1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модните индустрии и вработување на модели според (BMI-ИТТ)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ToksycznaReakcja, 13 јануари 2018.

 1. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  1.734
  Бидејќи прашањево во наслов ќе биде премногу големо ќе го поставам целосно тука.
  Дали сметате дека модните индустрии треба да вработуваат модели врз база на ИТТ (индекс на телесна тежина) отколку на надворешниот изглед на телото? Дали на тој начин според вас повеќе ќе се промовира здравјето отколку надворешниот изглед?
   
  На I.want.to.sleep му/ѝ се допаѓа ова.
 2. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.979
  Допаѓања:
  6.396
  Пол:
  Женски
  Kakonse vrabotuvaat modelite bo mk bas me interesiraa imaat kastinzi ili sto?