Модата во 2015

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Snow-Queen, 17 јануари 2015.

1. Snow-Queen

Snow-Queen Форумски идол

Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.268
    Допаѓања:
    14.955
    Вино боја, боја на годината "2015"
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

На Oneo, НаталиЛили, One.Moment и 3 други им се допаѓа ова.
  2. crimson

crimson Форумски идол

Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.409
    Допаѓања:
    48.831
    Pantone colour of the year :)
    Многу се радувам, омилена боја ми е.

3. kjukli

kjukli Форумски идол

Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    2.522
    Допаѓања:
    28.608
    преубава боја, веќе имам неколку парчиња кои си ги обожаваам :l:

4. RockNroLLGirL

RockNroLLGirL Популарен член

Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.500
    Допаѓања:
    4.482
    моментално ноктите ми се налакирани со истава боја и ја обожавам (y) од секогаш сум ја сакала бојава елегантна, мрачна и женствена

5. Hipster

Hipster Форумски идол

Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.747
    Допаѓања:
    22.389
    Не беше вино боја и пред некоја година, лани, прехлани? Пречесто се повторуваат небитно де ама ми падна во очи зашто буквално пред 2 години беше истава боја.
    Сеедно ми е која ќе биде боја на годината искрено се обидувам да не ја носам баш таа зашто обично сите се или ќе бидат пак во бургунди облечени од глава до пети и ќе бидеме ко велигденски јајца.

Убава е бојата, лично не ми е омилена иаку иам неколу бургунди работи во плакар, ама не планирам да купувам нешто посебно бургунди.

За пролет лето гледам ќе биде модерна каки бојата, и претежно комотно широки модели, хипи стил, долги широки фустани и здолништа, комбилизони (jumbsuits), тексасни комбинации, нежни чипки, КИМОНА, nautica стил, доста проѕирни креации, леферни фустани во стил балерина, polka dots (не пак:/), Androgynous tailoring, POP ART, мрежасти фустани, пердувести креации, монохромарски парчиња, и други

http://en.vogue.fr/fashion/fashion-...spring-summer-2015/20647/image/1104399#!khaki

Зимава која веќе е почната у тренду би требало да се на велико ХХЛ капути, екцентрични крзна, пончо, наметки, принтови од 60тите итн...

http://en.vogue.fr/fashion/fashion-...nciaga-prada-saint-laurent/17922/image/987160

За накит веќе години уназад се носат гломазни и помалку ектравагантни парчиња, така и годинава.

На mims-89, SwanMay и ton4ica им се допаѓа ова.
  6. ton4ica

ton4ica Истакнат член

Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    172
    Некој од трендовите за оваа сезона IMG_20150114_232801.JPG IMG_20150114_232818.JPG

На НаталиЛили и SwanMay им се допаѓа ова.
  7. mirandaa

mirandaa Форумски идол

Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    24.651
    Преубава боја.Ја обожавам.:inlove:Мн ми е моќна и елегантна истовремено.
    И баш убаво што ќе биде уште поактуелна годинава,иако јас ја носам уште од поодамна.Имам доста парчиња во оваа боја,кармини..А и фустанот за матура ми беше во оваа боја исто така :inlove:.
    Screenshot_2015-01-17-17-28-31-1.png Screenshot_2015-01-17-17-30-46-1.png

Од др.трендови за оваа година ми се допаѓаат шеширите,кои беа доста актуелни и минатата година,но и оваа ќе продолжат да бидат.Сакам да ги носам и комбинирам во различни комбинации.
    Исто така кожните парчиња облека кои беа во тренд и есен/зима 2014.Било блуза,фустан,панталони,сукња,јакна.:inlove:
    Карираните парчиња,пепито,пончото,ресите на ташни,јакни,блузи ...
    Knee High сандалите. Screenshot_2015-01-17-21-39-44-1.png
    И минатото лето се носеа,но за ова исто така ги најавуваат.Мене лично мн. ми се свиѓаат и ова лето дефинитивно сум во план да купам еден пар.
    Црно-белите комбинации,кои според мене не само оваа сезона што ќе се актуелни,како што беа и минатата година,туку секогаш и ќе бидат.
    Асиметрични парчиња облека,shirtdress,jumpsuits и мн. други.

Јас лично сакам да ги следам трендовите,но секако под услов истото навистина да ми се допаѓа и да се чувствувам пријатно во него.

На joy1, Oneo, mia993 и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Snow-Queen

Snow-Queen Форумски идол

Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.268
    Допаѓања:
    14.955
    Така е Hipster, пред 2/3 години беше многу актуелна, дури и капутите ташните во таа боја беа мн актуелни