1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мобилни и фиксни оператори

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од peperutkaa, 20 јули 2010.

 1. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  544
  Пол:
  Женски
  Девојки земав еден број од ВИП операторот, ама не знам како да проверам колку кредит има останато.. На бр на контакт центарот нема таква опција. Помош?
   
 2. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  незнам точно да ти одговорам пеперутче пробај на вип.мк таму сигурно пишува
   
 3. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  544
  Пол:
  Женски
  Ма нема бре само бр од контакт центарот а кога се јавувам ја нема таа опција да преслусам колку кредит имам останато.. тууу златен т-мобиле шо туку мењам и ја само ексурзии.... ;)
   
 4. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.470
  Јас имам Вип Пост пејд и се јавуваш на 1234 па стискаш 1 и пак 1 па ти кажува колку сметка имаш направено. Не знам дали и за при пејд бираш 1234 ама би требало да е така.
   
 5. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  544
  Пол:
  Женски
  Го најдов бројот 1770 за припејд мени
   
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  За припејд корисници проверка на сметката се врши на овој начин:
  [​IMG][​IMG]
   
 7. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.230
  Допаѓања:
  5.061
  Мобилни оператори

  Дали некој знае како можам да дознаам кога некој ми звони од скриен број и што можат да ми помогнат во т-мобиле. важно ми е ве молам ако некој има одговор нека пише ??? :$
   
 8. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.434
  Допаѓања:
  2.399
  Пол:
  Женски
  Мобилни оператори

  Мислам дека може да се дознае во т-мобиле кој е скриениот број, ама со доплата. Сеа незнам колку е доплатата :worried:
   
 9. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  Мобилни оператори

  да може во т-мобиле оди , знам еднаш другарка го зезале еден со скриен број и утредента и звони типот и вели дали је то госпоџа из Београд :D оваа без зборови останала ...
  доплатата е мислам 150 денари , ама не сум сигурна оди прашај си :)
   
 10. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.180
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Карак можеш да видиш во т - мобиле,незнам дали треба да се плати или не,колку што ми имаат кажано,можат само да го предупредат на некој начин или пак да му оневозможат пристап до твојот бр..Мене ми се има случено неколку пати така да ми вртат од скриен број,незнам кој бил,ми се јавува и ништо не збореа,молчеа.На претходниот бр., што го имав ми вртеа,па сега скоро и на новиот бр., истото ми се случи ама престана,иако тогаш сакав да реагирам во т- мобиле ама се откажав,не сакав да се замарам со тоа,само незнам зошто така некој прави :^) Сигурно има начин да се реши проблемот :)
   
 11. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.217
  Мобилни оператори

  итно е!!! Кој знае како да ја активирам услугата за фејсбук на т-мобиле???
   
 12. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.142
  Допаѓања:
  21.306
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Јави се на оператор, имаш детални информации 122 беше.. :)
   
 13. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.217
  Сакам да прашам...?

  епа немам кредит сега за да се јавам на оператор, на 122 нема ништо за тоа, сега видов на интернет јас на страната на т-мобиле за ова. Ама не пиши како да се активира! :(
   
 14. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.999
  Сакам да прашам...?

  Ози наједноставно и најбрзо е да се јавиш на Инфо на 122 и ќе активираш.Е па стави кредит...
   
 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.688
  Сакам да прашам...?

  Корисничка сметка ---> прилагодувања на профилот ---> мобилен
  Потоа го пишуваш мобилниот телефон и ти стигнува СМС со кодот за потврда, го внесуваш и готово. :)
  Со ова ќе ти стигаат известувања кога некој ти коментирал на статус, слика, линк, ти пратил порака во инбокс, те додал/прифатил за пријател, те боцнал и сл. :) А доколку сакаш да активираш само интернет, треба да се јавиш на оператор и ќе ти пратат сетинзи. :)
   
 16. HoneyBun

  HoneyBun Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  970
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Девојки дали може да си продолжи сим -картичката од Т-мобиле ?! Бидејќи измина веќе една година и сега морам секој месец да ставам ваучер од 200 ден,и по изминувањето на еден месец без разлика дали е потрошен кредитот јас сум недостапна.Дали може да ја продолжам за уште една година,но да ми остане истиот број ?!?! :?:
   
 17. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.147
  Сакам да прашам...?

  Е тоа е Т-мобиле. Стави 600 ден.кредит и достапна ќе си 7-8 месеци. За цела година ваљда 1000 треба да ставиш. Прашај си во салоните за поточно, ама не продолжуваат туку така тие без да платиш.
   
 18. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Сакам да прашам...?

  ^Зависи од тоа колку кредит ставаш..Ако ставиш например 1000 (одеднаш) тогаш картичката ќе ти важи околу година дена :)
   
 19. HoneyBun

  HoneyBun Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  970
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Ви благодарам многу. :)
  Утре ќе се распрашам во Т-мобиле.
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.913
  Сакам да прашам...?

  Зошто по ѓаволите кога ќе вртам на некој ми вика ја добивте услугата побарај ме ?? :devil:
  Инаку на те мобиле сум :devil: :devil: