1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мобилни телефони

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 4 март 2010.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.686
  Допаѓања:
  64.982
  Пол:
  Женски
  Јас лично не можам да си го замислам животот без телефон. Цела меморија ми е во него :lol: Кои марки ги сакате и ги сметате за најдобри? Јас најмногу си го сакав сони ериксон, ама сменив сега на тач некој од т- мобиле.
   
  На My litle pony, rose60 и sunshine2 им се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Можам без мобилен телефон,иако имам,баш така како што кажа се е меморирано во него и нема потреба од памтење,но од една страна и толку отупуваме,не ги користиме мозоците,затоа се тука мобилни,компјутери.Имам моторола.
   
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.689
  Допаѓања:
  129.944
  Мноооогу сакам ај фоун. Ама не толку многу да дадам толку пари за телефон... па и ај фоун нека е.

  Во последно време многу ко користам, претежно за службенни цели. За викенд го баталувам. Кој сака да ме најде - знае каде и како :D
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.686
  Допаѓања:
  64.982
  Пол:
  Женски
  Може може или блекбери, ама многу пари и ја не би дала толку за телефон. Доста е да може да се јавам да ме бараат и пораки да пратам. Е сеа се друго е луксуз :lol:
  И дали некоја членка има блекбери? Да каже импресии?
   
  На malifesent му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Имав мерак за Ај фон, но откако брат ми се врати од Америка со еден, некако не ми беше по ќеиф...сфатив дека се уште повеќе ги преферирам роковниот и компјутерот :lol: а телефонот сепак го користам само за зборување...Сега си имам Самсунг и ЛГ...И да...мразам два телефони да носам одеднаш...дефинитивно морам да најдам некој што ќе прима две картички
   
  На malifesent и Lostedlove им се допаѓа ова.
 6. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  20
  nikako ne bi mozela da funkcioniram bez telefon :))) a ne ni sakam da se zamislam hehehe
   
 7. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.689
  Допаѓања:
  129.944
  Има сопруг ми блекбери, и шо знам, не ме воодушевува нешто, а ни него.
  Има доста функции, ама не знам, не ми се допаѓа.
   
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Си имам Самсунг,и задоволна сум,има се што ми терба,ама не сум баш некој фанатик по мобилни,дечко ми ми е многу блиску,така да не зависам од него.МАкар што ми се има случено и да спијам на него,ама поретко!
   
 9. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Видете вака телефонот е потреба, а не да се натпреварувам кој ке има поскап и полуксузен телефон, барем така јас сметам, исто така сметам дека каков и да е телефонот кој го имам ми е важно само да ми ја врши работата да можам да се јавам и да се разберам и чат пат некое пораче да пратам, и што знам па мислам дека можам да издржам без телефон поззз
   
  На Twinkles и jEwElRy им се допаѓа ова.
 10. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Користам Нокиа и што знам некако најмногу сум задоволна. Иначе не сум зависна ама ич од мобилниот, дури и кога сум по дома го исклучувам понекогаш за да си одморам на раат. . . 8)
   
  На malifesent му/ѝ се допаѓа ова.
 11. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Имам LG KG 280 и покрш мобилен амин :? Само блокира 8 мб меморија има без можност за мемориска и мноооогу лоша камера :evil: си знам понекогаш кога ќе си блокира да си го треснам до земја па луѓето околу мене се чудат со ми е :) Планирам да го сменам и ќе си земам некој барем со добра камера и меморија за да си слушам нон стоп музика и да си сликам наоколу :)
   
 12. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Стварно и јас не можам да се замислам без мобилен телефон,а цело време користам сони ериксон некако најдобри ми се и нај издржливи,и нокиа се добри али овие највеќе ги сакам,има и многу добри мобилни али не сум многу мерак по мобилен на изглед го менувам кога ќе го издемолирам а тоа е на 1-2 години затоа што почесто ми паѓа :| :mrgreen:
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Од мобилен зависна не сум. Го користам само по потреба, ако не ми е интернетов при рака.
  Во однос на марките претпочитам исклучиво Нокиа. Си имам едно Нокивче, веќе 4 години и не смее да ми зуцне. Супер е, и батеријата трае и многу е издржлив (милион пати ми има паднато).

  И само да се надоврзам на муабетот за Ај-фоун и Блекбери. Има една реклама „Ех... кога ли беа Епл и Блекбери само овошја" :lol:
   
  На INSIDIOUS му/ѝ се допаѓа ова.
 14. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Imam samsung i iskreno me cudi kako e uste ziv, bidejki ne gi smetav za nekoja mnogu kvalitetna kompanija, a i mnogu cesto mi pagal, plus e na lizganje.Da ne go urocam :)
   
 15. elena005

  elena005 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  Па не сум некој голем зависник од телефон, бидејќи сите што ми требаат ги имам на нет :) Иначе и јас ги сакам сону ериксон и таков си имам ама решив да го сменам и да си земам сону ериксон на тач :D ( и повторно сону) позззз
   
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Од мобилен не сум и некој голем зависник,меѓутоа факт е дека врши голема работа.Кога ми треба некој можам да му се јавам кога сакам и од каде сакам.Иако највеќе го користам за слушање музика. :)
   
 17. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  :lol: :lol: e srce si me iznasmea...alal da ti e za poslednava recenica
   
 18. C.Bradshaw

  C.Bradshaw Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  15
  Jas imam nokia n97 na touch i prilicno sum zadovolna :) Ima Qwerty tastatura i vrsi rabota definitivno .. Priznavam samo sony ericsson i nokia .
   
 19. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Јас сум зависник од мобилен, или пишувам пораки, или зборам... А омилени ми се сони ериксон и таков и си имам...
   
 20. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Без мобилен не можам дефинитивно, можеби затоа што постојано сум во движење и ретко кој може да ме лоцира кај сум, освен ако не ми се јави :) Зависник сум од телефон и постојано имам 2. Едниот ми е сименс тоа е првиот тел кој го купив пред 8год со моите собрани пари од роденден и до ден денес сменив многу мобилни, а тој верувале или не, сеуште е коска здрав а има паѓано милион пати и на плочки и на асвалт. Другиот го купив пред нова година Sony Ericsson G705 и задоволна сум од него.
   
  На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.