1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мобилни телефони

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 4 март 2010.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Јас лично не можам да си го замислам животот без телефон. Цела меморија ми е во него :lol: Кои марки ги сакате и ги сметате за најдобри? Јас најмногу си го сакав сони ериксон, ама сменив сега на тач некој од т- мобиле.
     
    На My litle pony, rose60 и sunshine2 им се допаѓа ова.
  2. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Можам без мобилен телефон,иако имам,баш така како што кажа се е меморирано во него и нема потреба од памтење,но од една страна и толку отупуваме,не ги користиме мозоците,затоа се тука мобилни,компјутери.Имам моторола.
     
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.759
    Мноооогу сакам ај фоун. Ама не толку многу да дадам толку пари за телефон... па и ај фоун нека е.

    Во последно време многу ко користам, претежно за службенни цели. За викенд го баталувам. Кој сака да ме најде - знае каде и како :D
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Може може или блекбери, ама многу пари и ја не би дала толку за телефон. Доста е да може да се јавам да ме бараат и пораки да пратам. Е сеа се друго е луксуз :lol:
    И дали некоја членка има блекбери? Да каже импресии?
     
    На malifesent му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    Имав мерак за Ај фон, но откако брат ми се врати од Америка со еден, некако не ми беше по ќеиф...сфатив дека се уште повеќе ги преферирам роковниот и компјутерот :lol: а телефонот сепак го користам само за зборување...Сега си имам Самсунг и ЛГ...И да...мразам два телефони да носам одеднаш...дефинитивно морам да најдам некој што ќе прима две картички
     
    На malifesent и Lostedlove им се допаѓа ова.
  6. manevska.mila

    manevska.mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    20
    nikako ne bi mozela da funkcioniram bez telefon :))) a ne ni sakam da se zamislam hehehe
     
  7. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.759
    Има сопруг ми блекбери, и шо знам, не ме воодушевува нешто, а ни него.
    Има доста функции, ама не знам, не ми се допаѓа.
     
  8. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Си имам Самсунг,и задоволна сум,има се што ми терба,ама не сум баш некој фанатик по мобилни,дечко ми ми е многу блиску,така да не зависам од него.МАкар што ми се има случено и да спијам на него,ама поретко!
     
  9. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Видете вака телефонот е потреба, а не да се натпреварувам кој ке има поскап и полуксузен телефон, барем така јас сметам, исто така сметам дека каков и да е телефонот кој го имам ми е важно само да ми ја врши работата да можам да се јавам и да се разберам и чат пат некое пораче да пратам, и што знам па мислам дека можам да издржам без телефон поззз
     
    На Twinkles и jEwElRy им се допаѓа ова.
  10. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Користам Нокиа и што знам некако најмногу сум задоволна. Иначе не сум зависна ама ич од мобилниот, дури и кога сум по дома го исклучувам понекогаш за да си одморам на раат. . . 8)
     
    На malifesent му/ѝ се допаѓа ова.
  11. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Имам LG KG 280 и покрш мобилен амин :? Само блокира 8 мб меморија има без можност за мемориска и мноооогу лоша камера :evil: си знам понекогаш кога ќе си блокира да си го треснам до земја па луѓето околу мене се чудат со ми е :) Планирам да го сменам и ќе си земам некој барем со добра камера и меморија за да си слушам нон стоп музика и да си сликам наоколу :)
     
  12. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Стварно и јас не можам да се замислам без мобилен телефон,а цело време користам сони ериксон некако најдобри ми се и нај издржливи,и нокиа се добри али овие највеќе ги сакам,има и многу добри мобилни али не сум многу мерак по мобилен на изглед го менувам кога ќе го издемолирам а тоа е на 1-2 години затоа што почесто ми паѓа :| :mrgreen:
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Од мобилен зависна не сум. Го користам само по потреба, ако не ми е интернетов при рака.
    Во однос на марките претпочитам исклучиво Нокиа. Си имам едно Нокивче, веќе 4 години и не смее да ми зуцне. Супер е, и батеријата трае и многу е издржлив (милион пати ми има паднато).

    И само да се надоврзам на муабетот за Ај-фоун и Блекбери. Има една реклама „Ех... кога ли беа Епл и Блекбери само овошја" :lol:
     
    На INSIDIOUS му/ѝ се допаѓа ова.
  14. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Imam samsung i iskreno me cudi kako e uste ziv, bidejki ne gi smetav za nekoja mnogu kvalitetna kompanija, a i mnogu cesto mi pagal, plus e na lizganje.Da ne go urocam :)
     
  15. elena005

    elena005 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    Па не сум некој голем зависник од телефон, бидејќи сите што ми требаат ги имам на нет :) Иначе и јас ги сакам сону ериксон и таков си имам ама решив да го сменам и да си земам сону ериксон на тач :D ( и повторно сону) позззз
     
  16. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Од мобилен не сум и некој голем зависник,меѓутоа факт е дека врши голема работа.Кога ми треба некој можам да му се јавам кога сакам и од каде сакам.Иако највеќе го користам за слушање музика. :)
     
  17. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    :lol: :lol: e srce si me iznasmea...alal da ti e za poslednava recenica
     
  18. C.Bradshaw

    C.Bradshaw Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Jas imam nokia n97 na touch i prilicno sum zadovolna :) Ima Qwerty tastatura i vrsi rabota definitivno .. Priznavam samo sony ericsson i nokia .
     
  19. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Јас сум зависник од мобилен, или пишувам пораки, или зборам... А омилени ми се сони ериксон и таков и си имам...
     
  20. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Без мобилен не можам дефинитивно, можеби затоа што постојано сум во движење и ретко кој може да ме лоцира кај сум, освен ако не ми се јави :) Зависник сум од телефон и постојано имам 2. Едниот ми е сименс тоа е првиот тел кој го купив пред 8год со моите собрани пари од роденден и до ден денес сменив многу мобилни, а тој верувале или не, сеуште е коска здрав а има паѓано милион пати и на плочки и на асвалт. Другиот го купив пред нова година Sony Ericsson G705 и задоволна сум од него.
     
    На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.