1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мобилни телефони

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 4 март 2010.

  1. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Што знам кои се најдобри .. Јас иам LG KU990r :) Пред некој ден го заборавив дома .. и се осеќав ко без гаќи да сум излегла.. Не дека сум зависна , не дека праам нешо на него многу .. не се ни сликам а добра камера има ..него незнам зашо така , ко празно нешо се осетив :lol:
     
  2. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Oд Т-Мобиле се префрлив на Вип. Ми одговара тарифата 2ден. мин/смс.
    А за марка - СЕКОГАШ СОНИ ЕРИКСОН <3
     
  3. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Го користам за пораки разговори и тоа долги хаха го користам календарот како вид на роковник,слушам музика на него обавезно фоткам со камерата важни и неважни моменти и така натаму.Во секој случај,незнам како би било без него :|
     
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.873
    Допаѓања:
    102.864
    Пол:
    Женски
    Jas imam Sony Ericsson S302 , zadovolna sum od telefonot sum nemala nekakvi problemi :D
     
  5. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Хипица и јас слатко и на глас се изнасмеав :lol: :lol:
    Инаку имам еден Самсунг, од пред 100 години, со неколку маани па само јас знам да го користам :) Ама пошто имам дечко фанатик за телефони и модерна технологија, за роденден ми купи Нокиа 5800 Експрес Мјузик кој повеќе го користам за да слушам музика отколку за разгоовори :) И среќна сум си со него и нема да го сменам во наредниве 10ина години
     
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.907
    Допаѓања:
    32.502
    Пол:
    Женски
    Не сум многу зависна од мобилниот.Имам Samsung E-210.
     
  7. IJAE

    IJAE Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    798
    mojot mobilen mi e kako desna raka, nemozam da funkcioniram bez nego... NIKAKO!! koga spijam pod pernica go stavam, vo WC go nosam so mene, pa duri i koga odam na sauna na 90 stepeni go ziam so mene hahhh :D
     
  8. IJAE

    IJAE Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    798
    mojot mobilen mi e kako desna raka, nemozam da funkcioniram bez nego... NIKAKO!! koga spijam pod pernica go stavam, vo WC go nosam so mene, pa duri i koga odam na sauna na 90 stepeni go ziam so mene hahhh - inace otsekogas sum koristela SAMSUNG najdobri se.. a sega vo momentov imam samsung omnia
     
  9. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    Не можам без мобиле, сони ериксон се за меен најдобри и нокиа, сони ериксон имам , а со тач скрин пред некое време ми подари дечко ми :)
     
  10. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Имам мобилен , сега нема кој нема, од 1 одделение имаат мобилни , имам сменето 3, но сони ериксон најомилен ми е таков и имам веќе 2 и пол години на лизгање , ми има 100 пати паднато и ништо не му е .
     
  11. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    Зависна сум од мобилниот телефон :lol: Порано зборував по цели саати а сега малце си се контролирам :lol: Иначе имам Нокиа со тач скрин и со 2 картички и супер ми е не морам да мкнам повеќе мобилни :rofl:
     
  12. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    5.651
    Пол:
    Женски
    Неможам вез телефон, секаде е до мене.. :) И сум сменила бајаги .. Прво алкател , па симеенс , па сони ериксон , па нокија , и сеа сум на самсунг на лизгање SGH-D900i :$
     
  13. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Јас порано го имав ама за две недели го скршив ( ми падна :$ ) и пак го земав истиот и пак ми се скрши хаха ич немам среќа со самсунг :) Највеќе сакам сони ериксон преубави слики вади и се што ти треба има :) Сум сменила многу тел. ама речиси сите се сони ериксон. Не менам фирма хаха :D
     
  14. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Па и не ми е многу многу важно каков ќе биде телефонот
    важно да има добра камера :lol: , мемориска картичка ( тоа сигурно)
    и да може да се јавуваш, и да ти се јавуваат...
    + ако може пристап до интренет :lol: :$
    Многу сум скромна а?
    Хех..да се надоврзам јас никаде не одам без мојот телефон!
    Може зошто така ме научиле моине..ама многу се нервирам кога ќе ме прашаат
    Го носиш телефонот? :@ :@ А знаат дека секаде го носам
    Боже божее....
    И толку од мене :lol: :)
     
  15. Barbie-girl

    Barbie-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    1
    И јас сум постојано на мобилен,така сум постојано во контакт со дечко ми,кога тој е надвор од државата,барем имам постојано кредит за можама да комуницирам со него...плус ги чувам пораките од него кога сме се фанале па се до сега,па навечер кога си легнувам си ги читкам,запишувам кога ми се полагањата,го запишувам месечниот циклус,и постојано ми служи како потсетник,а и многу си го сакам дешко ми ми го купи за роденден,бојата му е црвен на тач,значи типичен женски телефон.
     
  16. andzella

    andzella Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    6
    Имам Sony Ericsson k850i. Сакам убави на изглед телефони, не некои што се како компјутери :@
     
  17. sweety.86

    sweety.86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    21
    Сега користам Sony Ericsson C510 и многу сум задоволна, има супер камера, мемориска картица 2 гига многу си го сакам телефончево а па и дека плус поклон уште повеќе, и да зависна сум од телефонот.[​IMG]
     
  18. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    зависна сум од мобилниот, како цел свет да ми е во раце :D и секаде одам со него, јадам со него, се бањам :D
     
  19. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    Јас имам Nokia 5800 XpressMusic и едноставно неможам да си го замислам животот без мобилен. Во последно време не ми е потребен нешто премногу ама сепак... мора да ми е тука при рака :lol: да го гледам хахах. Иначе додека не го видов телефонот Nokia N97 мислев дека мојот е совршен :lol: Незнам зашто, но постојано менувам телефони. Додека да го купам си викам готово, ова е последниот телефон но тоа трае додека не видам некој подобар од мојот :lol: Мислам дека ги имам променето сите марки на телефони, но најмногу сум задоволна од Nokia и Sony Ericsson. Позз :f:
     

    Прикачени фајлови:

  20. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Имам ЕлЏи и онака задоволничка сум си :) колку да ми се јават,да им се јавам и да пишам смс океј е што е најважно после вади многу убави слики и то :)