1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моден хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marama, 20 јануари 2012.

  1. haylie23

    haylie23 Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    и јас сум лав и целосно се согласувам со тебе крзно не носам ама последнава реченица мислам дека ти е како шлаг над торта, :P и јас сум навистина против убивање на животни само поради крзно ама на кого да му објасниш, има луѓе кои сакат да носат ..
     
  2. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Рак

    Го сакате сето она што е елегантно и згодно за носење. Ваша омилена комбинација - фармерки и патики, но секако тие треба се шминкерски, шик, во тренд со последните текови во модата.
    Ваши омилени бои се црно-белата комбинација, потоа пастелните бои, сивата, беж, плавата.
    Ваш заштитен знак се удобни и квалитетни чорапи, чевли и секако – ракавици.


    :rock:
     
  3. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    vodolija-сосема точно креирате свој look
     
  4. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    Шкорпија

    Сензуална и провокативна. Овие се двата збора кои можат најдобро да ве опишат. Но вие никогаш не претерувате, бидејќи го презирате сето она што е премногу вулгарно.
    Ги сакате чизмите со високи потпетици и следбеничка сте на новитетите и оригиналните идеи.
    Омилени бои ви се црната со црвени или бели детали, потоа силните тонови на сивата боја, бојата на златото. Ваш заштитен знак- слип гаќички, чизми со големи потпетици.
    боја на златото не ми е баш
     
  5. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Не ги сакам кратките здолништа, но затоа пак искинати фармерки, доаѓа на место! :emo:
     
  6. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Сосема то4но :clap: :D
     
    На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
  7. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    Шкорпија сум,се пронаоѓам :D
     
  8. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Се пронаогам само во реченица-две не се пронаогам...
     
  9. kolache.99

    kolache.99 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2012
    Пораки:
    666
    Допаѓања:
    808
    Пол:
    Женски
    До негде точно е :D
     
  10. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    не е точно за рAK :D
     
  11. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Точно е дека најчесто гледам да одберам облека која и прилега на мојата фигура.
    За деколте не би рекла дека носам, ама затоа сакам струкирани кошули, сакоа, мантили и слично.
    Омилените бои ми се горе-долу погодени и точно е дека ги сакам цветните мотиви.
    Утнале со целосен look во иста боја и кратките фустани - ако веќе носам фустан, тогаш е со средна должина, не е краток.
     
  12. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Јарец

    Вашето мото е да се биде chic. Вашиот стил – секси и класичен.
    Голема слабост ви се vintage елементите и нив вие знаете идеално да ги комбинирате. Не ги следите трендовите и нема да облечете нешто само затоа што некој рекол дека тоа е ИН.
    Омилени бои ви се црната, сивата и беж, додека ваш заштитен знак е голем машки часовник и чизми со високи потпетици.

    Колку е само точно!
     
  13. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    Леле не е точно.Чизми-кога носам чизми сакам да се пониски.Тоа со не ги следам трендовите, точно е.Носам тоа што мислам дека ми одговара и дека ми е удобно во тоа.За боите не е точно.Не ми се омилени.Почесто се облекувам во некои по весели бои.Голем машки часовник- :puke: -никогаш.
    Значи,од сето ова само една реченица ми е погодена,друго ништо.
     
  14. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    Рак

    Го сакате сето она што е елегантно и згодно за носење. Ваша омилена комбинација - фармерки и патики, но секако тие треба се шминкерски, шик, во тренд со последните текови во модата.
    Ваши омилени бои се црно-белата комбинација, потоа пастелните бои, сивата, беж, плавата.
    Ваш заштитен знак се удобни и квалитетни чорапи, чевли и секако – ракавици.
    ма не........................ај за комбинацијата фармерки патики да, ама боите воопшто не, јас сум повеќе кон црна и темно виолетова :D
     
  15. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Вага

    Ги сакате сите оние нешта кои што се убави без разлика дали се работи за пиџами, шминка или облека. Сакате секогаш да сте убава, па дури и кога спиете.
    Доколку пак сакате да заведете некого вие слободно можете да ја исфрлите вашата нога во преден план, па дури и тогаш кога таквата ваша постапка може да предизвика скандал. Ваши омилени бои се сината и црвената, но не премногу силни. Вашиот заштитен знак се палтата со секакви детали на нив и се што е плишано. :D точно :D
     
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Рак

    Го сакате сето она што е елегантно и згодно за носење. Ваша омилена комбинација - фармерки и патики, но секако тие треба се шминкерски, шик, во тренд со последните текови во модата.
    Ваши омилени бои се црно-белата комбинација, потоа пастелните бои, сивата, беж, плавата.
    Ваш заштитен знак се удобни и квалитетни чорапи, чевли и секако – ракавици.

    Само болдираното не е точно. :^)
     
  17. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Има нешто посебно во овие жени, отмено. Имаат став, стилот го дефинираат со неодолива енергија, со сигурност. Сакаат постојано да бидат во центарот на вниманието со раскошните фризури. Тие успеваат да бидат забележани со смелите комбинации, каде и да одат.

    На овие жени им одговараат додатоците од жолто злато или жолто-златна бижутерија. Посебно ги сакаат големите огрлици, менѓуши, брошеви и сè останато што веднаш паѓа во очи. Секако, бојата која најдобро им прилега е златната, но и црната и црвената одлично знаат да ги комбинираат.

    Лавовите потполно им се предаваат на брендираните парчиња облека и практикуваат облека, обувки, козметика и парфеми исклучиво со потпис на нивниот омилен дизајнер. Жените родени во овој хороскопски знак обожаваат да се дотераат од глава до пети во сред бел ден и да привлечат огромно внимание со своите тесни фармерки и впечатливи потпетици.

    Овие жени Лавици знаат да носат сè, од светлуцав накит,материјали со животински принт, па сè до раскошно крзно и чизми над колената.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  18. Buterflygirll

    Buterflygirll Нов член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Погодок :) :*
     
  19. pufki4ee

    pufki4ee Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    11
    :^) Ne bas tocno
     
  20. girl.heart

    girl.heart Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    4
    Девица

    За вас пријателите зборуваат дека сте реален чик – без многу претерување кога се во прашање брендовите во вашето шкафче.
    А ако од нешто ве фаќа нервоза, тоа е кога некоја маица по само две миења станува како партал кој е носен со години. За вас Jackie Kennedy е типичен пример за идеален look на една жена.
    Омилени бои ви се црната, црвената, розовата и портокаловата, а заштитен знак и голема страст ви се модните додатоци..