1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Млади Бунтовници (Rebelde Way)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Adi888, 6 октомври 2011.

  1. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Омилена серија ми е. Да почне, одново би ја гледала.
    Омилени ми беа Марица и Пабло.
    Марица беше најхрабра, прва за глупости. Беше предводник на целиот клас.
    А Пабло ми беше најубав.
    И ми беше многу било кога ги гледав заедно.
    Имам касета од нивните песни и по цел ден ја слушав како помала. Ги имам и постерите од весникот време.
     
  2. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Мојата омилена серија заедно со Пријатели,ги обожавам!И уште којзнае колку пати би ги гледала и сигурно не би ми здосадиле.
    Школото како што рековте,се би дала да учам во него.Многу е убаво прво,собите :inlove: ,па дружбата...
    Омилен лик ми беше Миа,мнооогу ми беше јака а,Марица не ја сакав кога се р'чкаа ама од кога се здружија и двете ги сакав подеднакво.Тогаш најмногу го сакав Мануел,многу ми беше убав а сега ако ме прашуваш секако дека ПАБЛО :inlove: ми се свиѓа повеќе.А и имаше една така покрупна,мислам со Миа беше во соба многу ми беше слатка :wasntme:

    А како беше крајот,може некој да ми каже :wasntme: ?
     
  3. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Покрупната девојка, која ја делеше собата со Миа и Вики, беше Фели, или Фелиситас сеедно.
    Крајот, ако сакаш да се потсетиш еве ти го:

    http://www.youtube.com/watch?v=OEYMBEt7jUo


    Од десна страна ти се деловите од последната епизода, со броеви означени.
    Уживај! :)
     
  4. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски

    Да. Гледај го обавезно
     
  5. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    го гледам филмот сега, ќе имате детален извештај после :)
     
  6. Squirrel

    Squirrel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    433
    Лелелле,кога беше....ахх
    Малечка бев јас 2во 3то. одд. А бе епизода немав пропуштено. Од школо трчав за да го фатам во 11 и после во 2 пак го прегледував :), а попладне кога бевме само еднаш го гледав.

    Знам дека мама ја ангажирав да фати врски да ми чуваат весник в продавница :lol:
    За жал не чувам ништо од постерите,а сите ги имав. А цедината ги дадов некаде и не ми ги вратија.
    Ај нека ја даваат пак :(
     
  7. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    Една од омилените серии :inlove: :inlove: епизода не пропуштав... многу убави им беа униформите, школото, собите, да ти е мерак во онакво училиште (интернат) да учиш :rofl:
    Омилени ликови ми беа Миа и Мануел, и секако мајка и од Марица (Соња мислам се викаше), најјака ми беше во цел фим, шмизла невидена, фрик жена, тотално одкачена, премногу ми беше интересна да ја гледам.. :D

    [​IMG]
     
  8. bal0n43

    bal0n43 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    81
    ^ Соња Реј :D

    Какви спомени ми пробудивте со темава. Епизода немав пропуштено. Моите само ми викаа зашо многу пари давав за списанија, албуми и цедиња. Имам 3 тетратки излепени со слики од Млади Бунтовници, цедињата не ги чувам за жал, а еден од постерите..тој кај што се сите во базен сликани..уште ми стои на вратата од собава :$
    Имаше сега брзо еден филм сличен на Млади Бунтовници, го емитуваа на некоја од хрватскиве програми..Rebeldes чинам се викаше, ама не беше ни блиску така добар како Млади Бунтовници. Им нема замена :)
    Пак би ги гледала кога би имала прилика.
    Мануел ми беше симпатија, Миа ја сметав за шмизла отепана ама сепак ми беше омилен лик од серијата, Марица ја сакав затоа што секогаш беше спремна да помогне секому, на Пабло му ги обожавав очите, Вико ми беше одвратна, а на Маркос и Лухан секогаш гледав со сожалување.
    Ех времиња :/
     
  9. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Јас не ги гледав. Не знам, не ми беа нешто интересни, тогаш бев 3-4то одделение и не ме интересираа многу многу. Инаку, на школо беа главна тема, сите и машки и женски за нив зборуваа и подобро се информирав за случувањата така отколку ако ги гледав... :D
     
  10. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    мислам дека ретки се тие што не изразнале со ребелде уеј :)
    сум трчала од школо за дома да фатам да ги гледам :lol: најинтересна ми беше Марица,Соња Реј хаха,па и Миа на моменти,кога хистеришаше,али малце повеќе ми идеше на нерви :lol:
    уф, како би сакала пак да даваат,одма ќе баталам се,и ќе гледам :inlove:
    http://www.youtube.com/watch?v=ENaLzsWLwiM
    http://www.youtube.com/watch?v=IAIcqO_C ... re=related
     
  11. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Ииии, кај ви текна бе за темава? :o
    Јас не знам ни во школо дали идев, ама ја гледав, знам братучедка ми сечеше од весник купони за ЦД. :rofl: Закон беше серијава! :rock: Ликовите одлични, омилени би беа Мануел (срцка бе, каков беше :* ), и Миа, сонував како неа да бидам, богата, популарна... :rofl: Исто и другиве си ги сакав: Пабло, Марица, Томас, Фели, Пилар, само онаа Сол ме нервираше. |(
    А мајка и на Марица мислам дека беше, Соња, дефинитвно најоткачена, знам по татко и на Миа трчаше, Франко мислам се викаше тој. :lol:
    Ама не знам како заврши, ако има некој доброволец да каже. :wasntme:
     
  12. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Серијата од мојата младост хахахах колку сме трчале од школо дома да ја гледаме се тепавме за весници кога даваа постери сликички и што уште не,сите цд-ња им ги имав дома.....напросто ја обожавав а и филмот е многу убав но и тажен е на крај
     
  13. Bunny05

    Bunny05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    124
    Омилени серија ми беше! Памтам го даваа во 11 на А1,јас во 10ипол бев нацртена пред телевизор ништо да не испуштам :!: Сите ликови ги сакав посебно Марица,колку беше откачена и луда :D Кога излезе албумот парите за школо за сликички си ги давав :rofl: Патем енџел зошто тажен крај,како заврши? ич не ми текнува.
     
  14. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Серијата ја обожавав,бев целосно внесена во неа.Уште ги чувам постерите,албуми,имам цела тетратка излепено со нивни сликички сечени од весници,списанија.Кога ќе ми текни кога почнаа да излагаат постери во весникот време од сабајле од седум во целиот студ го разбудував братми да ојме по трафики за да купам.Оти тогаш беа хит па до 9 сатот немаше ни еден весник кога ќе имаше постери во нив.Ех..кои денови беа тогаш.Не знам дали пропуштив епизода.Пак со братучедите ке прајме група и се тепавме која да бидит Миа која Марица па ке пејме низ дома демек концерти ова она...леле каква смеа ме фаќат сега кога ќе ми текни...хаххах
     
  15. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
  16. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    МЛАДИ БУНТОВНИЦИ!! :D

    ахх колку беше добра серијава.. најдобри ликови ми беа МИА и МАНУЕЛ.. :D многу си ги сакав и сеуште си ја сакам серијава и убави песни имаа посебно Сера Де Дјос.. :D
     
  17. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    епа во филмот Миа боледуцва од нешто не ми текнува точно што беше и ќе умре на крај а нејзината ќерка ќе оди по нејзините стапки и ќе пее фактички целата приказна на филмот ја раскажува ќерката на Миа и Мануел
     
  18. pafpaf

    pafpaf Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    109
    Не завршува тажно колку што паметам :^)
    тажно е што нема продолженија,супер серија беше :)

    еве го крајот.завршуваат заедно Миа и Мануел и Марица и Пабло,но ја завршуваат и последната година во тоа училиште и секој оди по свој пат,значи се разделуваат :worried:

    http://www.youtube.com/watch?v=rcaujnup ... re=related

    Инаку за оние што ги интересира приватниот живот на актерите,Миа и Мануел биле во врска додека се снимала серијата а и после тоа,неколку години,но по излегувањето на оваа снимка во јавноста раскинале као :^) и сега она е омажена за познат канадски пејач

    http://www.youtube.com/watch?v=Io6f9nv3Qhk
     
  19. talentirana

    talentirana Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Значи Миа умира во филмот кој е сниман за групата Erreway а не во серијата. Серијата има среќен крај. Филмот е само за Миа, Марица, Пабло и Мануел и се вика Erreway:4 caminos. Го има на торенти можете да го симните да го гледате и + и превод има мислам.
     
  20. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Ахх, преубава серија. Јас го собирав тој плакатот со сликички кои се паѓаа во Време.
    Омилен лик ми беше Миа. :inlove: