1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моден хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marama, 20 јануари 2012.

  1. TinaM25

    TinaM25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Баш се ми е погодено :)
     
  2. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Се е точно освен тоа што јас многу време губам за дотерување....Ми треба час и пол за да се средам :$ :D Ја сакам романтиката...не носам розова боја никогаш ама не ја мразам :) Сакам удобна,едноставна но елегантна облека.Сакам да го свртам вниманието на сите кои се до мене,што и секогаш успевам!
    Црвена и црна ми се најчести бои кои ги облекувам :)
    Заштитниот знак-да,високи потпетици и одличен look :D
     
  3. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Првите две реченици се точни ,за остатокот нема да коментирам.
    Целосно ме опишува тоа што е напишано за Скорпија ,не за бадијала сме соседни ззнаци :)
     
  4. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    23.029
    Пол:
    Женски
    Јарец
    Вашето мото е да се биде chic. Вашиот стил – секси и класичен.
    Голема слабост ви се vintage елементите и нив вие знаете идеално да ги комбинирате. Не ги следите трендовите и нема да облечете нешто само затоа што некој рекол дека тоа е ИН.
    Омилени бои ви се црната, сивата и беж
    , додека ваш заштитен знак е голем машки часовник и чизми со високи потпетици.

    Болдираното е навистина точно за мене,исто и за омилените бои, но другото секси стил и високи потпетици - not me.
     
  5. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    Точно е до некадее но нагласените делови се 100% точни како јас да сум ги пишувала за мене :D
     
  6. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Ноу. :shake:
    Не се облекувам провокативно... не ни носам веќе високи потпетици, а камоли чизми со високи потпетици. :D Не ја сакам црвената... ама и не ја мразам, ама немам облека во таа боја, одбивна ми е некако. :^)
    Сивата ми е океј, ама посветлите тонови. :!:
    Се на се, промашај.
     
  7. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Тотална утка ништо од ова не е точно ! |(
    Розова моја омилена боја WTF? :geek:
    Омилени ми се сина,црна и сива 8)
    Ништо од ова не ме опишува :doh: :doh:
     
  8. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    Вага

    Ги сакате сите оние нешта кои што се убави без разлика дали се работи за пиџами, шминка или облека. Сакате секогаш да сте убава, па дури и кога спиете.
    Доколку пак сакате да заведете некого вие слободно можете да ја исфрлите вашата нога во преден план, па дури и тогаш кога таквата ваша постапка може да предизвика скандал. Ваши омилени бои се сината и црвената, но не премногу силни. Вашиот заштитен знак се палтата со секакви детали на нив и се што е плишано.

    Не е точно,само за омилените бои и дека сакам убави работи :D :D
     
  9. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    oва со боиве-тотална утка е.
     
  10. Steff.Unique

    Steff.Unique Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Рак

    Го сакате сето она што е елегантно и згодно за носење. Ваша омилена комбинација - фармерки и патики, но секако тие треба се шминкерски, шик, во тренд со последните текови во модата.
    Ваши омилени бои се црно-белата комбинација, потоа пастелните бои, сивата, беж, плавата.
    Ваш заштитен знак се удобни и квалитетни чорапи, чевли и секако – ракавици.

    Точно. :angel:
     
  11. Natti

    Natti Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    5
    Вага

    Ги сакате сите оние нешта кои што се убави без разлика дали се работи за пиџами, шминка или облека. Сакате секогаш да сте убава, па дури и кога спиете.
    Доколку пак сакате да заведете некого вие слободно можете да ја исфрлите вашата нога во преден план, па дури и тогаш кога таквата ваша постапка може да предизвика скандал. Ваши омилени бои се сината и црвената, но не премногу силни. Вашиот заштитен знак се палтата со секакви детали на нив и се што е плишано.

    -Се е погодено :)
     
  12. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Овен..Лајк хД
     
  13. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Рак

    Го сакате сето она што е елегантно и згодно за носење. Ваша омилена комбинација - фармерки и патики, но секако тие треба се шминкерски, шик, во тренд со последните текови во модата.
    Ваши омилени бои се црно-белата комбинација, потоа пастелните бои, сивата, беж, плавата.
    Ваш заштитен знак се удобни и квалитетни чорапи, чевли и секако – ракавици.

    точно :)
     
  14. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Абе Водолии како и секад оригинални и свои :rock:
     
  15. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Јарец

    Вашето мото е да се биде chic. Вашиот стил – секси и класичен.
    Голема слабост ви се vintage елементите и нив вие знаете идеално да ги комбинирате. Не ги следите трендовите и нема да облечете нешто само затоа што некој рекол дека тоа е ИН.
    Омилени бои ви се црната, сивата и беж, додека ваш заштитен знак е голем машки часовник и чизми со високи потпетици.


    Да, го сакам vintage стилот, ама немам ништо такво. :(
    А ова најточно е, дека никогаш нема да облечам нешто само затоа што е ИН. Секогаш си гледам да ми се допаѓа гардеробата што ја носам, и да ми прилега секако. :)
     
  16. simona-i

    simona-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    30
    Лав

    Вие сте страсна и храбра жена која што пред се ја сака квалитетната гардероба. Луксузни материјали, кожа крзно – секогаш! Го сакате само најдоброто.
    Ја обожавате високата мода и луксузните модни додатоци се вашата страст. Ваша омилена боја е бојата на златото, жарко црвената, и сите тонови од портокаловата и жолтата.
    Ваш заштитен знак ви се здолништата до колена, секси најлонки и луксузни аксеосоари.

    *** ова само со црвената боја не ми се допаѓа :P
     
  17. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Лав

    Вие сте страсна и храбра жена која што пред се ја сака квалитетната гардероба. Луксузни материјали, кожа крзно – секогаш! Го сакате само најдоброто.
    Ја обожавате високата мода и луксузните модни додатоци се вашата страст. Ваша омилена боја е бојата на златото, жарко црвената, и сите тонови од портокаловата и жолтата.
    Ваш заштитен знак ви се здолништата до колена, секси најлонки и луксузни аксеосоари.
    Не баш погодено
     
  18. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    За вас пријателите зборуваат дека сте реален чик – без многу претерување кога се во прашање брендовите во вашето шкафче.
    А ако од нешто ве фаќа нервоза, тоа е кога некоја маица по само две миења станува како партал кој е носен со години. За вас Jackie Kennedy е типичен пример за идеален look на една жена.
    Омилени бои ви се црната, црвената, розовата и портокаловата, а заштитен знак и голема страст ви се модните додатоци..

    - Тоа што ми е болдирано е точно :lol: ;)
     
  19. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Скорпија

    Сензуална и провокативна. Овие се двата збора кои можат најдобро да ве опишат. Но вие никогаш не претерувате, бидејќи го презирате сето она што е премногу вулгарно.
    Ги сакате чизмите со високи потпетици и следбеничка сте на новитетите и оригиналните идеи.
    Омилени бои ви се црната со црвени или бели детали, потоа силните тонови на сивата боја, бојата на златото. Ваш заштитен знак- слип гаќички, чизми со големи потпетици.

    до негде точно ,сепак се е до човекот :)
     
  20. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Бик

    Вашите квалитети, талент и опсесија секогаш се забележани токму поради она што го носите на себе. Одлично го познавате вашето тело и точно знаете што е она што ги истакнува вашите квалитети, а ги сокрива вашите мани. Токму и затоа често добивате комплименти за она што го носите, иако не сте слепо доследна кон сите модни хитови.
    За да ги истакнете вашите квалитети вие често носите деколте, т.е. маици и кошули кои што ја истакнуваат вашата половина.
    Ваши омилени бои - сите тонови на розовата, бојата на лососот, праските, цветните мотиви, т.е. бојата на природата – зелена, беж, тиркизна. Ваш заштитен знак – кратки фустани, накит и целосен look во иста боја.

    Само тоа едно нешто е точно,ништо друго. :D :D