1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моден хит - тренд... Би носеле или не?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од la-chicka, 19 јуни 2011.

  1. Miss.Bass

    Miss.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    206
    кашкавали и тоа од оние француските хахха јас не би ги облекла мада никад се незна може да се модифициираат малку во тие топуците а.ка. питите кашкавал хаха кој милува нека си ги носи не ми смета :)
     
  2. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.304
    Допаѓања:
    16.751
    Интересно ми изгледа кога ги носи некој друг, али ја :x НИКОГАШ.
    Па не дај Боже да удрам некој на погрешноместо па и у затвор да идам..не фала :)
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    со ова копито еднаш по глава да те треснат, се што ти се дешавало во задњиве 15 години има да заборавиш :rofl: леле ужас, вакво копито никогаш не би ставила на мене!
    К О П И Т О!
     
    На Unica му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Оваа ќе се утепа кога тогаш. :x

    Ова ми заличи на коњска копита, НИКОГАШ, па и пари да ми даваат нема да ги носам. Има некои што се убави, ама има некои претеризам!
     

    Прикачени фајлови:

    • Untitled.jpg
      Untitled.jpg
      Големина на фајлот:
      91,7 KB
      Прегледи:
      268
  5. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Нема шанси такви тегли на моиве нозе да кладам. Како шо ми се слабечки ојде коленото :D . Плус многу се грди бре, немаат ни ж од женственост.Абре јас сум ти млада дама, шо ќе барам со овие страшни чевлина, да не кажам чевлишта. :tmi:
     
  6. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Л-Е-Л-Е! "Чевливе" баш сакав да ги коментирам во темата за чевли ама еве и тука ги има... Гадни се бре! :puke: Незнам како им се убави да ги носат дрвава на нозе :o
     
  7. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Не би ги облекла во никој случај! Многу ми се крути и одвратни. А не пак да одам на такви :puke:
     
  8. MoDeRnA

    MoDeRnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    50
    Овие кондури се само за кршење нозе, незнам како некој би можел да ги носи :doh:
     
  9. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Кога ги гледам на слика убави ми се, ама кога ќе се замислам со нивв... Никогаш! Како што ми се чепкалчиња нозеве уште дрво им треба :D
     
  10. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Воопшто не ми се допаѓаат,а и не би ми стоеле :) Си имам свој сил,и секако ако има нешто во мода што би се убаво складило во мојот стил го купувам,секако знам понекогаш да го освежам мојот стил со нешто ново, но ова дефинитивно не ми е по мерак.
     
  11. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Епа ајде и јас да се изјаснам на темава...

    Ќе почнам со турбаните, мене ми се многу штосни и убави, неколку пати се имам прошетано со турбан на глава, и сите чудно ме гледаа...Во право беше мајка ми кога рече дека луѓето ќе мислат дека сум нешто болна и немам коса.Мене ми е баш симпатично и типски некој стајлинг да го надополниш со турбан.
    Баш сеа дома најдов една златна, мрежеста марама, и одлично стои кога ќе се врзе како турбан, ја спремам да ја убацам во некоја комбинација :) .

    Чевливе па и не се толку грди, мене ми се убави а и некако удобно и стабилно ми изгледаат. Само не сум сгурна дали би ги носела, некако многу се гломазни, но незнам да видам какви се во живо и како стојат на ногава моја, па тогаш ќе ви кажам :lol:


    Едит: Го прогуглав овој типов Џефери Кампбел и има доста штосни чевли во кои се заљубив :inlove: , по што хит се и чевлите на полна пета еве некои негови модели:[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Па како ви се допаѓаат овие?



    П.С. [​IMG]
    Овие се со негов потпис а јас во Ил камино на Битпазар видов многу слични на нив.
     
  12. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Чевливе искрено од напред на копита ми изгледаат. Ужасно. Никогаш не би ги облекла. Плус штиклата, подебела не може да биде.

    Околу турбаните - не сакам да коменирам, едноставно не е мој стил, ниту пак некогаш ќе биде.
     
  13. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Турбан не...незнам како ова може да биде хит летно време. Абе има да ми се запали главата во тоа, периодов фрлам се непотребно од мене, а камоли да додавам глупости. Кај со ми е непрактично, ни естетски не ми е океј. Не ми изгледа убаво и природно
    А траки или марами се сосема друга работа

    Овие штиливе ме потсеќаат на оние топуците што беа хит пред многу години. Ги имавме сите, нормално и јас се утепав од носење и до ден денес неможам да преболам зашто сум ги носела :D кај ми бил паметот. Па од тогаш - рипам трендови, ма колку сака нека се хит и нека се носат вакви ствари
     
  14. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Ептен се гломазни, нема ништо женствено во нив.
    Имаат само една добра страна...да те нападне манијак...ма каков пиштол, спреј и нож...ова би го осакатило!
     
  15. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    [​IMG]

    Јас искрено никогаш не би ги носела овие чизми коњски :)

    [​IMG]

    WTF ??? Со пајак во нив ??? Шанси нема ќе умрам од страв и параноја :) (Овие чевли не се препорачуваат за луѓе кои страдаат од арахнофобија). :)

    :rofl:

    Патики – фармерки
    [​IMG]

    Oва би размислила дали би можела да го облечам ( носам )

    [​IMG]

    Овие практични повеќенаменски се за на суво и за во вода :lol:
     
  16. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Турбанот убаво ми изгледа вака на други кога го гледам,а на мене некако неможам да го замислам..Можеби на плажа ,што знам :?:
    Како и да е ,битно не ми изгледа грдо.Наравно ако не е некој од еден метар над глава :D Него нешто како марама завиткана околу глава.
    И повеќе ми се свиѓа како стојат на пуштена коса,значи кога не е собрана под турбанот. :)
    Еве ја Џенифер Лопез со турбан
    [​IMG][​IMG]
    А еве и некои други фејмос со турбан,кои ми изгледаат убаво и прифатливо.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    А за чевлите ,копитата,грдосиите веќе се изјаснив во темата Чевли.Едно големо НЕ за нив :puke:
    Тие чуда на мои нозе-никако :shake:
     
  17. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Категорично не! Турбан никогаш!
    Прво, имам премногу убава коса за да ја скријам под такво
    Второ, не сакам изглед „ала есма реџепова“
    Трето, надвор е и повеќе од топло за да ставам таква крпа или марама на глава и да се кувам!
    :emo: :D
     
  18. FlameFairy

    FlameFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    197
    Турбан не би носела. Не ми се допаѓа и не можам да се замислам со такво чудо на главата. Марама можеби.
    А, чевлите :puke:
     
  19. Monroe

    Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    431
    Допаѓања:
    416
    Чевлите не се лоши нема да заземам некој критичен став кон нив, се си зависи од вкусот, инаку идејата мене ми се свиѓа многу значи направено е нешто поразлично, оригинално, урбано и модерно, сепак нормално е дека има и по некој лош модел :D
    Со задоволство би ги носела доколку имам можност да поседувам некој пар од нив 8)
     

    Прикачени фајлови:

    На Elena-97 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Monroe

    Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    431
    Допаѓања:
    416
    Еве уште.. :)
     

    Прикачени фајлови: