1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Wow.
    Јас ја мислев за повозрасна и позрела особа и такви совети давав.
    Премногу глупаво е вакво однесување, да лажам некој кој знам дека ќе дојде таму. Nonsense.
     
    На buba4e89, cresa-jagoda, Brinetka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Дали е бедно да ги избришеш бившите од социјални мрежи иако поминало долго време од раскинувањето? Некогаш не ми е 100% сеедно кога ќе видам нешто од нив и како да го губам мирот во тој момент.
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Воопшто не е глупо, слободно избриши си секој шо не ти е по ќејф. :D
    Гајле ти е.
     
    На Роберт 7, buba4e89, BlackMistery и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Работата е што не сме во меѓусебно лош однос, ако се сретнеме обично се поздравуваме па затоа се мислев да не ги бришам да не биде awkward. :D
    Сепак мирот ми е побитен така да.. :)
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Подеси да не ти излегува на почетна што објавуваат, не ги бриши :D
     
    На fana, piksooki и Hellobeautiful им се допаѓа ова.
  6. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    2nedeli kako prekinavme. Nemase ni eden jasen znak deka ke zavrsi taka. Na mojov referat dobiv samo edna recenica. Me spusti na zemja. Nemate pojma kolku e tesko koga nekoj ke ve ostavi so edna recenica I iljada prasalnici. Go izbrisav od site soc.mrezi iako ostaviv toj da me sledi na insta, mi go gleda sekoe story. Kako vrv na se, se zdruzil so moj bivsi. I tuka ima mnogu ogovaranja. Dali vi se slucilo vaka nesto I sto ste napraile. Kako da soberam sila za napred, kako voopsto da veruvam na nekoj drug sto ke se pojavi.
     
  7. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Ти го побарав последното мислење на темава за да се потсетам. Ама не знам што си му пишала.
    Нема зошто да се замараш дали се здружил со твој бивш, ниту пак дали те оговара.
    Уште помалку да се плашиш за наредна врска. Од сите неуспешни само се учи. Пробај биди поопуштена и посамоуверена со наредниот дечко. Безвезе е да се срамиш кога ќе го сретнеш во јавност, да се нервираш што има поголемо искуство и да ти е непријатно да покажеш емоции. Од вакви работи врски тонат.
    Ниедно машко не е доволно вредно за да ти се сруши тебе животот. Не машко, ни другарка ни мајка никој.

    Едно прашање само, зошто го избриша од сегде а го остави да те следи на инстаграм? Очекуваш да ти пише, да види кај си според сторито и да дојде?
     
    На piksooki и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  8. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    @candy.cane ne mi e za story. Mislite e bolje da napram I toj da ne me sledi?
     
  9. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Ако мислиш на тоа дека можеби тое бивши имале некакво влијание врз неговото размислување тогаш јас ќе ти кажам само едно ,,Среќна си". Сега си велиш сигурно како среќна кога сум тажна. Епа поради тоа што ако тие имале влијание тогаш тие те спасиле од човек кој не те сака. Кога сме вљубени во некој ние не дозволуваме толку лесно да се заврши се. Се бориме за таа личност. Наивни сме. Затоа многу често доаѓа до недоразбирања кога мислиме дека сме му сњ допаѓале некому а дознаваме дека не е така. Затоа што кога сме вљубени сакаме да бидеме со таа личност. Го гледаме тоа што можеби го нема. Ги идеализираме моментите кои можеби се без значење. Со ова сакам да ти кажам дека никој не може да влијае на твојот дечко освен ако тој не сакал да му влијаат.
     
    На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Stache

    Stache Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    815
    Пол:
    Машки
    Како деца сте со бришење на бивши ..
     
    На Brinetka, anonimna.999 и candy.cane им се допаѓа ова.
  11. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Да, јас мислам дека треба да ставиш крај со тоа што нема да дозволиш да те следи. Односно со тоа што ќе си ја пресечеш надежта.
     
  12. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Без навреда ама по муабетиве како некоја несоздреана делуваш. Тоа што си го оставила на insta да те следи а ти си го отследила ми е многу тинејџерски . Те оставил со една реченица очигледно не си му битна а ако си се цениш себе си ќе продолжиш напред ,иако мене по муабетиве ми делуваш како да сакаш да се смириш.
     
    Последна измена: 23 декември 2019
    На Brinetka, marija305, piksooki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Nejkam da se smiram. Samo me boli toa so mi glumese. 3meseci se ponasase okej, I ova bese grom od vedro nebo. Toa e nesozreano, koga covek si za minuva bez zbor na 26godini. Koga nemozi da se sooci. Ne me boli toa so ne me zasakal ili ne sum mu bitna, me boli nacinot na koj se isponasa. Me boli toa sto ne me izvesti ni so znaci. Me boli toa sto mi se ponasase ko da sme u potencijalna vrska. Pogresno me sfativte. A so brisenjevo spored mene koga so nekoj zavrsuvam nejkam da go imam nikade. Nejkam da gledam sto pravi vo zivotot. Deka mi e taka polesno. Nikakvo glumenje ludilo. A go ostaviv toj da me sledi zasto nejkam da mu pridam do tolku znacenje jas sama da se odsleduvam. Toa mi bese prasanjeto dali da napram I toj da ne me sledi, no site me napadnavte.
    I razbriram, ednostavno ne sum mu bitna, zatoa I taka se isponasa. No ete koga sme povredeni site razmisluvame poinaku, ni treba vreme da go sfatime ona so go znaeme.
     
  14. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Чекај ..со типот не сте ни биле во врска туку сте се гледале само за секс?
     
  15. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Ne sme se gledale samo za seks. Bevme u taa pocetna faza. Imavme kontakt bukvalno sekoj den, si kazuvavme kako si go pominuvame denot I sl. Toj samiot na pocetok mi prizna deka saka da ima nesto poveke. Pogledni samo podlaboko od forumot. Zasto primekam kako na forumov se zbori edno a vo realnosta e drugo. I da, mnogu e lesno da se najdi bilo koj, no asalen covek tesko. Da se gledavme samo za seks, I da komuniciravme samo za seks sigurno nemase tuka da pisuvam.
     
  16. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    И пак не ми даде конкретен одговор ,бевте во врска или не? Каква е таа почетна фаза?
     
  17. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    И јас размислував на иста тема и дојдов до заклучок дека ќе бришам.
    Не сакам да ми гледа постови и слики и да демнее на секој мој пост.
    Не е дел од мојот живот едноставно не сакам и во никоја смисла да е дел и од виртуелниот свет.
    Можам да го ставам на mute но за мој мир и спокој одлучив дека најдобро ќе е така.
     
    На Hellobeautiful и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  18. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Ne e vrska, no e faza koja se dvizese kon vrska. Se ponasavme ko da sme u vrska. Takov ni bese odnosot. No ne bese nisto oficijalno kako u stil ova e decko mi. Pocetna faza, ete zapoznavas nekoj, sve e okej. Se zblizuvas, imas kontakt sekoj den. Mi zborese kolku me misli I kolku mu falam.Vozese za mene 2saati samo da me vidi,zasto studiram u drug grad. Otkazuese planovi so drugari radi mene. E vakvi filmovi mi pravese, se zatreskav. Prajte odredeni stvari, pominuvate super vreme zaedno. I odednas sfakas tapkas u taa faza. Nikoj ne poktenuva incijativa I sfakas deka moras ti. Sega mi e jasno I znam so ke recis, ne mu bilo dovolno ubo so mene, no dovolno da si tepa vreme. I teralo do kaj se tera. Do kaj so ke kazam jas kraj. Zasto mozda se gledal so drugi vo ist period. Jasno mi e sve, samo navistina znae da boli koga mislis deka nekoj te zasakal a usvari ne. Koga ocekuvas a ne dobivas.
     
  19. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Значи не сте биле во врска а ти си имала преголеми очекувања,типот си сакал да ебе без обврски кога и да му се укаже прилика ,да си му значела доволно немало така кукавички да постапи но ете не те ни ценел доволно за да ти каже во лице. Мојот совет е продолжи напред и заборави на него.
     
    На Brinetka и mila7 им се допаѓа ова.
  20. waterland

    waterland Активен член

    Се зачлени на:
    13 март 2018
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    10
    Што да правам ако дечко ми е премногу близок со ДЕВОЈКА на другар. Не преувеличувам, мислам дека и дечкото го приметува тоа (другарот). Дечко ми постојано сака да ја зафркава, да и збори на неа, додека она мислам дека враќа за да не е незгодно и плус таков и е карактерот, зборлива е. Воопштп не го осудувам девојчето, до сега со сите женски особи што ни се во близок круг не е волку опуштен, ме вади од такт често таа блискост од неговс страна..
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.