1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моден дуел: Том Круз vs Бред Пит

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Dream-Girl, 2 март 2014.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Најпрво ја прашав Реин дали може да отворам ваква тема и таа се согласи со мене. :)
  Оваа недела модниот дуел ќе биде помеѓу Ким Кардашијан и Ева Лонгорија, а за следната недела вие ќе одлучите. Преку цела недела давајте предлози за две познати личности кои што сакате да бидат во дуел.
  На крајот од неделата јас ќе ги соберам гласовите, ќе го прогласам победникот на неделата, а Реин ќе го смени насловот на темата со тие две што ќе бидат избрани за гласање. :D
  Но, да не се наведуваат само имиња треба и да напишете зошто гласате за тој што сте го одбрале.
  Јас гласам за Ева Лонгорија, бидејќи е посимпатична и според мене има подобар стил на облекување. :)
  Засега 1 глас за Ева Лонгорија, па гласајте феминки, следната недела ќе го прогласиме победникот. :)
   
  На BlackMistery и lealealea им се допаѓа ова.
 2. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Моден дуел: Ким Кардашијан vs Ева Лонгорија

  Јас гласам за Ким Кардашијан..Бидејќи ми е посимпатична и ми се допаѓа нејзиниот стил :D
   
 3. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Моден дуел: Ким Кардашијан vs Ева Лонгорија

  Ева дефинитивно. Посимпатична, послатка, ја има и во дневни комбинации,а и во спортски. Според мене не е важно само да си стегната како Ким, сакам кога ке видам дека славните се во casual варијанта.
   
 4. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Моден дуел: Ким Кардашијан vs Ева Лонгорија

  Јас гласам за Ева.
   
 5. lealealea

  lealealea Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2013
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Женски
  Моден дуел: Ким Кардашијан vs Ева Лонгорија

  Ева секако
   
 6. Ondula

  Ondula Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2014
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.044
  Пол:
  Женски
  Моден дуел: Ким Кардашијан vs Ева Лонгорија

  Ева, бидејки мислам дека има подобар стил и посимпатична ми е. :)
   
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Моден дуел: Ким Кардашијан vs Ева Лонгорија

  Напишете и кое две познати личности ги предложувате за следниот моден дуел кој ќе биде во недела. :)
  Извинете за офф-топикот, но морав да ве ,,опоменам‘‘. :D :lol:
   
 8. lealealea

  lealealea Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2013
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Женски
  Моден дуел: Ким Кардашијан vs Ева Лонгорија

  Ријана & Мајли Сајрус :)
   
 9. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Моден дуел: Ким Кардашијан vs Ева Лонгорија

  Нема што да се дискутира - Ева лонгорија :) Во секој поглед :clap: за неа.
   
 10. BlackMistery

  BlackMistery Популарен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2013
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  1.350
  Пол:
  Женски
  Моден дуел: Ким Кардашијан vs Ева Лонгорија

  Ким Кардашијан зашто мене ми е е поубава.За другата недела се согласувам нека се Ријана и Мајли.
   
 11. Dea8

  Dea8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  78
  Моден дуел: Ким Кардашијан vs Ева Лонгорија

  Ева! <3
   
 12. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  Моден дуел: Ким Кардашијан vs Ева Лонгорија

  Гласам за Ева Лонгорија.
  Премногу ми е мила,и повеќе ми се допаѓа нејзиниот стил на облекување.
  Ким знае да претера..
   

  Прикачени фајлови:

 13. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Моден дуел: Ријана vs Мајли Сајрус

  Намерно почекав до денеска, но сега е време да се пребројат гласовите, да се прогласи победникот и да се прогласат двете славни личности кои ќе се во моден дуел оваа недела. :)
  Гласањето ќе трае до недела, најкасно до понеделник.
  За Ким има само 2 гласа, а за Ева има 8 гласови.
  За оваа недела Ева е победник. :)
  По препорака на феминките оваа недела во моден дуел ќе се Ријана и Мајли Сајрус, па гласајте следната недела ќе го одредиме победникот. :)
  Јас гласам за Ријана, затоа што е посимпатична, знае како да се облече, знае и да претера, но сепак тоа го прави со стил. :)
  Засега Ријана има 1 глас.
  Гласајте за вашиот фаворит! :lol:
  П.С Предложувајте две познати личности за следниот моден дуел и наведете причина зошто баш гласате за таа личност. :)
   
 14. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Моден дуел: Ријана vs Мајли Сајрус

  И двете не се ништо посебно,но во претерување води Мајли.
  Во последно време не ја имам видено Мајли да се облече како човек,јас во МОДЕН дуел не би ја ставила.

  Така да ,гласам за Ријана,знае да претера,но до одредена граница.
   
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Моден дуел: Ријана vs Мајли Сајрус

  Не зависи тоа од мене, така гласаа феминките.
  Пак опоменувам препорачувајте две личности за следниот моден дуел. :)
   
 16. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Моден дуел: Ријана vs Мајли Сајрус

  ^^Да не се разберем погрешно,јас немам ништо против дуелов или одлуката на феминките.
  Сметам дека во секое мислење треба да се даде објаснување зошто гласаме така,темава изгледа како да е дел од форумските игри кога сите пишуваат само имиња и гласаат.

  Зборот ми беше дека Мајли не ја сметам за модна типка,немам ништо против гласањето. ;)
   
 17. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Моден дуел: Ријана vs Мајли Сајрус

  Ријана дефинитивно,Мајли само изводува демек има некој јак стил,а врска нема. :D

  Ете препорачувам Парис Хилтон vs Ирина Шејк.
   
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Моден дуел: Ријана vs Мајли Сајрус

  Напишав да се објаснува зошто баш за таа и таа се гласа, некој почитува, некој не, нејсе. :D
   
 19. BlackMistery

  BlackMistery Популарен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2013
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  1.350
  Пол:
  Женски
  Моден дуел: Ријана vs Мајли Сајрус

  Гласам за Ријана нормално. Нема потреба ни да се коментира Мајли претерува и тоа многу.
  За следниот пат предлогот на Marossa е добар.Може нека бидат Парис Хилтон и Ирина Шејк во моден дуел.
   
 20. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.415
  Пол:
  Женски
  Моден дуел: Ријана vs Мајли Сајрус

  Ријана секако. Уникатна е, тоа ми се допаѓа кај неа.