Мобилни телефони

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 4 март 2010.

 1. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.058
  Пол:
  Машки
  Во Нептун видов дека има.
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  4.562
  Nova 5t дали го даваат од Вип на рати, ама на сметка не преку НЛБ?
  Сакав Ноте 8 про ама не е преку сметка.
   
 3. Aesc2000

  Aesc2000 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2017
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  76
  Дали по мобилариве низ Скопје има слушалки за iPhone обични? Ви благодарам
   
 4. Dreamerbaby

  Dreamerbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2016
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
  Мислење за xiaomi mi note 10?
   
 5. Jordanco Smart

  Jordanco Smart Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Машки
  Предложете добар мобилен телефон нов од продавница до кај 100 евра
   
 6. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.058
  Пол:
  Машки
  iPhone 4.
   
 7. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Здраво, кој телефон е подобар Iphone XR или Iphone Xs? И дали вреди да се купат од Ledikom или е најдобро од Istyle?
   
 8. CameliaMiller

  CameliaMiller Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  121.262
  Во Ледиком ти е најефтин.
  Јас од таму го земав мојот.

  @babybubu јас сите телефони од Ледиком ги земам. Ако купуваш во кеш најисплатливо ти е.
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
 9. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Оригинали се во Ледиком?
  Може ли да се направи замена старо за ново?
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 10. CameliaMiller

  CameliaMiller Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  121.262
  Оргинали се, со бандерола се, како што си е ред се'.
  Старо откупуваат, но не очекувај висока цена.
  На пр. мојов Ноте9 го проценуваат 12 000, а го купив 54 000. Цената на телефоните мн. брзо паѓа.
   
  На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.
 11. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  @ЕденЧлен дали може да ми кажеш разлика помеѓу Iphone XR и Iphone XS?
   
 12. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.058
  Пол:
  Машки
  Дали во Ледиком даваат нивна гаранција и фискална?
  Сеуште не сум купил асален телефон па гледам опции од каде што и како...
  Ако не од Ледиком, од каде би ми препорачале?
   
 13. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.906
  Допаѓања:
  17.894
  Пол:
  Женски
  Даваат гаранција, за фискална не се сеќавам, прашај си најдобро.
  Јас од нив задоволна сум, барем досега.

  https://www.apple.com/iphone/compare/
   
  На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.267
  Допаѓања:
  2.626
  Сакам некој понов ајфон, но гледам новиве немаат опција односно сензор за отклучување со отпечаток од прст.. Три години го имам iPhone SE , задоволна сум, го земав од телеком бидејќи слушав демек ледиком не биле оригинални, но не е така. Супер им се телефоните и по добри цени. Сепак се мислам од Мобеликс да земам.. проблем е што не сум баш при пари па би го земала од Телеком на рати баш поради таа опција да го исплаќам две години, но ќе ми излезе многу поскапо, кај нив поскапи се самите телефони, плус на рати уште поскапо...
   
 15. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.058
  Пол:
  Машки
  И во Нептун имаш на рати.
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 16. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Која е подобра мобилара? Ledikom или Mobelix? Цените во Ledikom колку што гледам се за 20 евра поевтини од Mobelix (за Iphone 11) Дали тоа значи дека во Ledikom не се оригинали? За нови ми кажаа дека се и на двете места, т.е. не се експонати.
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.267
  Допаѓања:
  2.626
  Нови се и во Ледиком. Супер се мои другарки имаат купувано. Оригинални се. Не знам стварно од кај би купила ама дефинитивно нема да згрешиш. И јас го гледам ајфон 11 и за 20€ не треба да е проблем ако веќе сум ги собрала парите. Најубаво е од мобилара да си купиш бидејќи не си обврзан со договори. Јас земав од Телеком последно и долго време го исплаќав. Еве сеа се мислам дали да почекам и да го купам од Ледиком или Мобеликс или пак на рати од Телеком.
   
 18. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.267
  Допаѓања:
  2.626
  Заборавив да пишам дека од Ледиком ако некој купува нов телефон е океј. Знам луѓе кои купиле на старо, користени телефони и од Ледиком им дадоа неоригинални полначи и слушалки. Телефоните беа океј и со кутија и со се, само што беа користени и поефтини.
   
 19. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.267
  Допаѓања:
  2.626
  Од Нептун и Сетек не се купува телефони. Така ми имаат кажувано. Не дека не биле оригинал, океј биле телефоните, но таму биле полоша серија. Ова не излегува од мене, од други ми е кажано. Имам и другар кој работи во Нептун, и кога го прашав ми вели, ако немаш пари, ако ти е за на рати земи го од а1 или телеком немој од тука.
   
 20. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  163
  Пол:
  Женски
  Нема врска, топ се Нептун. Имам неколку земено од нив, никаква поплака немам. И има разлика во цените со а1 и Телеком, таму се е поскапо,а истото го земаш од Нептун за поевтина цена. За Сетек не би можела да кажам, немам искуство со мобилни од таму.
   
  На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.