1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моден хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marama, 20 јануари 2012.

 1. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.174
  Допаѓања:
  89.353
  Пол:
  Женски
  Најдов една интересна статија за модата и хороскопските знаци. Еве ја :)


  Овен

  Девојките родени во овој хороскопски знак се одлучни, остри и решителни.
  Токму затоа тие и ја сакаат удобната и сета облека која лесно се носи.
  Дали тие секое утро губат час и половина на дотерување? Никогаш, па не дури и на денот на својата свадба!
  Обожаваат свила и тантели, кратки, струкирани палта, гардероба и форми што го обвиткуваат нивното тело.
  Не ја сакаат розовата боја и романтиката.
  Кога се во друштво тие сакаат да го свртат вниманието на себе, во што секогаш успеваат. Што се однесува до боите кои што ги сакаат тоа се – црната и црвената!
  Нивен заштитен знак - високи потпетици, maxi чанти и одлучен look!  Бик

  Вашите квалитети, талент и опсесија секогаш се забележани токму поради она што го носите на себе. Одлично го познавате вашето тело и точно знаете што е она што ги истакнува вашите квалитети, а ги сокрива вашите мани. Токму и затоа често добивате комплименти за она што го носите, иако не сте слепо доследна кон сите модни хитови.
  За да ги истакнете вашите квалитети вие често носите деколте, т.е. маици и кошули кои што ја истакнуваат вашата половина.
  Ваши омилени бои - сите тонови на розовата, бојата на лососот, праските, цветните мотиви, т.е. бојата на природата – зелена, беж, тиркизна. Ваш заштитен знак – кратки фустани, накит и целосен look во иста боја.


  Близнаци

  Сите ве прашуваат како ви успева да изгледате толку млада и убава. Вашата тајна е во тоа што вие ја пратите модата. Само вие успевате во second hand продавница да го пронајдете токму она без кое не може да се биде ин. Во врска со накитот, не сакате да претерувате со него, но ова не е случајот и кога се работи за бои.
  Вие сте кралица на контрастите!
  Сакате и кратки здолништа и искинати фармерки, т.е. сето она што е спортско и секси. Ваши омилени бои се зелената, сивата и бојата на среброто, додека ваш заштитен знак се чанти со долги нараменици!  Рак

  Го сакате сето она што е елегантно и згодно за носење. Ваша омилена комбинација - фармерки и патики, но секако тие треба се шминкерски, шик, во тренд со последните текови во модата.
  Ваши омилени бои се црно-белата комбинација, потоа пастелните бои, сивата, беж, плавата.
  Ваш заштитен знак се удобни и квалитетни чорапи, чевли и секако – ракавици.  Лав

  Вие сте страсна и храбра жена која што пред се ја сака квалитетната гардероба. Луксузни материјали, кожа крзно – секогаш! Го сакате само најдоброто.
  Ја обожавате високата мода и луксузните модни додатоци се вашата страст. Ваша омилена боја е бојата на златото, жарко црвената, и сите тонови од портокаловата и жолтата.
  Ваш заштитен знак ви се здолништата до колена, секси најлонки и луксузни аксеосоари.  Девица

  За вас пријателите зборуваат дека сте реален чик – без многу претерување кога се во прашање брендовите во вашето шкафче.
  А ако од нешто ве фаќа нервоза, тоа е кога некоја маица по само две миења станува како партал кој е носен со години. За вас Jackie Kennedy е типичен пример за идеален look на една жена.
  Омилени бои ви се црната, црвената, розовата и портокаловата, а заштитен знак и голема страст ви се модните додатоци..  Вага

  Ги сакате сите оние нешта кои што се убави без разлика дали се работи за пиџами, шминка или облека. Сакате секогаш да сте убава, па дури и кога спиете.
  Доколку пак сакате да заведете некого вие слободно можете да ја исфрлите вашата нога во преден план, па дури и тогаш кога таквата ваша постапка може да предизвика скандал. Ваши омилени бои се сината и црвената, но не премногу силни. Вашиот заштитен знак се палтата со секакви детали на нив и се што е плишано.


  Шкорпија

  Сензуална и провокативна. Овие се двата збора кои можат најдобро да ве опишат. Но вие никогаш не претерувате, бидејќи го презирате сето она што е премногу вулгарно.
  Ги сакате чизмите со високи потпетици и следбеничка сте на новитетите и оригиналните идеи.
  Омилени бои ви се црната со црвени или бели детали, потоа силните тонови на сивата боја, бојата на златото. Ваш заштитен знак- слип гаќички, чизми со големи потпетици.  Стрелец

  Вие сте вистинска дива. Се што е на вас привлекува големо внимание!
  Ги сакате боите, умно ги избирате и добро ги комбинирате. Кога би се прашувале вие, сите би требало да носат африкански или индијански фустани. Немате пончо, но за сметка на тоа вие постојано носите долги шалови, капути...
  Ваши омилени бои се портокаловата, пурпурно розовата и сите ориентални бои, а ваш заштитен знак – maxi чанти, големи белезики за златни и древни мотиви.


  Јарец

  Вашето мото е да се биде chic. Вашиот стил – секси и класичен.
  Голема слабост ви се vintage елементите и нив вие знаете идеално да ги комбинирате. Не ги следите трендовите и нема да облечете нешто само затоа што некој рекол дека тоа е ИН.
  Омилени бои ви се црната, сивата и беж, додека ваш заштитен знак е голем машки часовник и чизми со високи потпетици.


  Водолија

  Вие за разлика од сите оние слепи следбеници на Fashion трендовите, креирате свој look. И верувајте, сето она што вие сега го носите во блиска иднина ќе биде модерно. Вие едноставно имате нос кога се работи за модата.
  Во состојба сте со часови да се шетате низ трговскиот се додека не го најдете токму она што ви треба. Ги обожавате лесните и меканите фустани. И секогаш наоѓате по некој детаљ кој ќе ве направи поинаква од другите!


  Риба

  Вие сте вистинска заводничка и голем фантазер... а сето тоа како да не се однесува за вас. Ги сакате острите линии, но во нив се чувствувате толку природно што тие со вас никогаш не изгледаат вулгарно. Обожавате сатен и плиш.
  Кога сакате вашиот look да биде уште повеќе женствен, тогаш вие ги носите вашите високи чизми со тенки потпетици. За да го нагласите лицето, вие носите сребрени обетки, а вашите омилени бои се сината, виолетовата, зелената...
  Вашиот заштитен знак се чанти со сребрени детали, baggy панталони во комбинација со припиен топ или долчевита!
   
  На mal.ecka, glorijaMKD, supergirl22 и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Ова е најпогодено
  нема да облечете нешто само затоа што некој рекол дека тоа е ИН :clap:
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  За мене е се спротивно, само една реченица е погодена :?:
   
 4. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Фала, тоа сум јас :bow:
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 5. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.422
  Допаѓања:
  4.985
  Мразам да признаам, ама таква сум, го сакам само најдоброто. :$
  За квалитетно,поготово чевли и јакна (капут) секогаш избирам квалитетни,и затоа и немам многу,ми се бројат на една рака, се вкупно, ама тие што ги имам по две сезони минимум ги носам.
  Пре би имала квалитетно нешто, отколку количински многу. И некогаш, кога "немам што да облечам" си ја мразам оваа политика, али шта је ту је. :)
  Крзно баш и не сакам, природно па ич, против носење крзно и убивање на невини животинчиња сум.
   
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Како да кажам, точно и не точно :D имат нешчо вистина во ова 8) :D :wasntme:
   
 7. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  18.856
  Si se pronjadov gorda lavica :D
   
 8. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Водолија

  Вие за разлика од сите оние слепи следбеници на Fashion трендовите, креирате свој look. И верувајте, сето она што вие сега го носите во блиска иднина ќе биде модерно. Вие едноставно имате нос кога се работи за модата.
  Во состојба сте со часови да се шетате низ трговскиот се додека не го најдете токму она што ви треба. Ги обожавате лесните и меканите фустани. И секогаш наоѓате по некој детаљ кој ќе ве направи поинаква од другите!


  :D :D Точно
   
  На Monique995 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  ее тоа сум си и јас посебно дека не губам мн време во дотерување
   
 10. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.083
  Дали тие секое утро губат час и половина на дотерување? Никогаш, па не дури и на денот на својата свадба!- Колку НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ СО ОВА!
  Не ја сакаат розовата боја и романтиката.- и ова е сосема утнато, барем за мене, омилена боја розева црна и црвена, романтики обожавам
  а останатото се ми е точно =)))
   
 11. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.528
  Допаѓања:
  1.641
  Па и не е се точно. Чизми со високи потпетици не сакам, воопшто чизми не обожавам. И бојата на златото не ми е омилена. Другото можам да кажам дека е точно :nod: .
   
 12. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Нешто е точно,нешто не е.
  Но најпогодено е тоа што не ја сакам розовата боја.Исто е погодено дека една од боите кои ги сакам се црната и црвената.Сакам удобна облека но донекаде и впечатлива.
  Само што многу ретко сум во високи потпетици а многу сакам да носам.
   
 13. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Епа не ми е баш погодено.. :?:
   
 14. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  Овен

  Девојките родени во овој хороскопски знак се одлучни, остри и решителни.
  Токму затоа тие и ја сакаат удобната и сета облека која лесно се носи.
  Дали тие секое утро губат час и половина на дотерување? Никогаш, па не дури и на денот на својата свадба!
  Обожаваат свила и тантели, кратки, струкирани палта, гардероба и форми што го обвиткуваат нивното тело.
  Не ја сакаат розовата боја и романтиката.
  Кога се во друштво тие сакаат да го свртат вниманието на себе, во што секогаш успеваат. Што се однесува до боите кои што ги сакаат тоа се – црната и црвената!
  Нивен заштитен знак - високи потпетици, maxi чанти и одлучен look!


  ~Дали тие секое утро губат час и половина на дотерување? Никогаш, па не дури и на денот на својата свадба! - само со ова не се сложувам, друго се е точно :)
   
 15. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Шкорпија

  Сензуална и провокативна. Овие се двата збора кои можат најдобро да ве опишат. Но вие никогаш не претерувате, бидејќи го презирате сето она што е премногу вулгарно.
  Ги сакате чизмите со високи потпетици и следбеничка сте на новитетите и оригиналните идеи.
  Омилени бои ви се црната со црвени или бели детали, потоа силните тонови на сивата боја, бојата на златото. Ваш заштитен знак- слип гаќички, чизми со големи потпетици.

  Ок, погодено е до некаде. Сакам да се облекувам провокативно, но се во границите на нормалното.
  Ама боите ми ги погодиле 100% :)
   
  На mateatodorovska му/ѝ се допаѓа ова.
 16. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Рак

  Го сакате сето она што е елегантно и згодно за носење. Ваша омилена комбинација - фармерки и патики, но секако тие треба се шминкерски, шик, во тренд со последните текови во модата.
  Ваши омилени бои се црно-белата комбинација, потоа пастелните бои, сивата, беж, плавата.
  Ваш заштитен знак се удобни и квалитетни чорапи, чевли и секако – ракавици.

  Пола ми погодиле, пола не.Не сакам пастелни бои и заштитниот знак е тотално промашен.Попрво, тоа би биле нараквици, обетки или ташни.Се друго е точно :)
   
 17. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  Нешто е погодено... :)
   
 18. mateatodorovska

  mateatodorovska Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  mene boite samo crvena mi ja pogodile, a za toa so cizmi so potpetici voopshto!
   
 19. nela.oh

  nela.oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  270
  Погодено скоро се. Дури и тоа дека сакам одредена доза на провокативност ама презирам вулгарност. А чизми (и општо обувки) на штикла, ги обожавам, секој денар скоро го давам на нив. :)

  Црна и црвена се мои бои, ама тоа со златната :x
   
 20. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Не да не е точно ништо за мене :^) Ама баш ништо не ми погодиле.