Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од kika89, 15 декември 2009.

 1. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.128
  Допаѓања:
  20.226
  Пол:
  Женски
  Стварно вака ќе и го дотерате паметот.
  Како ви текна бе еј?! Браво.
  Наместо да се одмаздувате запрашајте се што не е во ред со вас што смислувате вакви глупости за да напакостите некому.
  And just for the record, не сте ништо подобри од неа.
  Напротив, побетер сте.
   
  На nightingale, Hellobeautiful, Nausicaa и 11 други им се допаѓа ова.
 2. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  26.921
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Harper, Hellobeautiful, buba4e89 и 10 други им се допаѓа ова.
 3. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.874
  Допаѓања:
  11.168
  Зошто само да остане на закани? Вистински нека отиде да ја обезглави, ама не со секира пошто тоа е ептен олд скул. Може со боргија или сатар на пример. Попрецизно е и дава уметнички впечаток. Она на тебе. :)
   
  На Harper, Hellobeautiful, Nausicaa и 8 други им се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.003
  Допаѓања:
  97.003
  А кај студираш?
   
  На Ugly Duckling и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 5. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  933
  Допаѓања:
  6.209
  Пол:
  Женски
  Се понашаш како 5 годишно дете.Порасни...Очигледно ни на тебе ни на другаркати не ви е време за да имате дечковци.
   
  На Hellobeautiful, buba4e89, Tan4ence и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.135
  Допаѓања:
  6.714
  Пол:
  Женски
  Очигледно си имате мака во главата , а за тоа што раскинале затоа што му се "пуштала" таа не е проблемот во таа што му се пуштала туку во дечкото ако дозволил нешто повеќе ,кога го читав целиов пост добив впечаток како да не сте факултет туку основно училиште...Jesus.
   
  На Harper, Hellobeautiful, Nausicaa и 13 други им се допаѓа ова.
 7. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  4.825
  Пол:
  Женски
  Па нели се дозна дека немало ништо меѓу нив, на кој начин и го зема? И да му пишувала, ни таа успеала да го "земи", ни тој сам се дал.
  Така да, џабе драмата, игнорирајте ја.
  И седнете учете колоквиумска е. :!:
   
  На candy.cane, cresa-jagoda, senza.parole и 6 други им се допаѓа ова.
 8. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.874
  Допаѓања:
  11.168
  Брат, шо ќе смени ако дознаеш каде студира? :D
   
  На Harper, WildMk, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Lianna Anna

  Lianna Anna Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  1.366
  Допаѓања:
  13.290
  Пол:
  Женски
  Па може е на драмски, филм и режија. Немаат идеи за сценарио. :rofl:
   
  На Кена Рис, Harper, simona_baby и 24 други им се допаѓа ова.
 10. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  53.962
  Пол:
  Машки
  Филмска режија во Бугарија сигурно,морам да признаам дека ова ке биде јака сапуница,во 300 епизоди.
   
  На Antolinaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.341
  Што е " боргија"? Џузепе Борџија ?:D Дан мислиш на бургија ? Јас мислам со циркулар за поефектно...:rain:
   
  На nightingale и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 12. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.580
  Пол:
  Женски

  А јас мислев јас сум луда, а имало полуди од мене.
   
  На Tea678, RoseRain и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 13. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.874
  Допаѓања:
  11.168
  :rofl:

  Дентина, јеби га. Не сум упатена во тие острила до толку. На бУргија мислев, да. :D
   
  На nightingale и Dentina им се допаѓа ова.
 14. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.147
  Пол:
  Женски
  Таа не и го зела дечкото на другарка ти,туку тој едноставно ја избрал неа,зошто не си го свртите гневот на дечкото? И стварно бе,по колку години имате,по 7?
   
  На candy.cane, Amellie13, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  5.843
  Допаѓања:
  92.444
  Е ... Како да дам сериозен одговор на ваков проблем? Како? |( Одмазда, со луд мозок во основно образование - ќе сфатам. Ама некој на студии во друга држава да стигни и да биди толку изветреан? :shake:

  Не, немој да се одмаздуваш. Макар и да флертовала со детево. Особено ако ништо не се случило меѓу нив. Ако се случило, енергијата е пак, на грешно место насочена. Поентата ми е - порасни @lasthope

  А за идеи за убиство и обезглавување шо пишите, гледав Insatiable и една мисица ја задавија и цвеќето шо доби со победата до грклан ѝ закачија. Да се најдам во муабет. :tmi: :makeup:
   
  На Harper, Hellobeautiful, Dentina и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.341
  Сакаат Mean girls на факс да си играат.
  Во уса и англија има закони за интернет булинг. Ако ви се лежи во ќорка преселете се таму и играјте си:wasntme:
   
  Последна измена: 25 октомври 2019
  На Harper, nightingale, Hellobeautiful и 7 други им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.003
  Допаѓања:
  97.003
  За да знам кај да вртам на полиција.
   
  На Harper, nightingale, Hellobeautiful и 6 други им се допаѓа ова.
 18. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.306
  Допаѓања:
  24.659
  Пол:
  Машки
  Си заборавила да го почнеш постот со сликава
  [​IMG]
   
  На Кена Рис, Harper, Shmizla94 и 22 други им се допаѓа ова.
 19. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.580
  Пол:
  Женски
  Сериозно, шала на страна, колку треба да имаш слободно време да се замараш со одмазди, обезглавувања, закани и слично.
  Не е за секого интернет.
   
  На Harper, nightingale, Hellobeautiful и 7 други им се допаѓа ова.
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.870
  Допаѓања:
  158.221
  Пол:
  Женски
  Мозоков ми се спржи читајќи :drunk: Обично жртви на булинг во тинејџерски години, после тие години пораснуваат во позрели личности и со осет... барем во реалноста, а сценариово ко за третокласна тин сапуница ми е. Оставете зад себе „непријатели“ bullies од минатото, неверни дечковци и сумљиви типови ко другаров што се понудил за ваква „помош“ во психопатски стил, и зафатете со своја работа - факултет и општо созревање ко личности.
   
  На Hellobeautiful, Purplelilac, Nausicaa и 14 други им се допаѓа ова.