1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    А што си очекувала? Маж на 30 години што не ти е дечко, не сте се сретнале никогаш да пиете кафе, туку се знаете од гледање во град пред 10 години, да чека за секс додека ти не отидеш таму?
    Немаш никаква причина да се лутиш, треба да си исфрли тоа од системот, потреба јебига.
    Многу наивно од твоја страна.
     
    На lonely222 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Но, ова не е класично неверство. Тие немаат врска, не се имаат ни бакнато побогу. Имаат по 30 години и можеле зрело да го решат ова. А не, таа се залетала ко тинејџерка на првите слатки зборови. Дечкото океј и рекол дојди да пробаме. Чему разочарење?
     
    На Dentina и thequeen95 им се допаѓа ова.
  3. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.815
    Допаѓања:
    12.228
    Пол:
    Женски
    Нема да ја остави нејзе, може со тебе да биде кратко и ќе му здосадиш. А и да раскине со девојка му и да биде со тебе, истото ќе ти го направи со друга:) таков е незрел, не знае што сака
     
    На IamSexyAndIKnowIt, senza.parole и honey.11 им се допаѓа ова.
  4. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Значи прво не ги сфаќам сите оние кои ти дале совет дека вие не сте во врска и на некој начин прават можеби да се почувствуваш виновна а воопшто не си. Според пишаното ми делуваш како доста зрела и свесна за состојбата. Всушност мислам дека воопшто не ти треба совет и дека си дошла само да се искажеш. Секако дека не треба да одиш таму и да му дадеш шанса на него и наместо тоа да резервираш на друго место и парите да ги потрошиш на патување. Самата судбина ти дала знак и треба да заблагодариш замисли никогаш да не ја видеше таа слика? Значи сепак имаш среќа.Единствената грешка е што си дозволила планирање на иднина со личност која не ја познаваш лично. Ти посакувам среќа за понатаму.
     
    На Juicy, Martka, DevilGirl212 и 19 други им се допаѓа ова.
  5. Sugarcane

    Sugarcane Активен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2020
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ми треба совет и мислење во врска со следнава работа/ситуација... Со дечко ми ни е супер во врската, идеме доста долго, и дојде време да се договориме да отидеме негде летово низ МК. Се ок но договорот беше да дојдат и наши другар и другарка (кои се исто заедно) и да одиме двата пара. Мене искрено не ми се оди со нив, а дечко ми сака. Причината што не ми се оди со нив е тоа што другаркава е личност што се сака да е по нејзино, дечко и и угодува секогаш, ја и мојов не сме се замарале до толку на пример кога еднаш ќе излеземе со нив, и ние ќе преќутиме.. ама на одмор ич не ми се оди за да ја трпам, башка идеме во моја куќа. Не знам дали да разговарам со дечко ми за ова ама да не ме сфати погрешно бидејќи според неговите реакции он сака да одиме со нив, мене ми е смачено сакам само да одморам глава сама или со него, не ми е летово ич до друштва толку ниту да угодувам некому цел одмор. Не знам како да му кажам а да не помисли дека нешто лошо мислам за нив или дека не сакам да се дружам.
     
  6. flawless.

    flawless. Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2020
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    1.139
    Пол:
    Женски
    Ако сè ви е супер, би требало да има и комуникација и разбирање бидејќи ова не е никаков проблем. Едноставно ќе му кажеш дека ти е смачено и не сакаш со друштво туку сакаш да си поминете време сами.
     
    На Martka, cresa-jagoda, lonely222 и 5 други им се допаѓа ова.
  7. Sugarcane

    Sugarcane Активен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2020
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Скроз сум океј и ќе му кажам, само мислам дека ќе биде зачуден бидејќи не ми се иде со нив а до пред некој месец сум била океј да дојдат. Еднотавно искачањата ми се безвезе ама ајде ќе се истрпи тоа, на одмор не ми се оди стварно.
     
  8. Sugarcane

    Sugarcane Активен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2020
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Сакам да ме разбере за ситуацијава, а да не испадне дека рушам планови или не знам што. Крај краева не ми пречи да идат они само.
     
  9. flawless.

    flawless. Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2020
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    1.139
    Пол:
    Женски
    Значи ако не сакаш да си расипуваш мир ќе му кажеш отворено и нема што да се мислиш.
     
    На Martka, Sugarcane, poppie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Леле имав многу слична ситуација лани летото, со еден пар од негово друштво ама буквално исти како што раскажуваш - девојката наметнува свои идеи и желби, а ако не ги послушаме, тогаш се лути и се кара со цело друштво. Те разбирам за ова што го кажуваш зашто не е исто едно излегување да истрпиш со таква личност и цел одмор да ја трпиш. За два саата може е ок и ќе се помине некако, ама одмор е 24 саати заедно (ако сте сместени во иста куќа), повеќе денови. Плус одмор реално го чекаш цела година и сакаш да си го поминеш како што ти сакаш, а не да ти виси некој над глава и да наредува/соопштува желби сопствени. Објасни му го ова на дечкото смирено, кажи дека не е дека не сакаш да се дружите туку одмор е специфична работа. На крај, познавам и многу дружби што се распаднале, за жал баш заради тоа како си поминале на одмор заедно. Затоа е важно да разговараш отворено со дечкото и на време, па да смислите и нив кајо да им кажете дека не би оделе заедно.
     
    На cresa-jagoda, candy.cane, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Aqualina

    Aqualina Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2020
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    921
    Пол:
    Женски
    Ќе му кажеш дека сакаш одмор само за вас двајца, ама ако веќе сте им кажале дека ќе ги викнете на одмор во твојата куќа и сега ги одбиете во очи одмор не сметај дека ќе ви биде дружбата по ова сјајна. Има и шанси повеќе да не се дружите, ама штом не ја трпиш неа уште поубаво за тебе.
     
    На cresa-jagoda и Sugarcane им се допаѓа ова.
  12. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Јас му имам речено за брат му дека не сакав еднаш да дојде со нас, не па за другар. Директно “јас сакам со тебе да одам, не со приколки”, тој како го реши тоа, не знам, но ниту се скаравме, ниту детето дојде. Не знам каков ти е односот, но ако ти е толку супер сигурно знаеш на кој начин да му го кажиш тоа без да те разбере погрешно.
    Што повеќе се устручавате да кажете што ви смета, толку повеќе нервози си стварате, а тоа води до караници...
     
    На Snowflake97, cresa-jagoda, flawless. и 5 други им се допаѓа ова.
  13. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Разговарај со дечко ти и кажи му дека не сакаш со нив.
     
  14. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Не требало да се договараш уште од почеток па сеа да се премислуваш,штом ја знаеш каква не не ни требало да се договараш и мислам дека не е фер да мењаш планови кога веќе сте се договориле .
     
    На candy.cane, buba4e89, piksooki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Srekaaa

    Srekaaa Нов член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2020
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Јас сум заљубена во едно момче од моето друштво сонего се запознав покрај мојата школска ама никој незнај дека го сакам, и сега незнам како да му кажам дека го сакам, кажетеми вие што би направиле да сте на мое место како би му кажале дека го сакате?
     
  16. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Има ли некои знаци од негова страна?
     
  17. Srekaaa

    Srekaaa Нов член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2020
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Неколку месеци почна да ми вика мала, ме бацува секогаш до уста, ми го честита родендено, секогаш кога и да излезиме заедно тој секогаш се пули во мене ко че му се опулам јас, еднаш требаше да си одиме и јас ко прашав со кој да си одам тој ми рече сонего, еднаш останав поназат тој ме фате зарака ја турна другаркаму за да застанам јас, ако е ова некој знак незнам шо да прам како да му кашам дека го сакам и малце ми е страм и зато незнам како да му кажам
     
  18. Tamarkaa

    Tamarkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    129
    Раскинавме пред месец дена и последниот муабет го правевме баш неколку дена после тоа каде што ја иако не бев причината поради раскинувањето,барав одговори од него бидејќи се беше убаво,воопшто не се расправавме и на дечкото му било многу убаво дур бил со мене,ама вечерта пред спиење не му било тоа тоа(facepalm) И тогаш баш го прашав дали ти е криво малку што веќе не сме заедно за после година дена врска (со мал прекин и тогаш он имаше искочено со повеќе девојчиња)да рече не ми е,сакам нешто ново сега.Моментално сакам само да се сврти кругот и да му биде на него како што ми е мене сега,бдејќи знам дека кај машките обично тоа се случува подоцна.Но на типот му е роденден за брзо и не знам дали да му пишам само среќен роденден или да му пишам и колку сепак ми значи (но не да звучам како да не можам да живеам без него или слично)?
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Никакво честитање, ни ср не заслужува дечково. Батали го некој период, стави го на игнор, сам ќе те побара.
     
    На mira.mira, 1209, Плавуша123 и 7 други им се допаѓа ова.
  20. Bezimenka90

    Bezimenka90 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.760
    Допаѓања:
    17.266
    Пол:
    Женски
    Чим сте раскинале веќе и немате комуникација, ни честитка ни ништо не би му пишала.
     
    На Luminary, Regina.Phalange, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.