1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мн ме нервира..се понаша како дете

Дискусија во 'Канта' започната од Vaga03, 11 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Vaga03

  Vaga03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  леле
   
 2. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.884
  Што да правам, тој мириса на пот? како да се справам::?

  Знаеш да му кажеш дека мириса на пот, а не знаеш да го испериш?
  |(
   
  На LivingGlam и milky-candy им се допаѓа ова.
 3. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  832
  Допаѓања:
  1.210
  Пол:
  Женски
  Што да правам, тој мириса на пот? како да се справам::?

  Избањај го :lol:
   
 4. Vaga03

  Vaga03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  Што да правам, тој мириса на пот? како да се справам::?

  Ama ne mi e maz...vrska ..nezgodno mi e da mu kazam! auu
   
 5. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Што да правам, тој мириса на пот? како да се справам::?

  Купи му анти-перспирант, со долготрајно дејство |( И ти па што си чудна значи - па секси е кога мажот е испотен и мириса на пот... :wasntme:
   
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.270
  Што да правам, тој мириса на пот? како да се справам::?

  Не му давај да јаде кромид и лук од нив се лачи пот со многу лош мирис :D и еден пилинг, сапунење, депилација и ќе биде како нов :dance: :dance: ^_^

  А ме интересира врз која основа побара пауза- за што му се скара :wasntme: ?
   
 7. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.070
  Допаѓања:
  106.375
  Пол:
  Женски
  Што да правам, тој мириса на пот? како да се справам::?

  Избери семенце од најомиленото твое цвеќенце, од оние што најубаво и најсилно мирисаат и кажи му вака:
  - Знаеш ли дека одгледувањето цвеќе под мишка, го подобрува имунитетот кај човекот, ја зголемува неговата интелегенција, степенот на концентрација и згора на тоа поубаво мириса одошто габите што сега ги одгледуваш....
  разбираш, од се ова што ќе му го кажеш, он ќе е толку збунет што ова последното нема да го боли, кога ќе му го кажеш, пошто другиов дел ќе го заинтригира ;).

  Абе будало дете, купи му некое дезодорансче со рол-он против потење, спакувај му го како подарок, иди кај него да се смирите и тоа е. :)
   
 8. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  17.170
  Пол:
  Женски
  Е како не е важно, кажуваш дека заради тоа правите пауза и бараш ПОМОШ, нормално дека ќе биде важно како си му рекла дека сакаш пауза, поради која причина, дали си му признала.

  Па сите мирисаме на пот, тоа е индивидуално, ти на цвеќиња да не мирисаш? :P

  Едно е да му мириса појако потта, друго е да не одржува хигиена, се надевам дека првата опција е проблемот. Тогаш индиректно предложи му да си ја испита крвта,хормоните, тироидната и сл. воедно и ќе му помогнеш.
  Исто така направи вака-демек купуваш за тебе ролон (нивеа се добри) па купи и за него, и речи му еве те частам не е убаво за мене да купам а за тебе не, така нема да биде толку очигледна твојата намера.
  п.с. немој за поклон да му подариш, туку само кога шетате двајцата заедно и влезете во некој маркет.
  п.с.с абе ти се заебаваш со насловиве на темава, де ти мириса на пот, де се понаша како дете
   
 9. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.884
  Категорички НЕ!!!
  Ке го добие подарокот, па откако ке ги потроши ароматикантите ке си продолжи по старо. Не влијаат деодорантите тука како центар за рехабилитација, зашто тој може си е задоволен со својата потна мишка. :wasntme:

  Него, јас гласам за плескање во лице, не на смрдливите блузи, туку на вистината. Па до кога ке се лаже народов бе? Да се каже се транспарентно и јасно. И гласно, ама да не чујат комшиите зошто сте скарани. :wasntme:

  Кажи му дека ти смета и точка.
   
  На enca.69 и milky-candy им се допаѓа ова.
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.148
  Отворена тема, а потоа редактирано првото мислење (воведот) од темата.
  Клуч.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.