1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. badvibesforever

    badvibesforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2020
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    s
    da takvi poraki bea hahah fala mnogu te sakam
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  2. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Па ти сите ги сакаш, срцушка си.
     
    На bebaa, lovestoneddd, Trxmx и 9 други им се допаѓа ова.
  3. MonikaM113

    MonikaM113 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    76
    Пол:
    Женски
    Ми треба совет ве молам може ли некоја да ми пише лп?
     
    На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. JanaMrava

    JanaMrava Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2018
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Без да знам личноста со која со гледав и мислам дека секогаш ќе ја сакам всушност ја варал својата девојка со мене. Толку лошо се чувствувам и за неа и за мене и поради тоа барам мислење на кој начин да му вратам за да би се чувствувал баш дека на*бал и дури и другарите кои до сга го воздигнуваа за тоа шо матка женски му укажат дека сга испаднал крајно глуп. П.с немаме некоја сјајна комуникација и мисли дека ќе трчкам пп него, но исто така незнае и дека открив за неговата превара во која учествував и јас.
     
    Последна измена: 8 јануари 2020
  5. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Кажи и на девојка му дека ја варал со тебе. Ако сакаш да го укопаш во земја, напрај го тоа пред него.
    Иако јас би те советувала да му прекинеш и да не се навраќаш на таа врска.
     
  6. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки
    Абре аман како успевал вака? :D
     
    На bicycle му/ѝ се допаѓа ова.
  7. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.756
    Допаѓања:
    40.246
    Пол:
    Женски
    Би сакала повторно да прашам за совет, се надевам дека нема да бидам малку здодевна што ја тупам ол д тајм. :D

    Откако излегов од врската во која бев малтретирана од партнерот не мислев дека ќе дојдам до овој степен да се смарам со ситници при што се посветив на работење, читање книги, шетање, запознавање многу нови луѓе и патувања, бев и на психолог затоа што тешко го надминав малтретирањето.
    И од никаде, еден ден ми пиша еден тип, баш по мој вкус на изглед, а односот му беше уште подобар и веднаш паднав на неговиот карактер затоа што пред се' се работеше за доста интелигентна и паметна личност иако е крејзи парти анимал и се пали на јак тип на женски. Не ми беше пречка, сепак краток период бевме во контакт, која сум јас да му бранам да излегува и да се забавува?
    Се зближивме летото, имавме кул комуникација, но јас имав блокада што ја носев со себе, не сакав ново рл познаство затоа што не знаев дали ќе му се допаднам таква каква што сум. Еден ден решена да му се отворам, го почекав да се врати од работа па подоцна да комуницираме, се испостави дека му пишав во лош момент, се скаравме, тој доби напад на љубомора и ме блокна.
    Поминаа неколку месеци, не се обидував да допрам до него бидејќи беше доста лут на мене, а искрено немал причина за тоа, еден ден приметив дека ме одблокнал, се израдував и му пишав порака, сакав да одам на ризик па што биде, нека биде. Тоа беше пред неполн месец, да кажам.
    Ми се отвори, ми призна дека сум му се допаѓала и дека уште му се допаѓам. Реално, знам дека не му е до секс, бидејќи може да има појака девојка од мене, а имал дип конверзејшн околу мене со моја другарка дека сакал да се смири, доста му бил тој живот на фраер, лутање до рано наутро и пијанчење.
    Мене ми годеше неговото внимание, и се уште ми годи, нему му се допаѓа што сум срамежлива девојка, скромна и приземјена ама како гром од ведро небо ми спласна интересот за него.
    Кога и да ми пиша некоја будалштина која порано ми ги буделе чувствата и ме смееле, сега тоа се промени од корен. Се случува да не знам што да му вратам, да не знам што да му пишам, да барам изговори да не зборувам со него, да се кријам и се изненадив затоа што тоа не бев јас, како да бев некоја друга личност.
    Не сакам да го извисам, да го откачам, затоа што реално, многу ми се најде, ама кога не иде, не иде.
    Сака да се видиме, тоа го одбегнувам затоа што не знам што да очекувам од него, не сакам да се разочарам иако никогаш немам големи очекувања. И да го видам, ќе се усрамам, ќе се изглупирам, и ќе почнам да зборувам некои неповрзани теми.
    Реално, не сум за врска, ниту со него ниту со друг for now. Ама не сакам да ме сфати погрешно, сепак не сакам да го загубам како пријател, бидејќи ми значи, интересна личност е.
    И се обратив на мајка ми, затоа што знам дека ќе ме ислуша и ми рече да не избрзам, не го познавам добро, ама јас си стојам на своето.. и да започнам нешто со него, нема да трае долго, некој ќе биде повреден, а од друга страна па... еднаш се живее.
     
  8. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Не потпаѓај на вакви фори, ај паметна си. :)

    Околу тоа дека сакаш да го задржиш како другар, што знам.. Слепа улица, пошто не е обострано.
    Кажи му како се чувствуваш и биди реална со себе.
     
    На candy.cane, theowndemon, Annora и 5 други им се допаѓа ова.
  9. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.756
    Допаѓања:
    40.246
    Пол:
    Женски
    Баш знам, и ми беше чудно за тие зборови затоа не се избрзав, не прифатив средба, ама побогу што бара од мене, не можам да сфатам. Пред некој ден го прашав зошто сака нешто со мене, кога може да има подобра да има, ми рече знам, и пак почна со неговите лигавења и сменив тема.
    И да го прашам, знам дека нема да добијам одговор затоа што е таинствен тип на човек. Ќе врти, ќе сука, и пак нема да дознаам.
    Следниот разговор ќе настојувам да му кажам се, само не можам да го барам сега јас, решив да ги изгасам социјалните мрежи за да ја смирам ситуацијата и да размислам што да направам.
    Премногу ми дојде, не очекував да се врати.

    И не знам која е причината зошто брзо губам интерес за некого.(facepalm)
     
  10. JanaMrava

    JanaMrava Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2018
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Проблем е што незнам која е женската иако тоа прво ми паднало на памет. За тоа негов другар ксжал на моја другарка но за која се работи и нема кажано
     
  11. JanaMrava

    JanaMrava Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2018
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Една во еден друга во друг град и ете......
     
  12. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки

    Aaa yo e daleku polesno otkolku vo eden ist grad..
     
  13. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    Јас сум премногу блиска со двајца другари на дечко ми, и исто сум зборлива и нема ништо шо да те чуди, освен ако твојот дечко нема задни намери шо чисто сумљам, не му се замарај
     
  14. Mart3

    Mart3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2019
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Mi treba sovet i mislenje... Se smuvavme prv pat i potoa uste nekolku pati se gledavme i togas se bese vo red, ali potoa go nemase ne mi pisuvase nisto posleden pat jas koga mu pisav prvo ne bese online a potoa samo seen mi stavi i seuste go nema ne znam sto da prevzemam dali da mu pisam ili ne... vase mislenje?
     
  15. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Те оставил на сеен,мислам дека е доволно јасно ,не сака повеќе ништо со тебе, мислам дека нема потреба повторно да му пишуваш и да го молиш.
     
  16. Mart3

    Mart3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2019
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    A koga ke se sretneme sekogas e nasmean zboruvame se zezame i se... i toa me zbunuva
     
  17. Zimone

    Zimone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Тој незнае шо сака ... се надевам нема да му се понудиш да му бидиш на лагер... нареден пат само едно здраво му е повеќе и од доволно.
     
    На buba4e89, anonimna.999, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.641
    Допаѓања:
    3.119
    Пол:
    Женски
    Zdravo, ima nekoj da mi pise vo lp?
     
    На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Rabbit 97

    Rabbit 97 Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2019
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    499
    Se nadevam deka ke dobijam sovet ....Snosti sednuvame na kafe so mojot decko na viber mu stasuva poraka od nekoj drug ja proverivam kaj mene t.e br go proveruvam br e od bivsata(porano mu zvonese i sakav da go imam) i go prasuvam koj e mi veli za na rab go prasuvav ne e od ovde. Na moe insistriranje kaza deka go barala deka se dop razgovorot pocnuva so ti dobar si ? Nieden raz vaka ne pocnuva
    Luge vo shto da veruvam neshto od vnatre mi kazuva deka tie se gledaat, razgovorot e izbrisan povicite izbrisani ....nemam um...sakav kraj da stavam placi moli (facepalm)(facepalm)
     
  20. INEEDLOVE

    INEEDLOVE Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Машки
    Ако си видела дека бројот е нејзин нема што да чекаш го оставаш и продолжуваш напред! Биди храбра!
     
    На Zimone, cresa-jagoda, Dream-Girl и 6 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.