Мобилни телефони

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 4 март 2010.

 1. anonimna.999

  anonimna.999 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Кога го купив сегашниов iphone од нептун за сервис ме пратија во istyle, мислам дека се поврзани затоа и прашувам
   
 2. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.758
  Допаѓања:
  25.880
  Пол:
  Женски
  Da da, Istyle se servis i ovlasteni za makedonija. Dali kje kupis od kaj niv ili Neptun se isto e. Slobodno od Neptun zemi si.
   
  На anonimna.999 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anonimna.999

  anonimna.999 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Samo me interesirase kvalitetot ama mislam deka originalni se i vo neptun
   
 4. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.758
  Допаѓања:
  25.880
  Пол:
  Женски
  Za toa nemaj gajle. Kopija moze da ti podnematnat vo mobilarive.
   
  На anonimna.999 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. milaa-sk

  milaa-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  Кажи каде има Ми 9 за 300 евра, да одам после празнициве да си земам :)
   
 6. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  7.428
  Пол:
  Машки
  Во Ледиком. 20К или 325 евра. :)
   
  На milaa-sk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dreamerbaby

  Dreamerbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2016
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
  Дали некој од вас знае каде може да се најде самсунг с9+? Гледам по салониве на вип и т мобиле го нема.
   
 8. ivanamackica

  ivanamackica Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Предлог за апликација за андроид за слушање музика со видео спот??
   
 9. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.058
  Пол:
  Машки
  Youtube
   
 10. milaa-sk

  milaa-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  Гледав има и во Мобеликс и во Ледиком. И нови и половни.
   
 11. CameliaMiller

  CameliaMiller Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  121.262
  Ледиком, Мобеликс, Нептун.
  А ако сакаш како нов Note9 пиши ми порака :)
   
 12. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  Кој има поубава предна камера самсунг А50 или Хуавеи п30?
   
 13. tripl6

  tripl6 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Машки
  p30
   
  На Mia-K му/ѝ се допаѓа ова.
 14. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.425
  Допаѓања:
  5.881
  Пол:
  Женски
  Samsung galaxy a 40 или Xiaomi redmi note 8T ?
   
 15. tripl6

  tripl6 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Машки
  8t - има побрз чипсет, батерија поголема, задни камери подобри, изработка горила глас 5 напред позади (самсунг напред горила глас 3 позади пластика), инфраред, USB On-The-Go

  а40 - селфи камера подобра и дисплеј амолед
   
  На Billy Idol и jovana03 им се допаѓа ова.
 16. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  7.428
  Пол:
  Машки
  8T all the way.
  Не знам само од каде ти е план да земаш, но во врска со цена погледни го ноте 8 про од Шаоми кој е подобар, а би требало да се слична цена.

  Разликата меѓу обичниот ноте 8 и ноте 8Т е тоа што вториот е наменет за Европски пазар и има NFC и Band 20.
  НФЦ ти овозможува да плаќаш со телефонот како "кредитна картичка", со тоа што го допираш задниот дел до читачот и наплатено е.
  Band 20 е бенд за моб интернет, 4Г со кој се покриени повеќе руралните делови кај нас во Македонија и ќе имаш подобар сигнал доколку често патуваш кај нас, а можеби и во странство. Или ќе ти користи ако си подалеку од градско подрачје.

  Ноте 8 про од друга страна е комплетно друг телефон со далеку подобар процесор, камера, рам, екран и се останато. Нема бенд 20, ама има нфц.

  П.с инфраред не е за префрлање на слики, туку е "контролер" за многу домашни уреди како на пр клима, тв, звучници.
  Јас дома мојот како далечинско за тв го користам на пати и ги зезам моите. :lol:
   
  На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  768
  Пол:
  Женски
  BG Player
   
 18. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.425
  Допаѓања:
  5.881
  Пол:
  Женски
  Од телеком, на договор, ноте 8 про го нема кај нив.
   
  На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anonimna.999

  anonimna.999 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  А некоја апликација за Iphone? :|
   
 20. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  768
  Пол:
  Женски
  Појма немам, никогаш не сум користела Iphone :D.