1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Млади македонски ликовни уметници

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од accipiter82, 31 декември 2016.

 1. accipiter82

  accipiter82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  21
  Листа на млади македонски ликовни уметници
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 2. accipiter82

  accipiter82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  21
  Бидејќи подфорумот е повеќе насочен кон книжевната уметност поставете линкови до галерии на млади македонски ликовни уметници:
  Еве да почнам со првиот:
  Надја Петровиќ од Битола
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  441
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.