Модератори

Дискусија во 'Канта' започната од ocila, 27 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Ајде овде да кажеме се што имате за Модератори односна за секој/а по нешто
  Tenkai
  baguf4e
  k.i.m
  Wild.Child
  Angelche
  Annath
  Gordana10
  Ariel
  RainBow
  Lux
  Lilit

  Ако темава е дупла или не убава слободно може в канта да оди или е навредлија
  темава е отворено да кажеме што мислиме а не па навредуваме и слично
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  Моделаторки

  ќе збориме за Моделаторки или модераторки ;) ;) ;)
   
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Моделаторки

  и за едните и за другите
   
 4. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.597
  Моделаторки

  хаха :lol: модеРаторки а не модеЛаторки :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.