1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моден хит - тренд... Би носеле или не?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од la-chicka, 19 јуни 2011.

  1. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Еве да се изјаснам за шорцевите и сакоата.
    Би ги носела овие шорцеви, дури и мајка ми ја прашав дали чува од тие кога она носела, ама за жал неможеше да најде. :doh:

    Имам едно мое сако. :tmi: А бидејќи со сестра ми ги делиме алиштата, ги носам нејзините. Многу ми изгледаат типски. 8)

    In fact би ги искомбинирала овие две парчиња облека. Зошто да не? :wasntme:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    :inlove:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На AmandaS му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AmandaS

    AmandaS Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    141
    ако веќе комбинирам сако и шорц би било нешто во овој стил :
    [​IMG]
     
  3. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Шорцевите се интересни, но не сум јас по тој стил. Чудно би се чувствувала во нив.
    Сакоата ми се хит. Би сакала да ги имам во сите бои. Ептен ми се засвиѓаа годинава. А и ако приметивте во идеални комбинации претежно комбинации со сакоа ставам :lol:
    Еве неколку кои ми се допаѓаат:
     

    Прикачени фајлови:

  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Дефинитивно ДА за фармерките во јаки дреч бои, заљубена сум во нив!

    Против шорцеви со висок струк, јас со нога метар ипол нема потреба да ги продолжувам нозете со такви шорцеви. Не си се ни допаѓам. Многу ми се допаѓаат на пониски девојченца, бидејки визуелно ги зголемуваат нозете. Јас си ги сакам класичните секси кратки шорцеви со низок струк.

    А сакоата се у мода од лани зимото, кај нас сеа од зимово секој ги има така да веќе се досадни. До лани ги носеа само деловни жени и беа теткински, а сеа се најмодерни :) Јас ги сакам оние машки долги модели. Имам неколку уште одамна и си ги носам на работа и едно од есента баш во тој машки крој.
     
  5. Dafnee

    Dafnee Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    1.927
    A BIG YES за шорцевите со висок струк - го продолжуваат нозете да, ама и го истакнуваат струкот. Крајно се женствени. И мене лично ми се допаѓаат и на високи девојки. ГИ истакнуваат женските облини и во комбинација со рамбовка или топ изгледаат фантастично.
    Мене ми е тоа една од омилените комбинации во плакарот.

    А BIG YES за сакоата, јас лично ги сакам и широки со тесни подвиткани ракавчиња, и струкирани со убав деколтиран израз... Сакоата на риги ми се посебно симпатични и штосни.

    A BIG NO за торбестите фустанчиња. СЕ што е цветно не е винтиџ, и крај краева се пто е винтиџ не е убаво.
    И фазонот со чорапчиња во затворена ципелка ми е крајно нејасен.


    Last but not least, ми се допаѓаат машничките ама не ко лани на венчиња, мислам Госип грл треската стварно беше неподнослива за мојот желудник. Почитувам шнолички машнички и оние тракине што се ставаат околу глава, со цвет. ТИе ми се ептен лудница убави.
    Само никако да го наместам у Qрац.

    ЕксОу ЕксОу
     
    На Estelle, Stam и Miss-Independent им се допаѓа ова.
  6. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Јас веке носам шорцеви и ги обожавам, исто така ги обожавам сакоата, а зошто да не би пробала комбинација од овие две парчиња облека, и двете ми изгледаа женствено и тренди.
    Макси фастаните ми се убави, но незнам дали би се осудила да облечам, можеби на плажа, така низ град не.
     
  7. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Големо да за фармерки во јаки бои, веќе имам тиркизни а се надевам ќе надополна со уште некоја боја.
    Да и за сакоат кои се апсолутен хит но веќе стануваат досадни.
    И да за шорцевите со висок струк, прекрасно изгледаат и секси. :)
     
  8. ma4o4female

    ma4o4female Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    352
    Е луѓе, а би носеле ли шалвари? Знаете оние цветните, широки од лесен материјал. Јас шетав низ дуќаниве, ги има такви многу, пробав и убаво ми стоеја. Не знам дали да си ги земам :| ? :*
     
  9. i.am.me

    i.am.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    127
    ^ Јас би носела, зошто да не. Инаку во контекст на сакоата, јас имам едно од пред 3 години и уште тогаш си го носев, сега кога ќе видам дека секоја втора има некако се мислам дали да го облечам. Досадно станува. :?: Исто и панталоните/фармерки во дреч бои - имам темно сини, зелени, црвени, розеви, виолетови... Отсекогаш сум ги сакала и носела. :) Шорцеви со висок струк не ми стојат убаво, повеќе си се допаѓам во суќни со висок струк.
     
  10. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Фармерките со јаки бои ми се допаѓаат, но никогаш ги немам којзнае колку носено.
    Сакоата можат да ми бидат и многу типски и многу теткински, се зависи од комбинацијата. Сепак би обожавам.
    А за шорцевите... Не би ги носела, едноставно не се мој стил.
     
  11. AmandaS

    AmandaS Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    141
    a што мислите за овие што сеа сите ги носат во коса? не знам како ни да ги наречам. стегачи за коса ? :^)

    мене зависи какво е и како се искомбинирани секако. вака на пример ми се свиѓа
    [​IMG]
     
  12. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Панталончиња да, ги имам уште од лани, омилена комбинација ми се.
    Сакоа исто - одсекогаш сум имала сако во плакарот, нормално дека го носам, не се само тренд сега, одсекогаш се носат сакоа, е сега овие по модернива со превртени ракава и подигнати рамена да, и тие би ги носела, сеуште немам такво.
    Фармерките во дреч боја исто, најдов неколку пара од пред некоја год. коа се носеа исто, може да се искориристи и сега :P
    Макси фустаните да, иако имам само еден, често си го носам кога е претопло, со сандали на плута инаку не, пошо сум копиљ :lol:
    А за овие ластичињата да да, имам и си ги носам стално :P
     
  13. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Најнов моден хит:
    [​IMG]
    Би носеле? :rofl: :rofl:
     
  14. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Meне не ми се допаѓа вака, некако ептен глупо ми изгледа (со извинение на тие што ги носат така) и не би носела вакво :!: освен ако ми е ставено над шишките (незнам како да објаснам :D )
    вака би го носела
    [​IMG]
    [​IMG]

    И да се изјаснам за пантолоните во дреч бои. Ги обожавам. Имам едни розови кои не ги носев многу многу (ми беа малце големки, сега ми се подобри), сега би сакала темно зелени да си купам и сини.

    * Цело време се дискутира за хулахопки - сандали, ама оваа напредна и на купачи ги носи :D
     
    На SunFlower94 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Моден тренд секако сум за и ги пратам колку можам НО имам граница не би следела со . Тоа никако некои работи никогаш не би ги замислила на мене , тоа не е ни мој стил ни мој карактер . Така да слепо следење на модни трендови категорично НЕ !

    Инаку погоре наведените за коса можеби , интересни се :) . Турбан ? ! :^) Есма тренд далеку било |(
     
  16. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Преубави ми се стегачите са коса со цвет. Меѓу првите почнав да носам тенка трака преку челото, ама овие со цвет се неодоливи. Ги обожавам :inlove:
     
    На devojkataa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Да се изјаснам за се по ред :D
    Турбани
    Турбаниве ми изгледаат убаво на други, и интересни ми се, ама јас не и носела.Не можам да се замислам на главава моја турбан бе, турбан.Чудно ми е :lol: Од овие полутурбани што се, како марамчиња, можеби, ако убаво ми стои, ама во турбан како 1во ќе ми се свари главава, како второ ќе ме гледаат како од Марс да сум паднала. :lol:
    Чевли на Џеври Кампел-копитарки
    Е ова веќе ми е одвратно, многу :puke: .Не разбирам како некој може да ги носи.Ај што се однапред како копита, ама тоа штиклата од назад...Безпари да ми ги даваат нема да ги носам.Па какви се гломазни...уф...
    Оксфордски чевли (или како да се викаат)
    И овие не ми се по ќејф.Бре, што моди измислуваат.Ај овие сфаќам да ги носи некој, ама јас не би носела.
    Дреч-панталони
    Е овие веќе ми се по ќејф.Ги обожавам :inlove: Имам од пред година ипол 2 пара, жолти и розеви и си ги изнаносев, ама сега незнам дали ми се точни :?: Како и да е, треба да си се подновам :)
    Шорцеви со висок стру и сакоа
    По слики вака ми изгледаат убаво, ама не сум пробала да видам како ми стојат.
    Стегачи за коса со цвет
    И ова многу ми се допаѓа. :inlove: Не сум разгледувала вака, ама да најдам си купувам :)
     
  18. devojkataa

    devojkataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    од летниве модни трендови најмногу ми се свиѓаат панталончињата и сукњичките со висок струк. особено сукњите. ги обожавам има повеке и за излегување и по секојдневни. и сакоата исто така ми се свигаат. си имам две :D а и панталоните во драч боја ми се мнооооооооооогу убави :D и секогаш комбинирам со некое венче со машничка или цвет :P
     
  19. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    панталончињата и сукњите со висок струк да би ги носела ,а турбан стегач на глава не ту мач фор ми :!:
     
  20. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Па некои работи можеби се во мода но ако не ми стои зашто да го купам? На пример сакоата кои моментално се тренди да ги прифакам за во мојот плакар бидејки коа ќе се погледнам во огледало личам на човек,истото важи и за стегачите за коса,имам долга коса лелеава така да убаво ми стои! Ама на пример никако не смеам да си ги дозволам кратките шорцеви или мини здолништа со оглед на мојата тежина и буцмасти нозе..така да никако да се биде роб на трендовите! да е удобно и да ти стои пред се :)