Мобилни телефони

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 4 март 2010.

 1. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.058
  Пол:
  Машки
  Добар ли е овој новиот Ноте 10?
  500 евра гледам дека е во Шаоми во ГТЦ.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tripl6

  tripl6 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Машки
  моментално најдобра камера,
  солиден чипсет,
  батерија, дисплеј топ
   
  На Billy Idol, ЕденЧлен и Компир Манџа им се допаѓа ова.
 3. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.205
  Допаѓања:
  55.846
  Пол:
  Машки
  истиот го имаш во Ледико,Мобеликс неотпакован,за 460-470 евра.Иначе ја има најдобрата камера во светот моментално на мобилен телефон.
   
  На Billy Idol и Компир Манџа им се допаѓа ова.
 4. CameliaMiller

  CameliaMiller Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  121.262
  Која е таа цена жити се'?

  Да не е refurbished?
   
 5. CameliaMiller

  CameliaMiller Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  121.262
  Луѓе во Ледиком во моментов Ноте9 е 33000. Не може Ноте10 да биде поефтин.
   
 6. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.331
  Допаѓања:
  12.026
  Xiaomi Note 10 не Самсунг, затоа.
   
  На Billy Idol, ЕденЧлен и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 7. CameliaMiller

  CameliaMiller Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  121.262
  Ох, ок.
   
 8. milaa-sk

  milaa-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  Да не знаете некаде по мобилари/продавници да има пиксел 3а или обичниот 3? Нов или користен, не е битно.
  Буџетот не дозволува за пиксел 4, а и не ми се допаѓа 4ката.
   
 9. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  4.562
  Дали имате искуство со Redmi Note 8 Pro, како е батеријата, дали загрева?


  Сакам да го нарачам од Вип 9000 ден е онлајн ама само сина боја има. Иначе дупло е поскап по продавниците.
   
 10. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  7.428
  Пол:
  Машки
  Пишував за него веќе. Подобар телефон до 250 евра нема кај нас. Најдобар избор е во таа мидрејнџ класа.
  Јас го нарачав преку нет, исто плава боја и сум презадоволен. Камерата ме воодушеви.

  Не загрева воопшто иначе, има водено ладење. А батеријата му е меѓу најдобрите. 5000 mAh е и комотно држи и преку два дена.
   
 11. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  4.562
  4500mAh е

  Од Вип го нарача?
   
 12. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  7.428
  Пол:
  Машки
  Да. Моја грешка за батеријата.
  Не. Од Алиекспрес. Најефтино ме фати.
   
 13. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  4.562
  Колку е со царина?
   
 14. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  7.428
  Пол:
  Машки
  210 долари (128 ГБ верзија) + 18% ДДВ, не подлежат на царина.
   
  На Kataklinkers му/ѝ се допаѓа ова.
 15. silverr

  silverr Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Поздрав, каде би ми препорачале да го променам екранот на |Samsung A6+ 2018-| во скопје али да не е премногу скапо. Фала
   
 16. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  779
  Допаѓања:
  4.036
  Пол:
  Женски
  Не верувам дека се исплати искрено. Мене за Ј5 2015, во 2017 ме кошташе 5900...
   
 17. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  Знаете ли дали се само тие моментално телефони во телеком што се прикажани на веб страната или си имаат на залиха постари тел? Бидејќи само некои понови тел има прикажано порано знам имало повеќе, некој што има купувано сега скоро дали знае?
  Фала многу
   
 18. sierra

  sierra Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Дали при промена на предно стакло може да ми се оштети тачот? ...и некој што менувал стакло да препорача мобилара од каде е задоволен. :)
   
 19. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  Јас порано на самсунг А5 менував и ми се оштети тачот..Може е до мобиларата, 3 пати бев да го местат џабеее ми стискаше свашта.
   
  На sierra му/ѝ се допаѓа ова.
 20. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  2.230
  Пол:
  Женски
  А каде можам да го најдам galaxy watch active овде во Скопје?