1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мобилни и фиксни оператори

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од peperutkaa, 20 јули 2010.

  1. Monroe

    Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    431
    Допаѓања:
    416
    Општи прашања

    Стигнува ли порака како известување на претплатниците на Оне доколку имаат пропуштени повици
    додека им бил исклучен мобилниот.?
     
  2. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    329
    Општи прашања


    да
     
  3. Grunge

    Grunge Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    625
    Општи прашања

    Колку денари е отприлика минута на фиксен?
    Знам дека е различно за сите оператори, ама само отприлика ми треба.
     
  4. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Какви се цените на Вип за повици и пораки? Се исплаќа ли да имаш број од вип без тие неделните понуди 500 бесплатни мин и пораки или пак за 19 ден 60 мин и сл....?
     
  5. Brojce

    Brojce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    19
    Вака сега, цел живот сум на т-мобиле и незнам баш како одат работите и цените во космофон.САкам да земам два броја и како оди тоа за една недела имаш 500 или 600 минути за 70 денара со сите што се на ксомофон ако не сум разбрала грешка.Ако знае некој нека пише за некое време ќе одам во космофон и таму пак ќе си прашамм,фалааа
     
  6. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Може ли некој да ми каже како да се регистрирам на страницата на ONE, ако е можно тоа? Не можам да се снајдам...
     
  7. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Пред некој месец зедов бројче од Т- мобиле, дотогаш бев на ВИП, е сега имам едно прашање. По колку време траат кредитиве од 200 денари? Порано, пред 2-3 години траеа месец, а сега немам ставено кредит повеќе од месец, и не сум недостапна? :)
     
  8. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Толку траат и сега мислам, по 1 месец :)
     
    На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Ама требаше да станам кредит на 24, а сега еве веќе е 29 :)
     
  10. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Ах, сум читала, не сум дочитала, не видов дека си напишала дека си достапна :lol: Мислам дека најпрво штом го земеш бројот ти трае за цела година, тоа ќе да е мистеријава :D
     
    На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Се исплаќа!
    Особено ако имаш другарчиња што се на сметка на вип, и ти ѕвонат цело време :D
    Мојата тарифа е 2.5денари минута и порака кон сите мрежи!
    Само за воспоставување повик наплаќаат 3.5 па така првата ќе ти дојде 6 денари а другите понатака по 2.5 :)
    Ако многу збориш повеќе се исплати на сметка да си или пак редовно да си ставаш од 500 минути за 79 денари или дневаната од 60 минути за 19 денари.

    Јас од мое лично искуство сум задоволна, бидејќи не ставам повеќе од 300 месечно а зборам ко луда, посебно со вип заради понудите.
    Каде, каде сум позадоволна него т-крадците, каде морам на секои 3 месеци да ставам 600 денари(од кој 500 ми беа кредит, а другите 100 ддв |( ) и ни зборев асално ни имав пари на сметка :fubar:
    Овде и да ставаш по 100че месечно си на коњ, особено ако сакаш да ја користиш понудата 2.5 кон сите мрежи.
    Ако не имаш фора дури цела година, ако можеш да поминеш со 100че, достапен ќе бидеш и ќе можеш да вртиш ако имаш кредит.
    Значи алал да ми е, колку само сум инфомирана за вип и сама си се чудам, мора да ме вработат, страшна реклама им правам :lol:
     
    На INSIDIOUS му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Nenasitni

    Nenasitni Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    36
    вип во недела до колку работи? и сите работат или на пр само во рамстор? :* :*
     
  13. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Колку се плаќа да се дознае кој ѕвони со скриен број ?
     
  14. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Јас сум во семеен круг со моите на т-мобиле 4 бројчиња. Не сум задоволна зашто е премногу скапо, не можам на раат да се јавам некаде одма сметката се покачува бааги.
    Сега најдов еден стар цигла телефон дома и сакам да си земам бројче на вип и да ставам од тоа 500 минути и пораки. Како оди тоа, колку трае и колку се плаќа? И еден број на вип колку е? :)
     
  15. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Како може да се сменат броевите во мојот круг?
     
  16. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Ја активирав опцијата за Интернет од Т мобиле, 69 денари за 30 дена САМО Фејсбук( Јутуб и др страници не вклучени во опцијата додатно се троши кредит).

    1. Сакам да знам дали за овие 30 дена јас можам да седам на фб колку сакам или пак има ограничено колку можам да потрошам?

    2. Второ, ме интересира, зошто дома си имам вајарлес, дали кога ке бидам дома ке ми се троши од тмобиле интернетот или ке сурфам на мојот вајарлес. Автоматски ми се конектира дома вајарлесот инаку. Има начин дома кога ке си бидам да трошам од домашниот интернет? Начин да се исклучи нешто или сл???? :swear:
     
  17. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Еден број Вип низ трафикиве е 150 денари, додека пак ако го купуваш од продажбен салон на Вип со лична картичка се на твое име еден е 300 ден и два имаш за 300 ден. Мислам дека вака беше. Инаку за бесплатни пораки не сум имала и не верувам дека има туку некогаш ми стигале како бонус, а за повици ке ти земат само 79 ден. и ке имаш цела недела кон Вип 500 бесплатни минути :)
     
  18. pafpaf

    pafpaf Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    109
    Општи прашања

    Да прашам дали некој имал слично искуство или знае како да го решам проблемот.Претплатник сум на ВИП пост-пејд,сметката ми е 390 ден секој месец,доколку задоцнам со плаќање и ме исклучат ми стигнува плус 280 казнени поени.Два месеца ми се случи да ме исклучат и платив казна,за Јануари и Фебруари.И сега ми стигнува 680 ден а минатиот месец на време платив и тоа двете сметки одеднаш.Бев во 2 ВИП филијали,едни ми викаат не знаеме одете во главниот ВИП,таму ми викаат,мора да платиш казна уште овој месец. :envy: Ми посочија и да се логирам на ВИП сајтот да проверам детална сметка.Проверив и тоа,ама само дава листа каде си вртел и колкава е сметката а нема датум кога е платена секоја сметка,а јас старите сметки кои сум ги платила не ги чувам. :@ Помош ? :?:
     
  19. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Јас веќе 6-7 години сум на Т-Мобиле (пртходно Мобимак)
    Но сега,другарките ми се ВИП, и многу ми е скапо(дека така зборлести сме си си), па да прашам, има ли некаква интересна понуда од страна на вип, за при пејд.
     
  20. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    ЏаБест!!!

    Дали знаете за новата тарифна понуда на Оne,ЏаБест,какви услуги нуди.