1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модерна фамилија (Modern family)

Дискусија во 'Канта' започната од LoOnyD, 18 февруари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема (барем на првите неколку страни :?: )
  Серијата е снимена како реалити шоу и интерсно изгледа, доста смешни моменти има, штотуку почнав да ја гледам 1та сезона(пред крај сум) а во тек е прикажувањето на 4тата сезона!

  Се работи за три фамилии и начинот на кој се справуваат со животните ситуации:

  Првата фамилија ја сочинуваат Jay Prichett (Ed O'Neill-попознат како Ал Банди) кој живее со својата многу помлада втора жена, колумбијка по потекло и со нејзиниот син од претходниот брак!
  Втората фамили ја сочинуваат ќерката на Џеј од првиот брак со сопругот и нивните три деца!
  Трета фамилија е синот на Џеј исто од првиот брак кој е геј и живее со својот партнер и посвоена ќеркичка-бебе од Виетнам

  [​IMG]
   
  На pdb123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.443
  Допаѓања:
  58.542
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.