1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мода од омилените филмови

Дискусија во 'Мода и стил' започната од MissDior, 24 декември 2011.

 1. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  10.003
  Пишувајте, испраќајте слики и коментирајте комбинации и мода од вашите омилени филмови.
  Мој фаворит е Енди од Ѓаволот носи Прада, изгледа софистицирано, градски и шик.
   

  Прикачени фајлови:

  • lv_prada05_ho.jpg
   lv_prada05_ho.jpg
   Големина на фајлот:
   23,5 KB
   Прегледи:
   1.065
  • chanel-boots.jpg
   chanel-boots.jpg
   Големина на фајлот:
   27,1 KB
   Прегледи:
   1.065
  • img-thing.jpg
   img-thing.jpg
   Големина на фајлот:
   24,8 KB
   Прегледи:
   1.065
 2. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.143
  Допаѓања:
  2.618
  Serena van der Woodsen - Blake Lively oд серијата Gossip Girl. Само поради неа ја гледам серијата. И прочитав некаде дека нема стилист туку сама си ја комбинира облеката. Преубава е. :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.326
  Нема потреба од коментар :$
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.578
  Блејк Лајвли нема стилист надвор од Госип Грл, изјави дека сама се облекува за разни манифестации и забави.
  Нормално дека сама не си ги бира парчињата за во серијата, кога си имаат сите стилист.

  Мене ми се допадна модата во 60-тите во Factory Girl.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  И накитот беше преубав.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mims-89, rossonerka, Chocolate.me и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.639
  Мене ми се допаѓа Хана, од Убави Мали Лажливки. Не и е баш совршено убав стилот, но ме фаќа око. :)
  Прекрасна насмевка има.. Уф :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.339
  Не дека ми е омилен филм, ама имаше преубави комбинации во Monte Carlo
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.281
  Како врв без кој неможам да набројувам помодерни филмови. Морам од овој филм да почнам...

  Breakfast at Tiffany's
  Убавина и мода која ќе биде запаметена уште неколку векови. Совршенство од Одри, совршенство од женствени комбинации, грациозност, луксуз, елеганција.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mims-89, soncicko, 1209 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  13.213
  Пол:
  Женски
  Rear Window - познат трилер на Хичког го гледав на некои 12-13 години. И додека сите во тој период го следеа стилот на Мадона од Барајќи ја Сузан, јас бев фасцинирана од Грејс Кели, незината безвременска убавина и стил кој сеуште ме воодушевува
   

  Прикачени фајлови:

  На mims-89 и LivingGlam им се допаѓа ова.
 10. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  1.991
  Фустаните и накитот :inlove: :inlove: Уф, уф само ради нив го гледам филмот
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Штета што сите слики и се во еден ист фустан, неможам да најдам други. Денес фатив некоја реприза и носеше прекрасен бел фустан со нешто сино, сон беше ! А накитот , уф :inlove: мераци
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Модата од 19тиот век ме фасцинира! Па така и фустаните од The Duchess.
  Едноставно грациозни!

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mims-89, karenin, Dulceee и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.658
  Clueless :D Е многу си го сакам филмов и како се облака Шер. Сакам средношколски комбинации, затоа и Госип Грл си ги обожавам, осбено првите сезони, ама ај има тема за тоа.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Moulin Rouge ах бе милинааа

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.557
  За тоа колку ми се допаѓа облеката на Блер во Госип Грл веќе пишав во темата за нејзиниот стил па да не се повторувам.

  Кога го гледав филмот Atonement се вљубив во овој зелен фустан на Кеира Најтли.
  Прекрасен е :inlove: .
  [​IMG]
  [​IMG]

  Исто преубав е фустанот на Кејт Хадсон во How to lose a guy in 10 days.
  [​IMG]
   
  На karenin и tigerlady им се допаѓа ова.
 14. astra20

  astra20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  42
  Безвременска убавина

   
 15. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  Кога веќе одиме на ретро, јас го обожавам Grease, поготово костимите.
  Вечна инспирација за 1-ви Април. :D

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На LivingGlam, Hipica, rossonerka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. MysteriousG

  MysteriousG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  28
  Blake Lively - Serena Gossip Girl
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  восхитувам и се ... :)
   
 17. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  Сликите од Блејк што ги ставате не се од филм.
  Скоро сите се од нејзиниот прватен живот, од појавување на настани.
  Или ставајте само од серијата, или не ставајте воопшто, зошто тоа не е смислата на темава.
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.578
  Убедливо една од најдобро обчечените во филм/серија за мене -
  Belle ака Hannah / Secret diary of a call girl
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Дел од накитот
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На JuLleE, Shery, caroline.costa и 3 други им се допаѓа ова.
 19. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.908
  Допаѓања:
  55.818
  Пол:
  Женски
  Истиов фустан ми падна на памет само што го видов насловот на темава. Штета што на фотографија не се доловува колку совршено изгледа Грејс Кели во него, кога ќе се земат предвид елегантниот став и одмерените гестови. Безвременски.

  [​IMG]
   
  На Peppermint му/ѝ се допаѓа ова.
 20. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  The Craft
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Home Room
  [​IMG][​IMG]