1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модата во 2015

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Snow-Queen, 17 јануари 2015.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.979
  Пол:
  Женски
  Вино боја, боја на годината "2015"
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Oneo, НаталиЛили, One.Moment и 3 други им се допаѓа ова.
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  49.466
  Пол:
  Женски
  Pantone colour of the year :)
  Многу се радувам, омилена боја ми е.
   
 3. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  преубава боја, веќе имам неколку парчиња кои си ги обожаваам :l:
   
 4. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.548
  Допаѓања:
  5.415
  Пол:
  Женски
  моментално ноктите ми се налакирани со истава боја и ја обожавам (y) од секогаш сум ја сакала бојава елегантна, мрачна и женствена
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.402
  Пол:
  Женски
  Не беше вино боја и пред некоја година, лани, прехлани? Пречесто се повторуваат небитно де ама ми падна во очи зашто буквално пред 2 години беше истава боја.
  Сеедно ми е која ќе биде боја на годината искрено се обидувам да не ја носам баш таа зашто обично сите се или ќе бидат пак во бургунди облечени од глава до пети и ќе бидеме ко велигденски јајца.

  Убава е бојата, лично не ми е омилена иаку иам неколу бургунди работи во плакар, ама не планирам да купувам нешто посебно бургунди.

  За пролет лето гледам ќе биде модерна каки бојата, и претежно комотно широки модели, хипи стил, долги широки фустани и здолништа, комбилизони (jumbsuits), тексасни комбинации, нежни чипки, КИМОНА, nautica стил, доста проѕирни креации, леферни фустани во стил балерина, polka dots (не пак:/), Androgynous tailoring, POP ART, мрежасти фустани, пердувести креации, монохромарски парчиња, и други

  http://en.vogue.fr/fashion/fashion-...spring-summer-2015/20647/image/1104399#!khaki

  Зимава која веќе е почната у тренду би требало да се на велико ХХЛ капути, екцентрични крзна, пончо, наметки, принтови од 60тите итн...

  http://en.vogue.fr/fashion/fashion-...nciaga-prada-saint-laurent/17922/image/987160


  За накит веќе години уназад се носат гломазни и помалку ектравагантни парчиња, така и годинава.
   
  На mims-89, SwanMay и ton4ica им се допаѓа ова.
 6. ton4ica

  ton4ica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  Некој од трендовите за оваа сезона IMG_20150114_232801.JPG IMG_20150114_232818.JPG
   
  На НаталиЛили и SwanMay им се допаѓа ова.
 7. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  24.746
  Пол:
  Женски
  Преубава боја.Ја обожавам.:inlove:Мн ми е моќна и елегантна истовремено.
  И баш убаво што ќе биде уште поактуелна годинава,иако јас ја носам уште од поодамна.Имам доста парчиња во оваа боја,кармини..А и фустанот за матура ми беше во оваа боја исто така :inlove:.
  Screenshot_2015-01-17-17-28-31-1.png Screenshot_2015-01-17-17-30-46-1.png

  Од др.трендови за оваа година ми се допаѓаат шеширите,кои беа доста актуелни и минатата година,но и оваа ќе продолжат да бидат.Сакам да ги носам и комбинирам во различни комбинации.
  Исто така кожните парчиња облека кои беа во тренд и есен/зима 2014.Било блуза,фустан,панталони,сукња,јакна.:inlove:
  Карираните парчиња,пепито,пончото,ресите на ташни,јакни,блузи ...
  Knee High сандалите. Screenshot_2015-01-17-21-39-44-1.png
  И минатото лето се носеа,но за ова исто така ги најавуваат.Мене лично мн. ми се свиѓаат и ова лето дефинитивно сум во план да купам еден пар.
  Црно-белите комбинации,кои според мене не само оваа сезона што ќе се актуелни,како што беа и минатата година,туку секогаш и ќе бидат.
  Асиметрични парчиња облека,shirtdress,jumpsuits и мн. други.

  Јас лично сакам да ги следам трендовите,но секако под услов истото навистина да ми се допаѓа и да се чувствувам пријатно во него.
   
  На joy1, Oneo, mia993 и 5 други им се допаѓа ова.
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.979
  Пол:
  Женски
  Така е Hipster, пред 2/3 години беше многу актуелна, дури и капутите ташните во таа боја беа мн актуелни