1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Бришење разговори, криење број, па од работа било и не кажување дека бившата го бара мене само на едно нешто ми алудира, а тоа е дека тајно со неа си се гледа...
    Не би сакала партнер вакво нешто да ми крие прво и прво, второ па и шо има да го прашува она дали е добар нели. :)
    Не ти треба ваков...
     
    На Jane.Birkin, Alisa22, candy.cane и 5 други им се допаѓа ова.
  2. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Имаш доволна причина да ставиш крај.
    Не дозволувај да те манипулира и свесно да бидеш дел од триаголник.
     
    На Rabbit 97 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  3. Mollami

    Mollami Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Идам со дечко ми две години по ред..уште од првиот ден го сакав како луда, бев многу затрескана во него, сѐ беше онака баш идеално, но после неколку месеци имавме многу караници(се случија многу работи кои тргнаа наопаку), ме изневеруваше и го варав и не ми е криво за тоа..раскинувавме повеќе пати и пак се смирувавме..но целата ситуација е сега што уште сме заедно а мене ми е сѐедно што би се случило меѓу нас..најлошото во последната недела е тоа што јас одбегнувам да ме гњави, да имаме односи буквално се ми смета..и неможам да се напалам, мислам на друг дечко..му кажав последниот пат кога раскинавме дека не го сакам веќе ама овој ко од инат да е со мене..и смачено ми е да глумам дека се е ок...
    кажете ми што да правам..некој совет било што..нееможам да трпам веќе "врска" без никакви чувства..

    ако има ваква тема избришете ја слободно или префрлете го оваа во претходната тема..позз
     
    На beauty&beast и Brinetka им се допаѓа ова.
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.147
    Допаѓања:
    76.567
    Пол:
    Женски
    Одлучно раскини му hahaahhaa
     
    На Mollami му/ѝ се допаѓа ова.
  5. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.756
    Допаѓања:
    40.246
    Пол:
    Женски


    Апдејт : Прекинав секаков контакт, дечкото отиде на блок откако му кажав се, не го прифати тоа најдобро и беше дрзок.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    Ако имаш сила и храброст прекини ј врската, и јас сум била у иста ситуација, ама без изневерувања и др неубави работи и верувај тоа не оди џабе се мачите
     
    На Mollami и Кавалер им се допаѓа ова.
  7. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    5.013
    Пол:
    Женски
    Дајте идеа што да кажам на роднини кои постојано ми викаат да им порачувам нешто од ebay aliexpress и сл. наводно јас имам картичка и можам да порачувам, ајде еднаш два пати ама скоро секој трет ден, како да ги откачам на културен начин, не ми е тешко сум им порачувала 300 пати ама не планирам цела плата да ја ставам на али или ебау па после 3 месеци некој да ми дава пари дали и тогаш бидејќи нели ако не стигне ти ги враќаат парите на картичка, се мислев едно време да им кажам дека таа картичка е бесплатна за да порачуваат ама не сакам да ме сфатат погрешно
     
  8. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Ќе кажеш дека немаш пари моментално и нека ти дадат одма кога ќе нарачаш или ако ти е заморно, кажи дека ти е блокирана. Иако јас првово би го направила, за блиски.
     
    На cresa-jagoda, Tea678, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.611
    Допаѓања:
    36.908
    Пол:
    Машки
    Кажи им дека немаш пари на картичката и ако сакаат нека ти дадат да ставите на сметка и да им порачаш.
    Еднаш до два пати и ќе се откажат.
     
    На SexiLy, mssuniquee, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  10. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.993
    Пол:
    Женски
    Објасни им се како да добијат таква картичка, оди кај нив седни објасни им како се нарачува, можеби не знаат. Е и после ова ако пак бараат услуга примени советот на @Billy Idol .Знаеш луѓето кога ќе те научат дека си бескрајно добродушен тие уште побескрајно стануваат огромни искористувачи на нечија добрина, па макар и роднини биле тие луѓе. Во се со мерка треба, умереност пред се.
     
    На Tea678 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    И јас имав ваков проблем порано, после некое време им кажував дека немам пари на картичката прво да ми дадат да ставам после ќе им нарачам.
     
    На Tea678 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mollami

    Mollami Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    uff go znam toa..ama toj kako pijavica nejke da raskine..
     
    На beauty&beast му/ѝ се допаѓа ова.
  13. gazoza

    gazoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2020
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    ај сеа вака профилот го отворив чисто за да заштитам приватност
    со дечко ми идеме година дена пред 3 месеци почнав да осеќам дека не ме сака више дека не ми кажува више те сакам и јас тоа му го кажав очи у очи изгледа го допре вистината или не почна да ме фаќа за глава и да ме стиска и да ми вика престани почнав да плачам не можел да ме гледа таква ме гушкаше ме бакна јас тоа го изигнорирав и продолжив понатака како ништо да не било но сега повторно го иам истото чувство пошто се има десено да не се видиме ради тоа што надвор било ладно врнело дожд не се стоело едно друго се има десено да се караме за најмала ситница и од тука да почне да ми кажува како јас сум била не созреана сум немала осет сум немала карактер скрената сум била ваква сум била таква премногу често почна да ми спомнува да не ме терал ѓаволот да ме истепа ќе не сум можела да стојам на нозе еве најтазе кавга од вчера му викам не ми е добро ме боли(му објаснувам што) и ми вика мене очи ми се затвараат она си седи буквално со тие зборови тоа ми рече сабајлево отворив тема за вчера што се деси зашто така направил сум била скрената ако нешто ме болело се идело на лекар и јас му викам можеше да ме прашаш малце ли те боли многу ли џабе он си почна да си збори да се расправа каква сум била вчера исто моите ми земаа цел ден телефонот му објаснив што како се деси он додека ме немаше пишал колку да видам дека се загрижил праша зашто ме нема кога конечно се укл после некое време ме прашува се бањаше и ја викам да ама со плачење и ми вика значи цела када си ја наполнила некад стврно али стварно знае да ми докаже дека ме сака дека му значам дека сум му битна ама некад ств го претерува и најбитно од се после секоја караница јас сум виновна за се се случило да ме споредува со други ми имаат кажано другарки остави го он нема да најде друга поубава од тебе се има десено да ни снема теми он никако да не реагира се има десено да се понашам ладно одма тука јас сум лошата одма јас сум скрената немало потреба така да се понашам немало потреба да се осеќам дека не ме сака ме тргна од сите другарки сите другарки што ги иам ги иам за онака како си што правиш немало денес другарки сите биле лоши он ме тргнал од многу лоши патишта абе турска серија и што е најбитно од се многу пати ми има кажано ќе ти раскинам ќе ти има кажано ако направиш тоа тешко ќе е у смисла ќе се караме ако не направиш тешко ќе е засекогаш ќе сум останала ваква скрената разгалена детинеста незнам више ја што понатаму барам совет од вас доколку го има секако секој совет е добредојден без критики и такви чуда
     
  14. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Те молам тргни се од типов. Почнал веќе да си дава за право да те повредува и покрај тоа што отворено си кажала дека те боли, па уште и се заканува дека ќе те претепа.

    Човек што те сака не може да рече дека си скрената, детинеста.

    Ниедна одовде нема да ти рече да останеш покрај ваков. Тргни се додека не те повредил пак.
     
    На Martka, hermosa, Nausicaa и 13 други им се допаѓа ова.
  15. gazoza

    gazoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2020
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    знам се знам ама го сакам после се јас него го сакам нема да можам да го заборавам никогаш
     
  16. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Не си виновна што имаш чувства за некого, ама не сфаќаш ли дека токму со тоа те манипулира?
    Знае дека го сакаш и знае дека и да те здроби од ќотек ти тука ќе си оти, нели, го сакаш, не сакаш да го оставиш.

    Најдобар изговор е тоа, ме сака, нема да избега, можам што сакам да ѝ правам.

    Не дозволувај твоите емоции да ги сврти против тебе и животот да ти го уништи.

    Не е единствен маж на светов и заслужуваш внимание и љубов од некој што нема да прифати и влакно од главата да ти падне.

    Не постои љубов ако почне вербално да те навредува, за кревање рака и да не зборувам.
     
    На hermosa, Nausicaa, Sejfullai и 7 други им се допаѓа ова.
  17. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Можеш.
    Само ти треба време.
    Излегувај со другарки, посвети се на други активности, уживај во времето сама со себе, после некое време кога ќе си спремна излези си пак на дејт со некого и ќе видиш како ќе го заборавиш.
    Луѓе се разведуваат, па си продолжуваат со живот.
    Или па ако не трпи да те повредува само зошто имаш емоции за него и оправдувај му ги постапкиве.
    Во врска треба да си среќна, времето поминато со партнерот да те прави како да си во рај да се чувствуваш, а не да те расплакува и да ти го прави животот пекол.
    Ќе те тепал уште бе... Свашта.
    И ти без ваков човек не си можела? Би требало да славиш што си видела каков е и си се спасила со време. :)
     
    На Sejfullai, cresa-jagoda, BlackMistery и 7 други им се допаѓа ова.
  18. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    2.758
    Пол:
    Женски
    Остави го дечково додека е време, а таа љубов пренасочи ја кон себе. Почни да се цениш, да работиш на себе и ќе најдеш човек кој навистина те засужува.
     
    На Sejfullai, cresa-jagoda, lovestoneddd и 4 други им се допаѓа ова.
  19. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.656
    Допаѓања:
    116.449
    Пол:
    Женски
    Треба да се тргнеш од таков штом ти се заканува.
     
    На hermosa, cresa-jagoda, Annora и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.147
    Допаѓања:
    76.567
    Пол:
    Женски
    И јас мислев дека не можам без некои личности, ама еве ме, супер ми е без нив. Ќе ти помине и тебе.
     
    На Martka, cresa-jagoda, Zumbula и 4 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.