Ми треба состав итноо за утре

Дискусија во 'Канта' започната од kikozlatanoski8, 23 ноември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kikozlatanoski8

  kikozlatanoski8 Нов член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво на сите итно ми треба состав за писмена работа по македонски јазик на тема "младите во современиот свет" иначе сум прва година средно фала ви однапред дечки најј сте
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.888
  Одма ќе ти напишеме.
   
  На larrachi, Florenсе, Chica.Loca и 10 други им се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.646
  Допаѓања:
  103.905
  Пол:
  Женски
  Кое средно си?
   
 4. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.884
  И на мене ми требаат 300 милиони, за утре секако, сакаш да се трампаме?
  :d::drunk:
   
  На larrachi, macka91, Chica.Loca и 11 други им се допаѓа ова.
 5. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.904
  Допаѓања:
  37.118
  Пол:
  Машки
  Фала! :inlove:
   
  На Florenсе, Chica.Loca, blackwave и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  32.744
  Пол:
  Машки
  Младите во современиот свет

  Младите во современиот свет се толку неинвентивни, незаинтересирани и безидејни, што не можат да напишат ни текст за самите себе и за времето во кое живеат.

  И наместо да размислат и да се обидат да напишат нешто, тие отвораат теми по форуми, теми на кои луѓе ќе си играат мајтап со нив и ќе ги заебаваат; пред темата да заврши во канта, а тие пак да си останат без состав за утре.

  Е такви се денешните млади. И џабе им е се - и што се млади и што живеат во современиот свет, кога се такви.

  THE END

  Ти се допаѓа? :D
   
  Последна измена: 23 ноември 2016
  На larrachi, minne992, lovemme и 24 други им се допаѓа ова.
 7. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.048
  Допаѓања:
  160.501
  Пол:
  Женски
  Ееех, само @Bender Rodriguez се покажа нај најј, не само однапред туку и отпозади фала си заслужи :rofl: :lol:
   
  На theowndemon, Bender Rodriguez, Summerlover и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  32.744
  Пол:
  Машки
  Осеќам дека Кико нема да знае како попрво да ми се заблагодари за составов. :D
   
  На theowndemon, Ketchup, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.688
  Допаѓања:
  74.471
  Пол:
  Женски
  Зошто бе Кико вака?
  Тебе единствена обврска ти е школото, епа? Од нас, стари женишта, бараш помош?
  Мозокот ни е закржлавен.
  Точно дека сме најнај ама извини стварно.
   
  На blackwave, Bender Rodriguez, Ketchup и 2 други им се допаѓа ова.
 10. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.270
  Допаѓања:
  99.967
  Пол:
  Женски
  Младите во современиот свет

  Фејсбук, инстаграм, твитер, снапчет.. дигитално, виртуелно, онлајн, офлајн, шкрап, пост, копи, паст, лол, l8r, лолс.... seen:bandit:, лолс х 100000, таг, бичез, “wewe, нај, нај си:makeup:“. : ))))) , wtf?????:^) loooooollllll, Ч))) , „стави лајк ако.... и....“ .

  Има една книга „Капитализам и шизофренија“. Ти прешкртај го во самиот состав зборот „Капитализам“ и одозгора напиши со некој интересен твој шрифт „Младите“. Ама сите сме луди. Ние дртавите особено.
   
  На theowndemon, Chica.Loca, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.732
  Пол:
  Машки
  Skrishum praveni vo epruveta lugje mozochno mrtvi tehnoloshki unapredeni, navidum popametni od prethodnite generacii no cyber generacijata (2000+) e samo vo dobar sklad so trodimenzionalnata servirana realnost.
  DMT-to vo univerzumot im e disfinkcuinonalno ; najchesto tie shto imaat sve vekje ne ni imaat fantazii.
  Vozbudata na testisite na mladiot JACK povekje ne e so toj dzagor kako pred 10 godini shto bila a Jack-ot e ist.
  Nekoi MF's seushte se palat na vlaknesti vulvi, vo mix so sokovite koi se ispushtaat pri odnosot: vizuelno i sushtinski > e mnogu jako! Ti sigurno ova nema da go sfatish ; profesorkata po Makedonski kje go sfati. ( i ceni ). Pozdravi ja !
  Koga pishuvav sostavi na shkolo obavezno pri free style temite umetnuvav vakvi mind fuck storii i dobivav dobri ocenki poshto bea probieni profesorkite mladi od strana na mladiot Jack i *znaeshe kako toa se pravi. |-)
   
  Последна измена: 23 ноември 2016
 12. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  32.744
  Пол:
  Машки
  Џоли, Кико не знае дека ние овде сме стари и исфрустрирани, а не млади, и дека не живееме во современиот свет, него негде помеѓу IX-ти и XIX-ти век, како кој. :D

  Од погрешни луѓе бара помош. :D
   
  На theowndemon, Summerlover, JollyGirl и 2 други им се допаѓа ова.
 13. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.688
  Допаѓања:
  74.471
  Пол:
  Женски
  Еве инспирација земи од сликава...

  [​IMG]

  Не мора за младите во земјава така? Епа ете еден млад човек во современ свет....Не седат сите пред лаптопи.
  :bow:
   
  На theowndemon и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.611
  Допаѓања:
  48.907
  Пол:
  Женски
  Ех деца, деца, во мое време ние сами си ги пишувавме составите... или евентуално помагаа мама/тато.
   
 15. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  5.352
  Пол:
  Женски
  Daj mi adresa ke ti go pustam po posta ama nema da ti stigni do utre.
   
 16. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.838
  Допаѓања:
  16.288
  Пол:
  Женски
  Ај што е срамота, туку да се плаши човек од тоа какви сѐ генерации доаѓаат, кои ќе треба да ја наследат и водат земјава. Кога еден мочан состав ги мрзи да напишат, а 24/7 висат со носот закопани по социјални мрежи...
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.593
  Допаѓања:
  99.327
  Пол:
  Женски
  Младите во денешниот, современ свет - се ЗА ЖАЛЕЊЕ!
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 18. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.135
  Допаѓања:
  890
  Пол:
  Женски
  Научи прво да пишуваш,а не дупли букви на крајот од зборовите да употребуваш.И прво разгледај убаво дали има веќе тема со ист или сличен наслов на форумот,а не да отвораш дупли теми со несоодветен наслов коишто сигурно ќе завршат во канта.И убаво ти кажале погоре,треба самиот да мислиш за составот,а не се на готово од другите од форумот да бараш да ти напишат!
   
 19. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Pa decata se ogledalo na vozrasnite I na gniloto opstestvo.
  Se stancaat diplomski, magisterski, doctorati. Se objavuvaat plagijati od naucni trudovi. Ova nisto ne zboram na pamet, a patem sistemot za otkrivanje plagijati voopsto ne ja vrsi funkcijata.
  Studenti fakulteti zavrsuvaat so onie mali livcinja za koi potrosile poveke vreme od vremeto za ucenje. Da ne zboruvam za manipulacii go drugi sferi I za ona sto go pravat uste povozrasnite, gledame I slusame sekoj den
  Taka da mladite generacii ne mozat da bidat podobri zatoa sto takvi vrednosti nie im prenesovme, cesnosta odamna prestana da bide doblest
  Mnogu sedele decata na computer...nie poarni sme, gledam na forumov...
  So sarkasticni zabeleski I majtap nema da ja popravime stetata
   
  На danichap, LollySky, zhap4e и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.888
  Не сме ни ние поарни де, ниту сме биле, ама никогаш не сум помислила, ако ме мрзи да си напишам состав, дека тоа за мене ќе го направи некој кој не ме ни познава, и тоа гратис.
  Зошто сега на пример јас би седнала, и би напишала состав за детево што ја отвори темава? Зошто воопшто детево помислило дека некој ќе се замара и троши време за и со неговите обврски?
  Затоа и си играме мајтап, не си играме мајтап затоа што е незналица.
   
  На atala, theowndemon, LUCERKA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.