babylove овошни кашички

Мобилни позадини

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од stefanijata, 17 септември 2015.

 1. stefanijata

  stefanijata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Ми беше досадно и ми текна ваква тема.Да споделиме слики интересни кои ги ставаме како позадини на нашиот телефон. Мене ми е обична плава во последно време незнам што да ставам.Ако не ви се допаѓа темата слободно избришете ја. Поздрав :) :*
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.682
  Пол:
  Женски
  Мене воопшто не ми е гајле за позадината :D Некогаш ставам но во последно време некоја сосема обична од телефонот ми стои, сина или шарена.
   
 3. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.856
  Допаѓања:
  7.655
  Пол:
  Женски
  Јас имам позадина со мече :):)
   
 4. Аliсe

  Аliсe Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  6.976
  Oваа ми е на lock screen
  image.jpg
  image.jpg
  A oваа ми е на home screen
   
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.623
  Допаѓања:
  31.170
  Пол:
  Женски
  Не ми е битен изгледот на позадината се додека има јасна прегледност.
  Најчесто избирам нешто од телефонот со невпечатливи бои.
  Моментално тоа е слонче во розова позадина. Мала контрадикторност што розовата боја не ми е меѓу омилените, но по некоја случајност ме привлече едноставноста на целокупниот изглед :D
   
 6. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.089
  Допаѓања:
  38.199
  Порано многу често мeнував позадини на телефонот, сега некако мрза ме фати, ми помина меракот. Позадините ги наоѓам на We heart it и Tumblr.
   
 7. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.345
  Допаѓања:
  18.658
  Home screen wallpaper
  hearts (1).jpg

  Lock screen wallpaper (левата половина од сликата)
  beautiful-flower-garden-nature-pink-plant-Favim.com-60315.jpg
   
 8. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.373
  Допаѓања:
  4.284
  Пол:
  Женски
  Моментално ми е оваа :)
  abstrakciya-fon-16255.jpg
   
 9. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.098
  Пол:
  Женски
  Nekogas od weheartit tamu ima mn ubavi sliki,a nekogas od mene i deckoto
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.268
  Допаѓања:
  119.533
  Пол:
  Женски
  Позадина е слика од мене..
  А тебе од кока кола едно име :)
   
 11. Olli28

  Olli28 Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2015
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  345
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  На weheartit можат да се најдат преубави слики за на позадина.
   
 12. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  19.788
  Пол:
  Женски
  Сликичка со дечко ми најчесто тоа си ставам :D:inlove:
   
 13. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.412
  Пол:
  Женски
  Инсталирајте си Hipster Wallpapers, ги има прекрасни позадини, сигурно ќе ви се допаднат. :)
   
 14. Sofkaaa

  Sofkaaa Нов член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 15. Аliсe

  Аliсe Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  6.976
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.674
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1451526597055.jpg
  Нa lock screen ми стoи Утa (Tokyo Ghoul)

  А кaкo wallpaper имaм рaзлични нa секoјa стрaнa. Еве ги сите. 6e539d74ce01219aa6ac77a4405f6347.jpg 21842598-368-k216367.jpg tumblr_n3g7azYgPM1r381vfo1_1280.png received_911142308941192.jpeg received_1635110630087619.jpeg received_919084818146941.jpeg 4ee15d751574171cde08a09af65fb322.jpg
  Утa, Ел (Death Note), Јaтo (Noragami), Ливaј (Attack on titan), пaк Јaтo, Хaрукa (Free!) и пaк Утa.
   
 17. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.089
  Допаѓања:
  38.199
  Еве некои кои јас ги направив... PicsArt_01-21-09.37.53.jpg PicsArt_01-20-02.08.32.jpg PicsArt_01-19-03.48.21.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  На Аliсe, Lella и Mr. Right им се допаѓа ова.
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.268
  Допаѓања:
  119.533
  Пол:
  Женски
 19. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.089
  Допаѓања:
  38.199
  PicsArt_01-22-10.56.55.jpg PicsArt_01-22-11.29.21.jpg Зa oвaa пoследнaвa ми беше инспирaцијa @simonna.a, зaтoa и јa пoсветувaм нa неa. PicsArt_02-03-08.43.37.jpg
   
  На Lella, Аliсe и simonna.a им се допаѓа ова.
 20. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.916
  Допаѓања:
  20.563
  Пол:
  Женски
  RBckbAGiZR.png
  12507117_773011356134212_3515735709292933218_n.jpg
  12032231_475120545999146_1744873850407592145_n.jpg
  575839_502384966606037_1787535971433545607_n.jpg
  12513812_135015770210539_427676980469957628_o.jpg
  Моментално последната :)