1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни конфекции и студија

Дискусија во 'Мода и стил' започната од abcde, 26 август 2013.

 1. abcde

  abcde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2013
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  13
  Девојки во последно време се повеќе гледам некои нови модни студиа, ти кројат облеке и модел какви шти ти сакаш. Јас не сум била сега никаде некој да ми шие фустан онаков каков што јас сакам но доколку вие сте биле можете да споделите искуство на форумов, цени, дизајнери итн.Исто така да ни препорачате некои добри дизајнери и да не предупредите од оние што не кројат добро . Еве јас ке препорачам една во струмица, Емили Ексклузив дизајн , една другарка си шиеше долг свечен фустан, прекрасен беше , али и цената беше доста висока.250 евра. :o :o . Би сакала да прочитам некое ваше искуство. поздрав :) :) :)
   
 2. kikirikce

  kikirikce Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  https://www.facebook.com/AtelierBrocade Еве нешто корисно и квалитетно, се шијат секакви модели на фустани и друга женска облека.
   
 3. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  381