1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Млади Бунтовници (Rebelde Way)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Adi888, 6 октомври 2011.

  1. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.164
    Допаѓања:
    23.019
    Пол:
    Женски
    Мислам дека нема таков кој не се сеќава на серијата, ги имам сите можни постери и албуми шо се береа.. немав пропуштено ни една епизода..темата ја отворив само да се потсетиме на серијата :)
    Аххх, сакам пак да ја даватт :inlove:
    [​IMG]
     
    На marchi-cool, Elinora, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Млади Бунтовници

    Дааааааааа, :inlove: уште го чувам албумот со сликички. Имам и маичка и капче со нив. Многу ги сакав. Посебно Миа, многу е убава :*
     
  3. blond.bunny

    blond.bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    122
    Млади Бунтовници

    Леле како ја сакав емисијата,па колку бевме влезени во филмот цел клас основно.Многу ми недостигаат,ни еден постер не пропуштив од нив имам и капче и маичка :D еве баш сега си пуштив песни колку да се потсетам на едно преубо време. :inlove:
     
  4. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Млади Бунтовници

    :D Хахаха јас си бев Миа КоЉучи :lol: :wasntme:
    Прекрасна серија, ликови со кои секој можеше да се соживее или спореди карактерно, различни, млади и бунтовни. А песните какви хитови им беа :) :rock:
     
  5. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.164
    Допаѓања:
    23.019
    Пол:
    Женски
    На presiosaP му/ѝ се допаѓа ова.
  6. blond.bunny

    blond.bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    122
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Млади Бунтовници

    Леле кога ќе се сетам колку сум се тепала за весниците во кои имаше купони... ги собрав сите постери што ги даваа во делови, сите нивни цедиња, дури и маичка имам со Миа и Мануел :lol:
    Ако ја даваат би ја гледала цела серија од почеток до крај, и така затаив со шпанскиов јазик, треба да го обновам :D
     
  8. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Леле серијава колку ја сакааав ми беше омилена не трепкав мислам додека ја гледав ,ептен ја сакав омилени ликови од серијава ми беа Марица и Мануел :)
     
  9. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  10. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    И јас ги имам сите албуми а неодамна и им го гледав филмот со нив четворицата што е. Добро филмче со тажен крај :(
     
  11. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    И јас како и сите не пропуштав ни епизода од Бунтовниците,би било убаво да ја дават пак на некоја програма.Ех времиња беа тоа,убедливо најдобра тинејџ серија.Буквално и плачев и се смеев додека ги гледав,се соживував со ликовите,а се сеќавам дека и собите им ги сакав многу,посебно на Миа :) .
    Од ликовите ми беа омилени Пабло и Марица а Миа ми беше малку лигавка.Ми беше многу жал кога заврши,дури се сеќавам дека липав на последната епизода :D .
    Имаше мали слики од Марица,Пабло,Миа и Мануел во едно списание и јас ги исеков и ги ставив во рамките што ни беа за по дома :lol: .А и цедињата си ги купував.Сите песни им ги сакав и си ги пеев редовно.

    http://www.youtube.com/watch?v=4lj7QHJcIUQ

    http://www.youtube.com/watch?v=vziwwWW-4YM

    http://www.youtube.com/watch?v=Ug2mvrOK ... re=related

    Оваа ме потсека на втората сезона,кога дојдоа нови ликови.
    http://www.youtube.com/watch?v=IAIcqO_C41c

    http://www.youtube.com/watch?v=KZXdHnZhBso
    Си се потсетив и јас на песничките,ах спомени :) .
     
  12. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Лелее ја обожавам серијата.Омилена тинејџерска серија ми е, не пропуштав епизода.Колку сакам повторно да ја емитуваат.Колку само ги сакав Мануел,Пабло,Мија и Марица :x Уште се секавам како ја игравме Bonita De Mas :dance:
    Едит сега откако ги развртев песните се сетив на Sera de dios како само ја пеевме со другарките и снимавме спот :lol: Ах времиња :l:
    http://www.youtube.com/watch?v=FoleYM72 ... re=related
     
    На cacikr му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.164
    Допаѓања:
    23.019
    Пол:
    Женски
    Кажвај маричка кај да го барам сакам да го гледамм :) :)
     
  14. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    23.028
    Пол:
    Женски
    Ех, нема кој не гледал ова.
    Мене омилена ми беше Миа, Марица ми беше грда.
    А од машките Пабло го сакав повеќе, Мануел ми беше некако смотан..
    AMA симпатија ми беше:
    [​IMG]
    [​IMG]
    Роко :inlove:
     
    На blond.bunny му/ѝ се допаѓа ова.
  15. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Хаха овој што одеше со лакирани нокти :lol: .Се сеќавам дека во почетокот воопшто не ми се свиѓаше но потоа и он ми стана симпатија :) .

    А иначе имаше една што беше таква шмизличка но многу поубава од Миа,Сол се викаше.А се сеќавате на ложата??? Уфф страв ме фаќаше од нив.
     
  16. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Дефинитивно мојата најомилена серија од која песните и до ден денеска ми се хитови и си ги слушам.
    Од главните ликови ги сакав Марица и Мануел - Миа и Пабло ми делуваа некако како мали дечиња, најсимпатичен ми беше Томас а дечко со стил ми беше Роко :inlove:
    Ма сите си ги сакав :D
    И до денес во еден шкав ми стојат слиќичињата залепени со дел од ликовите :D

    само мајка ми колку се лутеше тогаш кога откри дека цел шкав е излепен со слиќичиња кои не се одлепуваат така лесно па ѓи остави :wasntme:
     
  17. QueenN

    QueenN Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    342
    Пол:
    Женски

    Erreway: 4 Caminos :)
     
    На srcekrsacka и Adi888 им се допаѓа ова.
  18. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Еее колку ја сакаав :inlove: Ги сакав Миа и Пилар посебно, ме нервираше однесувањето на Марица. Пабло ми беше симпатија :) Ги имав сите постери, сликички и се што излегуваше со нив. Нешто и сега чувам. Бонита де мас ја игравме во трето одделение на крајот од годината :dance: :dance: :D :D А сера де диос сеуште ми е една од омилените латино песни.

    Едит: Сакам да учам во школо како Elite way :)
     
  19. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Мојата омилена тинејџ серија.
    Миа ми беше омилен лик, изузетно го почитував нејзиниот лик и дело, историски лик, вреден за споменување во наредните децении и столетија. Не, шала на страна, стварно Миа ми беше омилена, квази шмизлица, облечена тип-топ, поим за права дама која не се дава тако лако, му се подаде на момчета што го искаше, и така. А во името нејзино се имам заљубено. Тоа беше love at first sight. :inlove:
     
  20. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Ее убаво ме потсетивте на серијава. Ја обожавав. Сеуште го чувам албумот со сликички. А пред некоја година повторно го гледав, на една босанка телевизија, ОБН мислам. Не се сеќавам.
    Е сега, околу ликовите. Миа ми беше омилена. Убава, згодна, но разгалена :)
    Марица, снаодлива, за секој проблем наоѓаше решение. Секакви глупости и текнуваа :D Таа ми беше најинтересен лик. Мануел ми беше ептен убав. Ми беа препреслатки со Миа :D Пабло ме потсеќаше на еден другар на брат ми. Училиштето фантазија. Кантина, соби, училници. Елитно училиште.

    Песните нивни ми беа убави, сите CDња ги имав :D
    Е ова беше тинејџерска серија, да речеш. А не сега, ИЗА, Ангели... живи глупости..