1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Blue_Angel_13

    Blue_Angel_13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Женски
    Abe povekje e od griza na sovest raskinuvanjeto, kako da mi e sram od toa sho go napraviv, inaku se zakaravme i toj beshe premnogu grub so mene me tegneshe i me stegashe i zatoa mu udriv shamar.
    Ti mislish deka pravilna odluka e da se ostane eo nego?
     
  2. unlimited123

    unlimited123 Активен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Make love not war.:) Не може тука некој да ти каже што е нај паметно за тебе, освен ти самата. Може само мислења да добиеш. Според мене за здрава врска е потребно големо разбирање меѓу партнерите. Не знам што те навело на шлаканица, претпоставувам обична караница, што не е во ред да заврши со шлаканици, како и никоја друга сериозна причина. Ако меѓу вас има љубов и тоа било од гнев или слично обидете се да го заборавите и надминете, ако не оди, престанете. сепак си 22 години, понатаму ќе имаш многу посериозни случувања, шо не ќе се решаваат со шамар туку со разбирање. :)
     
    На flawless_ и Blue_Angel_13 им се допаѓа ова.
  3. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Како да го преболиш?

    Сети се дека не се покајал за тоа што те удрил и ти рекол дека си заслужила.
    Точно е дека си го удрила, но човек со зрело размислување нема да врати со физички шамар туку ќе врати со „шамар“ од тип на ставање крај на врската.

    Еве да речеме да останете заедно и после ова.
    Дали мислиш дека ќе имате здрава комуникација и уште повеќе дали мислиш дека никогаш нема да ви се повтори насилство во врската?
    Еднаш е доволно за да и наредниот пат во афект повторно изреагираш на истиот начин.
    Гнев и лутина ќе има секогаш и кај двајцата.

    Да не зборуваме пак ако еден ден имате деца.
    Ќе живеат со истата слика со која си растела и ти.
    Запрашај се дали би сакала да му приредиш такво детство и на друго човечко суштество.
    Во твоја ситуација, јас не би сакала.
     
    На Blue_Angel_13 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Blue_Angel_13

    Blue_Angel_13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Женски
    Mnogu dobro kazano
     
  5. Rabbit 97

    Rabbit 97 Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2019
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    499
    @Blue_Angel_13 a mozhe da ja kazhes prichinava za shamarot...shto te nalutilo tolku mnogu??
     
    На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.248
    Пол:
    Машки

    Имате расправии во врската, тежок период, несогласувања, љубомора?

    И ако може да опишеш приказната како дојде до шамарот?
     
    На Rabbit 97 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    После ова што го сподели, дефинитивно не е правилна одлука да останеш со него. Воопшто не е во ред тоа што си го удрила, ама велиш типот те тегнел и стегал. Тоа не е насилно однесување? Така почнува се. После шамарот не се ни покајал, ти кажал дека заслужуваш. Колку и да е тешко, мислам дека е јасно како ден што треба да направиш.
     
    На s1a1n1d1r1a1, smooch, Bezimenka90 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    И што совет ти треба? Не треба ни на крај памет да ти текне да му се смириш. Нема што да се дискутира овде, јасна ес ситуацијава
     
  9. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Всушност- самоодбрана?
    Па и мене некој физички да ме напаѓа, ќе се бранам.
    Леле бе аман. Девојче, ти не си ништо крива! Друга нема шамар да мава, туку веднаш меѓу нозе ќе нишани.

    Место да пишуваш дека дечко ти станал физички насилен и тоа да те плаши, ти се туфкаш што си го удрила. Па нормално дека ќе го удриш, нема да оставиш да те малтретира. Не ми е галје за што била кавгата, ништо на светов не му дава право да стави раце на тебе.

    Зарем не гледаш колку неговото однесување не е во ред и загрижувачко?

    Нема зошто ти да осеќаш грижа на совест што си се бранела, и да се плашиш да не ти се повтори истото. Ако во иднина има слична дешавка со некој друг дечко, ич да не му се мислиш- брани се! Само не шамар, туку меѓу нозе и - бегај на сигурно!

    А со сегашното бате- корпа! Под итно! Место да се свести ЗОШТО добил шамар, тој уште ти вратил, навреден кутриот што си се бранела. Ц ц ц, какви говеда шетаат меѓу нас.

    Раскини му, ок? Ама не поради шамарот, туку поради болдираното погоре.
     
    На WildMk, emiliana, Dust и 7 други им се допаѓа ова.
  10. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Да беше толкаво машко ќе ја смиреше ситуацијата? Никој нема тебе обврска да те смирува. За твојата нервоза ти си сама одговорна, никој друг.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Најстрашно е што не кажуваат вакви детали уште одма. Ко да е нешто не толку битно..
     
    На elenaxbbg, candy.cane, Blue_Angel_13 и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Irenaiki

    Irenaiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Како би се чувствувале на мое место, секоја година кај другарка на роденден кога идам се ок седиме збориме, но на крај секад ги вика само нејзините другарки за во диско, мене никогаш не ми рекла сакаш ли и ти да дојдеш? Оваа недела сум на роденден кај неа и веќе не знам што да мислам како дасум ја некоја грда или не знам што..вишок
     
  13. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.139
    Допаѓања:
    25.085
    Пол:
    Женски
    ич не и одам на роденден кај неа!
    не ми треба таква другарка
     
    На Mrs. Lovett, SummerGirl, Irenaiki и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Rabbit 97

    Rabbit 97 Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2019
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    499
    Tie shto si gi vika za vo disko so niv da si go slavi rodendenot ....zosto da te deli tebe ...ni i odam ni i go cestitam
     
    На Mrs. Lovett, Irenaiki, piksooki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Јас лично не се замарам, ќе одам доколку мене ми се оди, а не да и направам чест. Ако ти се чувствуваш лошо или отфрлено нема потреба воопшто да се појавиш.
     
    На Irenaiki и bicycle им се допаѓа ова.
  16. Elf

    Elf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    2.121
    Пол:
    Женски
    Мене не ми е јасно? Сите сте од исто друштво?
    И како тоа ги вика нејзините другарки, а ти не си нејзина другарка ,зар не сте блиски?

    Океј нападнав со прашања.
    Е сеа ако сакаш да одиш ако ја сметаш за блиска ете сте си се нашле, сте си помогнале зашто да не отидеш можеш, ама ако толку те копка тоа зашо не те вика можеш да ја прашаш или да изјавиш и ти дека сакаш да одиш..може баш она не те вика зашо може има мислење дека не сакаш диско може има некое недоразбирање во тој поглед па затоа така постапува...можеме да погодуваме и претпоставуваме најубаво ако отидеш да си ја прашаш нема ништо лошо во тоа. Тргни ја на страна и прашај ако нејќеш пред сите. :)
     
    На Irenaiki и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не оди на роденденот.
     
    На Irenaiki, bicycle и Alisa22 им се допаѓа ова.
  18. Kjutche

    Kjutche Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    107
    Така и се случи, цело друштво ни го расипа. Еве сега сите ја откачаме и класната секој ден ни зборува да сме се дружеле и со неа пошто не било убаво да ја избегнуваме.. А кога таа мене ме игнорираше, дали ме праша некој мене какво ми е кога ми го правеше тоа? Не! Тогаш не и враќав , велев ќе дојде ден кога се ќе и се врати и тоа дупло, е сега нека си трпи...
     
  19. Cosmic Girl

    Cosmic Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2020
    Пораки:
    1.975
    Допаѓања:
    7.723
    Пол:
    Женски
    Некој погоре пиша дека е најдобро отворено да ја прашаш што е причината што не те поканува, и јас мислам дека тоа е најдобор. Прашај ја, па ќе знаеш понатака што да правиш.
    Инаку, моја претпоставка е дека другите другарки (како што велиш - нејзините) најверојатно не сакаат да одат во диско со тебе и и' прават притисок..можно е таа да е растргната помеѓу нив и тебе и сака да удоволи на сите.
     
    На Irenaiki и Rabbit 97 им се допаѓа ова.
  20. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    И мене на времето ме користеа ама од кога почнав да не се замарам, почнаа и тие со мене да не се замарат и да ме користат за секакви ситуации.

    Јас имам само еден другар во животов и тоа од 12 годишен ми е другар. Другово е само пролазно.

    Ако ти е за мала утеха ова. :hug:

    Почни да не се замараш многу, живеј си го животот како што треба, а дечко сам ќе дојде. :sun:
     
    На Nightwish11 и Rabbit 97 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.