1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    3-4г да губам со некој без да имаме нишо сериозно и уште да му се правдам ако сакам да си почнам нешто посериозно со некој?
    Мало сутра.
    Башка 4месеци сте немале контакт.
    Сакаш терај со новиов, ако не ти чини, батали ги и двајцата.
    За глупости си го комплицирате животот.

    Сега прочитав и за твоите.
    Твој живот е. Ако ти одговара со новиот пробај и види како ќе ви е врската, не мора одма брак. Па после ќе видиш шо како.
     
    На Tekki, Crvche, Moon.Girl и 8 други им се допаѓа ова.
  2. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.262
    Баталиги и двата, ќе си најдиш салам чоек, за кајсебрзаш.
     
  3. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.618
    Допаѓања:
    3.093
    Пол:
    Женски
    Pa ne brzam no mislam deka dovolno vreme izgubiv so prviot za dzabe.. inaku imam 26 godini, srekna sum so vtoriot , me ispolnuva sekako se sto mi treba imam so nego za razlika od predhodno jas se osekam prerodeno.. problem mi se samo domasnite vo vrska so nego nie nemame nikakvi problemi, ke mu dadam sansa a so prviot ke prekinam kontakt pa ponatamu zdravje.. Fala za sovetite
     
    На flawless_ и AAKG им се допаѓа ова.
  4. Zumbula

    Zumbula Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    135
    Како функционирате со партнерите периодов поради ситуацијава? Дали се гледате?
     
  5. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Само на камера :D
     
  6. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Не се гледаме зошто он е од друг град и не ми личи паметна идеја да патува и сега да се рашетаваме.
    На камера се гледаме, на телефон се слушаме и седиме дома.
    Нека пројде карантинот па ќе се шета. Да сме живи и здрави. :)
     
    На Milobebence, honey.11, candy.cane и 8 други им се допаѓа ова.
  7. Ladybug 2

    Ladybug 2 Нов член

    Се зачлени на:
    31 март 2020
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Ne mi se problem finansii 22 godini imam i mozam da si otidam kaj semejstvoto vo sekoj moment
     
    На adolfhitler му/ѝ се допаѓа ова.
  8. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Епа која е причината поради која ја трпиш оваа тортура од негова страна?
     
    На candy.cane, poppie, ЕденЧлен и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Ajla11

    Ajla11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Не сме прекинувале до сега
    3/4 дена не пишувавме а јас не бев во Мк
    Тој пишал вечерта на девојката а утрето негов другар требало да оди во тоа место кај што живее таа по работа и тоа отишол со него и му рекол дека ке оди до продавница отишол пеш и се виделе на улица 20/30 мин и си отишол утрето го побарала а тој и рекол дека ме сака и дека грешка било тоа да не го бара повеќе
    Не очекував од него да се види со друга ностоп сме заедно и освен некој караници кои што се нормални не е имало нешто по сериозно незнам што да мислам затоа што тоа било пред една ипол година а ние сме вејќе 3 години заедно
    Се налутив за ова 2 дена ме моли и се извинува незнам што да напрам велат кој еднаш направил неверство повторно ке направи
     
    На Crvche му/ѝ се допаѓа ова.
  10. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Јас ова не го сметам за неверство. Плус се случило многу одамна, што сакаш кажи ама што ќе смениш сега? Не знам зошто си правите од ништо нешто. Ти ако немаш доверба како планираш да продолжиш со него? Па мене некој вака да ме малтретира дали сум направила нешто пред 1 година или постојано пробува да му признаам нешто што не се случило му раскинувам и не дозволувам притисок да ми врши. Не е во ред тоа што го правиш, ако не си сигурна за брак кажи му отворено, не чепкај во минатото.
    Едит: Сите имаме минато, и не е во ред да нарушуваш ничија приватност.
     
    На deskarada, *Amethyst*, Ajla11 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Crvche

    Crvche Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2018
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Исто и јас како и @flawless_ не го сметам ова за неверство. Секако не можам јас да кажувам дали да стапите во брак или не, бидејќи не знам се точно што се случувало. Ако дечко ти некогаш покажувал знаци со кои што ти предизвикува недоверба треба да размислиш, но не ги мешај тие red flags со некои твои неосновани сомнежи. Единствено нешто што би ти рекла е да не си дозволиш да љубомориш неосновано и да си правиш филмови во главата, затоа што целата ситуација за бившите и лажењето за "откриеното неверство" изгледа малку незрело и детски. Кога тогаш ќе му се здосади да го обвинуваш и да се правда постојано и бракот/врската ќе ви биде уништена заради љубомора па ќе се оддалечите. Затоа реагирај само во ситуации кога има причина за тоа. :):l:
     
    На buba4e89, *Amethyst*, x.Daisy.x и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Ajla11

    Ajla11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Да во право си можеби и претерав доста незрело се понесов
    Ти благодарам на искреноста ❤️❤️
     
    На Crvche му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Ajla11

    Ajla11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Да во право си !
    Ти благодарам на искреноста ❤️❤️
     
    На flawless_ и Crvche им се допаѓа ова.
  14. adolfhitler

    adolfhitler Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Најдобронамерен совет, како што би си дадела и на себеси да сум у истата ситуација е да го напуштеш типо и да се посветеш на себе. Не смееш да си дозволеш да трпеш таква негатива околу тебе. Подобро биди покрај твоите најблиски отколку покрај некој кој не ја гледа твојта вистинска убавина, твојта вредност.
    А иначе никаде не спомна шо ти е проблем. Ногу нафрлано ти изгледаше мислењето. :)
    Поздрав.
     
    На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    @Youknow najtesko e so lugeto koi neznaat so sakaat. Eden moment se tuka, najubavo ti e, utredenta ne se tuka, pak se tuka pa pak ne. I tuka normalno se zasnovas na ona,, ama on ne e takov tip,, najgolemata zenska laga. Posle ke se pojavi nekoja koja ke ja gleda ko princeca, e tuka ke boli. 4godini se vo prasanje ako trebalo da se sluci ke se slucilo. Ne go ostavaj za,, zdravje ponatamu,, zasto sekogas ke se navrakas. Ocigledno ti znaci, ispadni pred nego i kazi mu deka sakas ozbilen covek pred sebe. Taka mozebi ke pocnete nesto, ili zasekogas ke go izgubis, no barem ke se oslobodis.
    Ako te ispolnuva ovoj noviot mila, mislam deka nema da prasuvas za nekoj si bivsi. Ne zapocnuvaj nisto ako uste nosis kufer od minatoto. Sekoe dobro:)
     
    На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ти многу ниско падна што и пиша на девојката. Имаш среќа што била некоја културна,оти некој друг не би бил таков со тебе. Никој не е должен да ти дава извештај. Немате што да правите за време на карантин,па малтретирате луѓе.
     
    На flawless_, christinnn, poppie и 4 други им се допаѓа ова.
  17. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.229
    Пол:
    Машки
    Де бре, колку ја нападна девојкава ко таа да била потенцијалната швалерка или откај ти знам шо. :D
     
    На Ajla11 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.641
    Допаѓања:
    9.459
    Пол:
    Женски
    @Stark , у право е @buba4e89 зашто тоа не е начин да се реши "проблемот". Доколку таа има несигурности во себе и своја врска треба да ги реши на еден позрел начин.
    Од друга страна пак, тие за тој период не збореле биле скарани и да направел нешто нема што таа да се лути јер не биле заедно тогаш...
    Ова ми е исто како да зеам да се распрашувам за бивша на иден дм и уште па да ја контактирам...
    Некако не ми се допаѓа потегот што го направила феминкава па и добро би било да размисли пред да стапне у брак вака со несигурности...
     
    На Stark и buba4e89 им се допаѓа ова.
  19. Pea

    Pea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2019
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    666
    Со дечко ми сме 1,5година пред некој ден заследил на инстаграм една девојка не му реков ништо денес бидејќи профилот и е отворен видов дека и лајкнал слики кои се пред некој месец, како да го сфатам тоа?
     
  20. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    После година и пол не си зборувате слободно? Ние не знаеме што мислел дечко ти, прашај го. Ако ти смета кажи дека ти смета и тоа е тоа.
     
    На Regina.Phalange, Stressed Out и flawless_ им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.