилувала на СЕКС аман бе луѓе дај прочитајте дај сватете дај не оправдувајте некој оти бил машко или женско.
   
  На Billy Idol, candy.cane, Sejfullai и 7 други им се допаѓа ова.
 13. Bezimenka@

  Bezimenka@ Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2019
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  417
  Пол:
  Женски
  Луѓе што напраивте,до крајности одите.. Океј,девојчето звучи детинесто и разгалено ама колку што знам темава е за советување а не осудување,па и силувач испадна на крај (facepalm)
  не требало да инсистира на секс,со тоа сите се согласивме,ама не мора толку оштро да се напаѓа девојчето
   
  На Dark_Lady997 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.102
  Допаѓања:
  7.635
  Пол:
  Женски
  Ми треба совет
  Си дојдов дома и бев преизморена поради лошиот ден на работа.Знам дека му ветив секс но навистина не можам.Се надевам ќе разбере.Сакам само да си лежиме и да му раскажам што ми се случи денес.Ми треба неговата подршка:(Но наеднаш тој дојде и сакаше да има секс.Му реков само да си лежиме но тој продолжи да ме допира.Не го сакав тоа сакав да престане да ме присилува:worried:Се изнервирав и го удрив...Само не сакав да бидам присилена на нешто што не сакам
  Како звучи од оваа страна и тоа од женски агол мм?
   
  На candy.cane, Ygritte, Sejfullai и 6 други им се допаѓа ова.
 15. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.381
  Добро . Таа очекува дека е толку неодолива што само малку пипање ќе го спреми него. Ево дознала дека не е . Никој не брани удар. Никој не брани тормозрње. Силување така почнува. Со допири . Ако била посилна мож ќе го средела, од кај знаеме ние.
  Таа ја раскажа својата страна и упорно цвичи дека мажите се безумни створења со мозок на копче за секс. Јеа рајт. Ете видела дека не се. И сега плаче. Е ок. Ќе и помине. За певаљката знаеме дека не ја фрлил тој ама....знаеме ли???
   
  На candy.cane, Ygritte и WildMk им се допаѓа ова.
 16. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  18.250
  Едно е неразбирање со збор при карање, друго е при физички напад. На првото се браниш со збор, на второво некогаш мораш со насилство, за жал.
  Се браниш на оној начин на кој те нападнале. А она не го молела со зборови, туку го допирала упорно.
  И пак ќе речам, никој немаше да го брани дечкото ради еден шамар од девојката да беше обратно.
   
  На candy.cane, Sejfullai, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  15.688
  Си сакала да го опуштиш, ама сосем спротивното си го постигнала. Дечкото ти предложил да си легниш до него и да се гушкате, не е ли тоа опуштање? Си можела едноставно со прегратки и убав разговор да го смириш. Можеби имал тежок ден, да го прашаш како е, дали има нешто што го вознемирува и мачи итн. Еве да речиме намерата ти била да го опуштиш него, ама не е сексот единствениот начин да го опуштиш и смириш некој.

  Не си била насилна, ама си била упорна да си ја задоволиш желбата за секс. Себично од твоја страна, тоа не е љубов. Што се однесува до него и неговата постапка...не оправдувам никакво насилство и никогаш не би простила било каков облик на насилство од партнерот.

  Заклучокот ми е дека виновни сте и двајцата. Треба да се извиниш за твојата постапка, а во иднина да научиш да се контролираш. Кога некој го сакаш, не му вршиш притисок. Извинување треба да добиеш и од негова страна, а дали ќе прифатиш и дали тој ќе го прифати твоето извинување останува на вас двајцата.
   
  На candy.cane, Purplelilac, Nausicaa и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.826
  Допаѓања:
  31.470
  Пол:
  Женски
  Не знам за вас, ама мене да ми дојде партнерот и да ми каже дека е уморен и имал лош ден последно што ќе ми падне на памет е да иницирам секс, наместо да се заинтересирам и да го сослушам. Камоли да се лутам оти не бил расположен а јас сум била.

  Можи ете, сме рекле вечер ќе биди таа работа, ама понекогаш живот се случува. Нема смисла да се караш и да му се лутиш на некој за нешто што секогаш има прилика да се направи.

  Многу добар пример даде @piksooki за обратна ситуација каде дечкото е тој што не разбира од "не", и во тој случај не е баш пријатно нели? :)
   
  На Billy Idol, candy.cane, Purplelilac и 15 други им се допаѓа ова.
 19. nightingale

  nightingale Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  2.764
  Пол:
  Женски
  Алелуја.
  И не верувам дека бил дечкото толку загрозен за да ја удри. А таа дефинитивно не требало да инсистира.

  А дека има дупли стандарди, има. И за сексот и за ударот.
   
  На candy.cane, Nausicaa, buba4e89 и 8 други им се допаѓа ова.
 20. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  15.688
  Дечкото бил и тоа како загрозен. Од кај знаете каков ден имал човекот? Ударот никако не го оправдувам, ама кога некој сакаш не му вршиш притисок и не го напињаш, туку разговараш, го слушаш и сочувствуваш со него. И нејзината постапка претставува некој вид насилство со тоа што психички го измалтретирала човекот.

  Друго, не можам да разберам, планирале тогаш и тогаш да имаат секс? Сериозно ли е ова? Не знам зошто, ама и мене ми мириса на трол.
   
  На Herrera, candy.cane, Hellobeautiful и 1 друга личност им се допаѓа ова.