Мобилни телефони

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 4 март 2010.

 1. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  281
  [​IMG] моментално имам овакво телефонче и добро е служи сега за сега,ама сакам на тач :$
   
 2. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  Јас сакам само на Сони Ериксон и Нокија бидејки имат најиздрзливи телефончиња како за мене њто ми паѓат од рака во денот по 1000 пати... :D сакам да го сменам на тач но сите велат не се убави, па се мислам...Помогнете Ми!!! :) :) :)
   
 3. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  281
  нема да згрешиш ако земеш нокиа или сони ериксон,јас имав сони ериксон ми беше паднал во вода и проживеа за чудо,а брат ми има ноки со метална маска и сеуште се чудам како проживеа тој телефон |( оти си игра со него како играчка телефон
   
 4. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  42
  на тач не не никако .. добро ти ако сакаш и мислиш дека ке можеш да ракуваш со него купи си .. а јас ке се изнервирам полаа саат ке не можам да уклучам нешо ке почнам да го рогам и ке го распарчам :lol:
  иначе јас имам сони ериксон :)
   
 5. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  Еве веќе 4 години ми е сони ериксон и оф не е кажал ...имаф порано еден за екскурзија го земав и кај демиркапија имаше вециња и јас влегов во вецето и ми падна телефонот а водата беше чиста и го земав го избришав и работеше...така да има многу квалитетни работи од сони!!! :) :)
   
 6. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152
  Имав i-Phone и добар беше, интересен, баш и за нет и за слики, за музика...но некако не ми одговараше сакав некое помалечко телефонче и сега сум со Nokia ептен сум задоволна.
   
 7. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Користам нокиа и сум задоволна инаку не се оптеретувам многу со мобилен за тоа каква камера имаат,колку меморија.....доволно ми е само да држи батерија другото не ми е битно,Постојано го носам мобилниот со мене и кога спијам е до мене... :)
   
 8. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Моментално имам Сони Ериксон, веќе 2-3 години, ама веќе ми се смачи едниот ист, па сега таман дека ми беше роденден, ќе си купам нов, па сега не знам каков. Јас сакам на тоuch и таков планирам да си купам, само не знам која марка, па ми треба помош (само да не бидеi Phone, другарка ми имаше ваков еднаш и падна и одма се распарчи). Инаку пред Сони Ериксонот имав Нокиа, кој ми падна во веце школка :$ и пак преживеа и уште работи. :)
   
 9. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  имам самсунг Ј700 добро ме служеше али ми се расипа
  а сеа сакам оваков да си купам ми се свига на изглед
   
 10. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Имам ЛГ
   
 11. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  23
  Јас имам LG KS360 презадоволна сум :inlove:
   
 12. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Јас имам еден Самсунг SGH-E250 црн
   
 13. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Nokia 6300!! Многу добар телефон, не би го мењала за ништо ! Ма каков wifi,екран на touch :P
   
 14. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.881
  Јас не користам мобилен и ми е многу убаво. Не ме замараат непотребни личности и гњаважи.
   
 15. sugar.nn

  sugar.nn Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  14
  Нокиа е71 :inlove: ии неможам да си замислам да живеам без него... мн сум заборавена, па сега си запишувам што треба да праам кога у колку саат :D :D
  А може и да го одморам малце и да го сменам со Билобил :P
   
 16. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Навистина? :o
  Како те наоѓаат некои ако им требаш?

  Според мене, во денешно време телефонот не е луксуз, туку потреба.
  Имам 2 телефони, едниот од Т мобиле, а другиот од Вип.
  Мобилниот ми е како дел од мене, ако не е покрај мене чувствувам дека нешто ми фали. Што да правам, ептен сум зависна од него, плус како што сум си зборлеста, трошам еден куп пари за кредит :tmi: :$
   
 17. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.881
  Имам фиксен :D
  Не, немам потреба од мобилен телефон. Имав, не го ни користев, така стоеше со испразнета батерија зафрлен некаде. Потоа татко ми ми го побара му требал за нешто, му го дадов и таман ми е.
   
 18. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Имам Samsung GT-S5230 црн и премногу си го сакам, се што ми е потребно имам. :inlove:
   
 19. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  Моментално имам lg kp500 cookie, многу е издржлив и се најнај ама нешто батеријата овие денови не е во ред .. :worried: .. а душа давам за nokia n97 иии работам на тоа да го добијам :rofl: :rofl:
   
 20. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Јас имав екран на допир ама потоа и го дадов на мама и и го земав нејзиниот Самсунг SGH-E250 и супер ми е. Плус на сметка сум па не трошам пари на кредит поевтино ми е вака :)