Младински додаток

Дискусија во 'На работното место' започната од DACIA, 11 февруари 2020.

 1. DACIA

  DACIA Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2017
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Машки
  Девојки знае ли некоја повеќе за овој закон дали е воведен или од кога почнува т.е со овој закон младите до 23 години кои работат во производствена дејност ќе добиваат по 3000 денари плус.
  И каде може да се достават документи и кои треба?
  Фала
   
 2. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.252
  Пол:
  Женски
  Во агенција за вработување, со себе носиш лична карта и трансакциона, носи и диплома за секој случај.

  Требаше да пристигне решение на домашна адреса до 17ти месецов, но со вирусов тешко кој би се осмелил.:D

  Сигурно веќе си однела документи, по месец видов дека постои оваа тема..(facepalm)
   
 3. DACIA

  DACIA Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2017
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Машки
  дада поддаено е све, само пари чекам вејче 2 месеци хаха
   
 4. Blackouttheworld

  Blackouttheworld Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Машки
  Nema da izlezi.
  Posle brisene na virusot ke cekame,nov os izbori pa od izbori ke dobieme.
   
 5. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.252
  Пол:
  Женски
  За 14дена ми пуштија 1500ден.
  Во решението ми пишуваше дека до 25ти април треба да исплатат за претходните месеци. Еве уште ништо нема..:^)
  @DACIA
   
 6. DACIA

  DACIA Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2017
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Машки
  Да ти кажам неможам да ти помогнам овде, мене ми пуштија 6.000 ден, имаше број мсм остаено, јави му се прашај ги, а изгледа имат пуштено највероватно за март и април.
   
  На T.e.d.d.y му/ѝ се допаѓа ова.
 7. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.252
  Пол:
  Женски
  Ова чисто за консултација ти пишав..
  Ќе почекам до 8 мај.
  Минатиот месец на 8ми ми пуштија. :?:
   
 8. blady

  blady Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2015
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Ова важи за студентии?
   
 9. DACIA

  DACIA Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2017
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Машки
  мислам дека не. Само за вработени, и то само во производство
   
  На blady му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Daisy_11

  Daisy_11 Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ги опфаќа и лицата кои веќе навршиле 23 години?
   
 11. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.220
  Допаѓања:
  50.587
  Пол:
  Женски
  He.