Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од kika89, 15 декември 2009.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.885
  Допаѓања:
  117.069
  Ќе си седниш и ќе си направиш отворен муабет со него.
  Се' ова што ни го пиша нас, него ќе му го кажеш.
  Нека ти потврди сам, дека не секогаш му е дојдено до секс.
  Знам дека ти е чудно, ама ќе се научиш со време.

  Ако е спорадично не е никаков проблем одбивањето, од било чија страна.
  Проблем станува доколку се случува долг период едниот да сака, а другиот постојано да одбива.
  И под долг период подразбирам месеци-години.. не 5 пати во годината.
   
  На candy.cane, nightingale, Lianna Anna и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  7.660
  Пол:
  Женски
  Мислам дека треба да созрееш малку. Ти ветил секс на што личи тоа бе? Абе кога нејќеш ти секс и мажот кога притиска се пиздите по форуми, а он кога нејќе, велиш ти ветил. Нека дојде некој нека напише жена ми ми вети секс јас ја притискав пошо ми вети парче ќе го направат сите. Кога ќе ти каже не, не го напињај. Не, не се осеќам изиграна пошо знам дека не е до мене, знам дека јас не сум непривлечна, туку едноставно е уморен! Никој на никого не му должи секс тоа да си го разјасниш
   
  На candy.cane, Shmizla94 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. Ygritte

  Ygritte Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  11.191
  Пол:
  Женски
  Американците имаат збор за ова: "sexual harassment" можеш да јадеш тужба за ова :!: Кога некој /а ќе каже НЕ значи тоа е НЕ..... Ако тој тебе ти го направеше тоа што ти нему му го направи, веднаш ќе пишеше во темата за 'Силување '.... И јас сакам секс, но кога мм е преморен не се ни обидувам да иницирам, исто така и тој мене.
   
  На Billy Idol, candy.cane, Amellie13 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.939
  Допаѓања:
  90.962
  Пол:
  Женски
  Машките одбиваат секс. Стај си го тоа во глава.
   
  На Billy Idol, Herrera, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  7.675
  Пол:
  Женски
  Мале :worried:...
   
  На Billy Idol, Lostinparadise, candy.cane и 7 други им се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.296
  Допаѓања:
  45.519
  Пол:
  Женски
  Девојче, тој јасно и гласно рекол НЕ, нема ти понатаму што да мислиш. Да, вината е твоја, добро што сфати. Да беше ситуацијава обратна, него ќе го прогласеа за силувач а случајов за обид за силување, ама вака двојни аршини. Ме чудат оние што редовно застануваат на страна на жените кога се жртви, а во случајов заради тој удар пак машкото криво. Упорно се браниш Не сУм Ја сИлУваЧ и нЕ одОбРувАм сИлУваЊе, ама знаеш ли колку крипи звучи ова твоево упорно Ако прифатеше ќе уживаше? Ти ако толку мислеше на него, ќе го разбереше и ќе си се гушкавте, ама на долната си мислела. (facepalm)
   
  На candy.cane, Sejfullai, Shmizla94 и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  2.965
  Пол:
  Машки
  Дај бреее ја претеравте и вие. :D

  Претерала таа со тоа што инсистирала на секс, веројатно има преголемо его и си мисли се ќе добива кога ќе посака.... ама пак од друга страна која е потребата да се удри девојче... мислам wtf?

  Никогаш ама никогаш не ми дошол нагон да удирам девојче и сметам дека се се решава со збор.

  Девојче совет од мене, ќе си седниш и отворено и директно без мавтање ќе си разговарате ќе си кажете што и како стојат работите и дека нема да се повтори нешто такво или слично како тоа. И нареден пат процени ситуација, дали можеби е изнервиран од работа или изморен и што сака да прави, не се работи и врти светот околу тебе. ;)
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.296
  Допаѓања:
  45.519
  Пол:
  Женски
  Еве кај оваа не се решавало со збор, тој и' рекол не сака, џабе. Доволно ќе било само да ја оттурне.

  Јас имав сличен случај. После тоа еднаш само ме виде, кога раскинав. Ама еве тие си знаат преку што можат да поминат.
   
  На Billy Idol и candy.cane им се допаѓа ова.
 9. mila7

  mila7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  368
  Imam problem koj I ne e tolku problem kolku jas go forsiram.
  Ziveam vo malo mesto kade sekoj so sekoj se znae. Site sto ste od pomisli gradovi verojatno ke me razberate. Dejtovite kaj nas ne se odvivaat na kafinja u grad, tuku nekade kaj so nikoj ne gleda. Od pricina so ako sednes na kafe site ke te gledaat I ke te ogovaraat a utredenta so deckoto moze I da ne se vidis.
  Pocnav da se gledam so eden tip od mojot grad, ne ni pomisliv deka mozam da se zatreskam vo nego. Se gledame skoro eden mesec. Rabotata e toa sto nie ne se poznavame u grad koga ke se vidime. Iako negovite drugari znaat za mene. Jas ne sum imala javna vrska, zasto sekogas zavrsuvalo pred da pocni. Imam takva golema trema da se zapoznam so bilo koj od negovite. Sekogas koga ke go vidam go izbegnuvam samo i samo da ne se sretneme. Se razbrkuvam I crvenam u lice. Na primer pregeska sednav na kafe so drugarka mi, a posle 5min dojde I toj. Sedese na masa sproti mene. Luge pocrvenev u faca, drugarka mi vika so ti e, so tolku crvenees. Mene uste poveke me fati trema. I normalno toj sigurno vide.
  Po priroda sum komunikativna, no na prv pogled sramezilva se dodeka ne se zapoznam. Vo posledno vreme izgubiv samodoverba, postojano mislam koj so ke rece za mene. Kako ke recat za mene, so muabet ke napram. I uste nesto jas nemam drustvo, site moi drugarki gi izgubiv zasto se e licemerie. Se druzam so edno devojce I nejzini drugarki, od koja ednata nejzina drugarka ima isoadnato so nego. I uste poloso.So ova samata kompliciram sve, I samo go oddalecuvam so toa sto go izbegavam sekade kaj so go vidam, so toa I samata sebe se stavam vo kosot devojka za navecer.
  Po kolku vreme period sfakate deka ste u vrska? I se zapoznavate so negovite?
   
 10. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.584
  Пол:
  Женски

  Јас не би била во врска со личност од која морам да се кријам, избегнувам низ град и да се правам исто ко да не го познавам.
  А исто важи и за него, како сте се сложиле за таква "врска"??? .
  Пишав во наводници затоа што не ми изгледа на врска.
  Инаку зошто се замараш кој што ќе речел и помислил за тебе? Луѓето за жал нон стоп зборуваат, ако сакаш биди и најдобра на свет ќе измислат нешто.
  Гледам дека ти е незгодно за текот на настаните со него.
  Јас би или ја официјализирала или би преќинала.
  Не сакам да си губам време за такви скришни работи..
  Зошто ти е страв да бидете видени јавно? Поради другите во околината?
  Луѓето се отепаа од менување партнери, секс пријатели, и слично и око не им трепка.
   
  На Shmizla94, Hellobeautiful, Mese4ka92 и 4 други им се допаѓа ова.
 11. mila7

  mila7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  368
  Ama rabotata e sto nie ne sme u vrska. Tuku sme na pocetok, kako da ti objasnam. Se gledame skoro eden mesec.
   
 12. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  1.363
  Пол:
  Женски
  Se gledate chisto drugarski?Nemalo baknezh?
   
  На A_star и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.584
  Пол:
  Женски
  Абе сепак, не треба да биде така, што знам.
  Можеби затоа немаш самодоверба.
  На почетокот треба да биде убаво, да уживате еден во друг, да уживате во љубовта и времето поминато заедно.
  Инаку те сфатив, без разлика колку сте заедно, еден поздрав, бакнеж, макар во образ, едно здраво е доволно, а не да, се однесувате како странци.
  Сепак јас не би сакала такво нешто.
   
  На Alisa22, mila7, Mantub и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.885
  Допаѓања:
  117.069
  Големи тикви ако те оговараат.
  Сите сме поминале низ тоа.
  Ехее..
  Ако излегваш: Ааа со овој стоеше.
  Ако не излегваш: Кузнај кај се пикаш.

  Шо значи, ти со него ќе си зборниш и ќе одлучите дали да ја обзнаните врската, и ако и двата се согласувате, ич да не ти чуе за другите.
   
  На Hellobeautiful, Alisa22, candy.cane и 5 други им се допаѓа ова.
 15. mila7

  mila7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  368
  @WildMk rabotata e sto jas ne sum bila u vrska nekoja, I ne znam kako da se ponasam. Zatoa I go izbegavam. A ako go sretnam so drugarive, drugarkite negovi me faka takva trema, stanuvam crvena u lice. Nz zosto taka mi se slucuva.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.885
  Допаѓања:
  117.069
  Сама си кажа... оти не си била во врска...
  Договори го да се видите на само и да му кажиш дека ти е незгодно, и дека сакаш да ти каже што очекува тој од тебе.. односно, како да се понашаш.
  Зборај ко со другар.
  И да си во врска, па и во брак, најбитно е да можеш да зборуваш со партнерот како со другар...
   
  На Alisa22, cresa-jagoda и A_star им се допаѓа ова.
 17. mila7

  mila7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  368
  So nego sama sum najopustena, mozam da zboram za skoro se, mozam da se glupiram. No koga ke go vidam nekade so drustvo se gubam samata sebe. Stanuvam nervozna, I jas ne sum jas. I mi vika na primer, te vidov tamu. Jas mu vikam jas ne sum te videla tebe, a nema vrska. I primetiv denovive pocna da me odbegnuva radi toa.
  Vo edna prilika mi ima kazeno deka saka nesto poveke so mene, deka mu znacam. Ednas me ima viknato so drugar mu I devojka mu koi ne se od nasiot grad, I jas go odbiv. A nekogas mi se obraka so srce, I takvi zborovi.
  Jas nisto ne sum mu rekla, a zasto ne znam. Toj imal poveke devojki pred mene, I toa e faktot so me nervira.
  Ednostavno ja imam izgubeno samo doverbata so ja imav I nz kako da si pomognam.
   
 18. lasthope

  lasthope Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  337
  Пол:
  Женски
  Хелоу девојки, јас пак со моиве маки...
  Т.е ќе објаснам убаво, со мојата цимерка имаме мака и еден другар сака да ни помогне. т.е имаме заеднички непријател бидејќи се десија некои неубави работи па не знаеме како да постапиме.
  Вака, јас нели не студирам во мк, и мојата цимерка ептен ми е блиска, меѓутоа раскина со дечко и заради моја соученичка што му се пушташе.На крај се дозна дека дечко и немал ништо со неа, инаку и таа е од мк 1 год е помала од мене, но сме од различен град, т.е мојата соученичка од средно учела во нејзиното основно, а таа моја соученичка ме тераше да се самоубиваш, беше агресивна и се пушта на зафатени.
  Цимеркава моја знае дека оваа ни е заеднички непријател, и сака да и се одмазди бидејќи му се пушташе на бившиот, па имаме еден другар од соседната соба од Мала Преспа е и знае Албански јазик, па сакаше да ја тормози на фб и да ја навредува, но не знам колку е правилно.
  Другарчево малце е одмаздољубиво, вика такви што се лепат на зафатени сакал да ги средува, па сака на фб да и пишува дали сакал да ја изнајмува, да и се заканува дека ќе ја обезглавел, луд е ама таков е сака да се одмаздува.
  Дали е паметно да се закануваме на фб?
  Знам дека девојката ќе се изнервира ама мене ми е страв да не не замеша и нас, што сигурно ќе дознае, ај што ќе не замеша ок, ама да не ни направат проблеми со полиции и граници ми е страв, а ми се бендиса идејата бидејќи никој не заслужува да биде изневерен :@
   
 19. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  23.759
  Пол:
  Женски
  Колку години имате вие тројца? Пет?
  Не знам дали имате некои обврски со факултет или слично, ама најсериозно ви треба некоја обврска во животот за да не се замарате со глупости.
   
  На Harper, nightingale, Hellobeautiful и 16 други им се допаѓа ова.
 20. lasthope

  lasthope Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  337
  Пол:
  Женски
  Тогаш што обврска и треба на таа девојка што ни прави сплетки?
  Ова го пишав само како предлог бидејќи и го зема дечкото на другарка ми, и кажува дека мојата цимерка била глупава и неспособна да задржи врска, и уште неколку работи..
  Криво ми е што ни се смее, затоа сакавме да и пишеме, а и има една друга тема за одмазда и нападни девојки каде што неколку феминки пишаа дека им тргнало на добро од кога пишале,ама не знам