1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Млади Бунтовници (Rebelde Way)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Adi888, 6 октомври 2011.

 1. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.042
  Допаѓања:
  21.929
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема таков кој не се сеќава на серијата, ги имам сите можни постери и албуми шо се береа.. немав пропуштено ни една епизода..темата ја отворив само да се потсетиме на серијата :)
  Аххх, сакам пак да ја даватт :inlove:
  [​IMG]
   
  На marchi-cool, Elinora, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  Млади Бунтовници

  Дааааааааа, :inlove: уште го чувам албумот со сликички. Имам и маичка и капче со нив. Многу ги сакав. Посебно Миа, многу е убава :*
   
 3. blond.bunny

  blond.bunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  120
  Млади Бунтовници

  Леле како ја сакав емисијата,па колку бевме влезени во филмот цел клас основно.Многу ми недостигаат,ни еден постер не пропуштив од нив имам и капче и маичка :D еве баш сега си пуштив песни колку да се потсетам на едно преубо време. :inlove:
   
 4. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  602
  Млади Бунтовници

  :D Хахаха јас си бев Миа КоЉучи :lol: :wasntme:
  Прекрасна серија, ликови со кои секој можеше да се соживее или спореди карактерно, различни, млади и бунтовни. А песните какви хитови им беа :) :rock:
   
 5. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.042
  Допаѓања:
  21.929
  Пол:
  Женски
  На presiosaP му/ѝ се допаѓа ова.
 6. blond.bunny

  blond.bunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  120
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.991
  Пол:
  Женски
  Млади Бунтовници

  Леле кога ќе се сетам колку сум се тепала за весниците во кои имаше купони... ги собрав сите постери што ги даваа во делови, сите нивни цедиња, дури и маичка имам со Миа и Мануел :lol:
  Ако ја даваат би ја гледала цела серија од почеток до крај, и така затаив со шпанскиов јазик, треба да го обновам :D
   
 8. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.030
  Допаѓања:
  20.790
  Пол:
  Женски
  Леле серијава колку ја сакааав ми беше омилена не трепкав мислам додека ја гледав ,ептен ја сакав омилени ликови од серијава ми беа Марица и Мануел :)
   
 9. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.161
  Допаѓања:
  8.400
 10. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  И јас ги имам сите албуми а неодамна и им го гледав филмот со нив четворицата што е. Добро филмче со тажен крај :(
   
 11. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  И јас како и сите не пропуштав ни епизода од Бунтовниците,би било убаво да ја дават пак на некоја програма.Ех времиња беа тоа,убедливо најдобра тинејџ серија.Буквално и плачев и се смеев додека ги гледав,се соживував со ликовите,а се сеќавам дека и собите им ги сакав многу,посебно на Миа :) .
  Од ликовите ми беа омилени Пабло и Марица а Миа ми беше малку лигавка.Ми беше многу жал кога заврши,дури се сеќавам дека липав на последната епизода :D .
  Имаше мали слики од Марица,Пабло,Миа и Мануел во едно списание и јас ги исеков и ги ставив во рамките што ни беа за по дома :lol: .А и цедињата си ги купував.Сите песни им ги сакав и си ги пеев редовно.

  http://www.youtube.com/watch?v=4lj7QHJcIUQ

  http://www.youtube.com/watch?v=vziwwWW-4YM

  http://www.youtube.com/watch?v=Ug2mvrOK ... re=related

  Оваа ме потсека на втората сезона,кога дојдоа нови ликови.
  http://www.youtube.com/watch?v=IAIcqO_C41c

  http://www.youtube.com/watch?v=KZXdHnZhBso
  Си се потсетив и јас на песничките,ах спомени :) .
   
 12. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Лелее ја обожавам серијата.Омилена тинејџерска серија ми е, не пропуштав епизода.Колку сакам повторно да ја емитуваат.Колку само ги сакав Мануел,Пабло,Мија и Марица :x Уште се секавам како ја игравме Bonita De Mas :dance:
  Едит сега откако ги развртев песните се сетив на Sera de dios како само ја пеевме со другарките и снимавме спот :lol: Ах времиња :l:
  http://www.youtube.com/watch?v=FoleYM72 ... re=related
   
  На cacikr му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.042
  Допаѓања:
  21.929
  Пол:
  Женски
  Кажвај маричка кај да го барам сакам да го гледамм :) :)
   
 14. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.718
  Допаѓања:
  13.076
  Пол:
  Женски
  Ех, нема кој не гледал ова.
  Мене омилена ми беше Миа, Марица ми беше грда.
  А од машките Пабло го сакав повеќе, Мануел ми беше некако смотан..
  AMA симпатија ми беше:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Роко :inlove:
   
  На blond.bunny му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Хаха овој што одеше со лакирани нокти :lol: .Се сеќавам дека во почетокот воопшто не ми се свиѓаше но потоа и он ми стана симпатија :) .

  А иначе имаше една што беше таква шмизличка но многу поубава од Миа,Сол се викаше.А се сеќавате на ложата??? Уфф страв ме фаќаше од нив.
   
 16. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  776
  Дефинитивно мојата најомилена серија од која песните и до ден денеска ми се хитови и си ги слушам.
  Од главните ликови ги сакав Марица и Мануел - Миа и Пабло ми делуваа некако како мали дечиња, најсимпатичен ми беше Томас а дечко со стил ми беше Роко :inlove:
  Ма сите си ги сакав :D
  И до денес во еден шкав ми стојат слиќичињата залепени со дел од ликовите :D

  само мајка ми колку се лутеше тогаш кога откри дека цел шкав е излепен со слиќичиња кои не се одлепуваат така лесно па ѓи остави :wasntme:
   
 17. QueenN

  QueenN Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  342
  Пол:
  Женски

  Erreway: 4 Caminos :)
   
  На srcekrsacka и Adi888 им се допаѓа ова.
 18. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Еее колку ја сакаав :inlove: Ги сакав Миа и Пилар посебно, ме нервираше однесувањето на Марица. Пабло ми беше симпатија :) Ги имав сите постери, сликички и се што излегуваше со нив. Нешто и сега чувам. Бонита де мас ја игравме во трето одделение на крајот од годината :dance: :dance: :D :D А сера де диос сеуште ми е една од омилените латино песни.

  Едит: Сакам да учам во школо како Elite way :)
   
 19. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.884
  Мојата омилена тинејџ серија.
  Миа ми беше омилен лик, изузетно го почитував нејзиниот лик и дело, историски лик, вреден за споменување во наредните децении и столетија. Не, шала на страна, стварно Миа ми беше омилена, квази шмизлица, облечена тип-топ, поим за права дама која не се дава тако лако, му се подаде на момчета што го искаше, и така. А во името нејзино се имам заљубено. Тоа беше love at first sight. :inlove:
   
 20. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.693
  Допаѓања:
  1.908
  Пол:
  Женски
  Ее убаво ме потсетивте на серијава. Ја обожавав. Сеуште го чувам албумот со сликички. А пред некоја година повторно го гледав, на една босанка телевизија, ОБН мислам. Не се сеќавам.
  Е сега, околу ликовите. Миа ми беше омилена. Убава, згодна, но разгалена :)
  Марица, снаодлива, за секој проблем наоѓаше решение. Секакви глупости и текнуваа :D Таа ми беше најинтересен лик. Мануел ми беше ептен убав. Ми беа препреслатки со Миа :D Пабло ме потсеќаше на еден другар на брат ми. Училиштето фантазија. Кантина, соби, училници. Елитно училиште.

  Песните нивни ми беа убави, сите CDња ги имав :D
  Е ова беше тинејџерска серија, да речеш. А не сега, ИЗА, Ангели... живи глупости..