Мобинг на работното место

Дискусија во 'На работното место' започната од Klara007, 1 септември 2010.

 1. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.424
  Допаѓања:
  21.839
  Секакви случаи има, и секакви тортури може да се поминат ама преку физичка тортура мислам оти нема поминување. До сега психички сум трпела чат пат, ама физички да ме допрат не знам што ќе се задеси :drunk:
   
  На stetoskop и AURUA им се допаѓа ова.
 2. AURUA

  AURUA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  2.600
  Пол:
  Женски
  Од физичка најблиску до тој поим што сум осетила...имав една шефица што ако си згрешил нешто те викаше кај неа во канцеларија и додека со повишен тон ти зборува ти се приближува очи во очи и ти ја сука косата. Само се потргнав и реков толку има да каже и си заминав. Претпоставениот на сите беше известен и следна прилика кога ми пристапи пак си заминав од работните простории и директно кај претпоставен вака и вака и ме преместија на друго место а во меѓувреме додека се среди преселбата морав да ја трпам уште недела дена. Беше коректна фала Богу.
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  4.217
  Пол:
  Машки
  Јас мислам дека вие жените никогаш нема да доживеете таква тортура од мажи како што ќе доживеете од жени:whew:
   
  На Skorpija25, Miss666, elimkd и 4 други им се допаѓа ова.
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  5.335
  Јас бев на боловање 5 дена- киретажа. Е сега предд тоа 5-6 дена правевме систематски. Стигнаа резултатите, на сите пликоата затворени моето ко куче да касало отворено. Дали е тоа мобинг?
  Може мислат дека сум тешко болна.. :/
   
 5. Babyby

  Babyby Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  2.510
  Пол:
  Женски
  На моето прво вработување доживеав мобинг во вистинска смисла. Психопати собрани на едно место, не издржав ни 10 дена.. Си дадов отказ..:bow:
   
  На Skorpija25, elimkd, Beautymom и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.996
  Пол:
  Женски
  Јас 10 месеци... Како? Ни сама не знам. За наредна работа уплав имам. Не дека ми гореше под нозе, се тестирав сама до каде можам и до кај ќе оди...СТРАШНО!
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.554
  Допаѓања:
  6.278
  Пол:
  Женски
  Jas trpam mobing veke od Juni mesec a I plus ne mi ja davaat niinimalnata plata ni k 15 ne ni dadea rabotam vo konfekcija za 8500 den mesecno rab vo edinstvo strumica
   
 8. Beautymom

  Beautymom Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Женски
  Sto pravea? Te navreduvaa ili babyby
   
 9. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.554
  Допаѓања:
  6.278
  Пол:
  Женски
  Me izbrkaa od rab samo zaradi toa sto odam cesto po bolnici I se spremam za ivf. neznam kade da se obratime za ova
   
 10. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.996
  Пол:
  Женски
  Молам? :@
  Па каде ќе им оди душата ?!?
  Офф топик извини, ама ме вадат од кожа вакви работи. :@
   
 11. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.554
  Допаѓања:
  6.278
  Пол:
  Женски
  Da nazalost taka e ne mi davaa no minimalna plata ni k15 nisto rabotev za 8000 den a ima sto zemaat I pomalku
   
 12. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.554
  Допаѓања:
  6.278
  Пол:
  Женски
  Nez kade da se obratime mi treba dobar advokat I novinari
   
 13. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  752
  Јас мислам дека си апсолутно во право. Нема ништо полошо од исфрустрирана, љубоморна ,,шефица,,. Тука на тортурата и нема крај
   
  На Skorpija25, elimkd, Babyby и 2 други им се допаѓа ова.
 14. katerin

  katerin Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  познат е поимот.мегјутоа кога надредениот се дере бувално и после 5 минути се прави како да не било нижто...
   
 15. Norah Jones

  Norah Jones Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  дајте ве молам кажете ми каде да пријавам уринирање пред тераса? во близина има некој плац за градежни работи и сите на кои им се врши нужда ја вршат пред тераса (во зграда живеам).
  Знам дека ова не е за тука но не знам каде да се обратам
   
 16. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1.874
  Допаѓања:
  26.400
  Пол:
  Женски
  За пријавување не знам, но пробајте местото да го заградите и осветлите ако може.
   
 17. Norah Jones

  Norah Jones Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  тоа не е во нашиот двор но е на 5-6 метри од нас. И тоа го прават среде бел ден додека работат
   
 18. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1.874
  Допаѓања:
  26.400
  Пол:
  Женски
  Барај го инвеститорот.
  Мора да има табла на која пишува податоци. Јави се, барај го управителот, објасни го проблемот и кажи дека се јавуваш со добра намера и се надеваш дека ќе се реши без пријава. Ако почне да се оградува кажи дека се собираат потписи од сите станари и дека на половина се потпишани, па ќе се постапува согласно законски мерки.
   
  На Norah Jones му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  22.917
  Пол:
  Женски
  На самото градилиште изведувачот е должен да обезбеди тоалети за работниците. Веројатно немаат и затоа ја извршуваат потребата било каде. За тоа и трудовата инспекција треба да интервенира.
   
  На Norah Jones му/ѝ се допаѓа ова.