1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни критики за македонските јавни личности

Дискусија во 'Мода и стил' започната од BoaVista, 29 март 2017.

  1. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Ивонче стварно не и се фотошоп чизмите??? Не верувам, нема шанса онака да е облечена:shake::fubar:
     
    На Victorian, christinnn, Antebellum и 8 други им се допаѓа ова.
  2. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Фатиме грми! 8)
     
    На Victorian, Oxymoron, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.983
    Допаѓања:
    166.601
    Пол:
    Женски
    Па јас не ја носам на јавни настапи:D :D
    Нека ме поправи некој ако грешам, ама мислам дека овој настап и е од антички театар во Охрид, и за такви настапи од отворен тип, сметам дека е прифатлив овој аутфит. :)

    @Summerlover и на естетиката мислев, немам фустан од Нана :D Патем, не знам од каде, ама се сум мислела дека тие фустани држат квалитет :?:

    Ивона не памтам да сум ја видела во асална комбинација, каде нешто не боде очи.
    Ниту Шеќеринска нешто посебно не ми се допаѓа. Може многу подобро од тоа.
     
    На LollySky, duffi и LivingGlam им се допаѓа ова.
  4. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.242
    Пол:
    Женски
    image.jpeg
    Извинете за прекршување на правилата, ама тука не можам да ги одвојам физичкиот изглед и модната комбинација. Многу почитувам девојки кои се самоуверени, Фросина е преубава во лик и супер си ги носи килограмите, НО :!: ... Градите и се преспуштени и брадавиците кај и се гледаат, бар да беа "на повисоко место"... Материјалот на комбинизонот е ужасен и и го истакнува секој недостаток на телото. Палтото и ташната воопшто не одговараат. Ако дизајнер не може да најде соодветен крој за себе, како да се очекува дека добро ќе го "скоцка" клиентот.
     
    На YoungandBeautiful, Salome, Baby-bubu и 33 други им се допаѓа ова.
  5. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    За Елена, мислам дека малку треба да поработи на стилот. Убава е и зрачи со сексапил, но има некои модни утки, како на пример патичињата. Некако ми штрчат

    За Елена од Живот со утнат стил, немам зборови. Како уопште води емисија за мода, ако нема вкус.

    Ивончето очигледно ни милионите не ја оправаат. Тотална утка. Ноу комент.

    Катица би требало да се посоветува со некој моден стилист кој ќе ја посочи што и одговара на нејзината фигура, а при тоа да не личи ко теткица на свадба.

    Фатиме има одличен и префинет стил. Соодветен за нејзината функција, исто и со поскромиот стил на Ленче. Одличен избор.

    За Шеќеринска, имам впечаток дека знае како да се облече. Сепак нејзината функција бара класично и формално облекување и не преекспонирање. Не мислам дека личи на униформа. Јас обожавам такви комбинации.

    Лила ја живее својата втора младост, но искрено претерува со некои комбинации, како она со фустанчето.. Ми се допаѓаат овие:
    [​IMG] [​IMG]

    Димитар е поим како треба да изгледа еден маж. Топ комбинација!

    Каролина е со година на естрадата, зад неа има многу модни стилисти. Но, ме разочара со таквата сукњаи чизмите со отвор ка јпрстите. Не ми личи некако..

    Јелена Јованова и покажа на Лила како се носи сако и пантолони. Врв!

    Бубе Јаневска, пак треба да и посочи за пример на Спенџаровска која ми е малку повеќе од кич.

    Маријана има убаво обликувано тело, фустаните се одлични. Но, би се согласила дека се ту мач за бинго-емисија.
     
    На Salome, Victorian, celineparis и 4 други им се допаѓа ова.
  6. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    :tmi: (facepalm)
     
    На Victorian, naturally, ванилала и 9 други им се допаѓа ова.
  7. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Многу лошо. Дури и целулитот се познава.
     
    На Victorian, naturally, PaLaVa и 9 други им се допаѓа ова.
  8. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Ej, a што е онаа мода со наметнување сакоа на рамена? Која е логиката, плиз?
    Учителката од прво одделение по тоа ќе ја паметам. :sweat: Наметнато палто. Нит те топли ко што треба, нит можеш да ги движиш рацете ко човек, нит изгледа убаво и модерно. Зошто?
     
    На sorbet, Victorian, Lilianna и 21 други им се допаѓа ова.
  9. Stories

    Stories Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2015
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    1.514
    Пол:
    Женски
    Да не ја здоболиле нозете Ивонче па си облекла топлинки?:oДо толку да е отидена вака да се појави,па и фустанот шо и е,мм милина:x
    Ќе се сложам за Лила некогаш претерува во тин комбинации,ама подобро така отколку ко тетка.
    Елена Ристевска мое мислење е дека лута со стилот и често не знае да го носи тоа што го облекла.
    Од СЈО само Ленче ми е ко што треба за на таа позиција,со тоа што може малку свежина да додаде.Другиве кога како.
    Каролина е скоцкана по мерка за нејзе,е само оваа со чизмички,сандали што и да се, ја утнале.
    Дизајнеркава нема што да се кажи,не знам за други комбинации,ама оваа шок:(
    Димитар(y)
    А за палтава наметнати,ако веќе си решил да се наметниш, бар делувај елегантно, а не ко да ти дува во грбот па си собрал нешто по пат.
     
    На LollySky, Rama, Cinderfakinrella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Леле како можат така да се изнашетат бре со брадавиците ама ептен ми се грозни.. а што им е форава уствари со тоа навистина?
     
    На Gosh, celineparis, LollySky и 2 други им се допаѓа ова.
  11. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Не, знаеш ова можеби и беше периодов кога му има речено на Латас нема да се луксузира ќе преживее како мечка у пештера и си го одржа зборот :rofl:
     
    Последна измена: 30 март 2017
    На TeddyGrey, celineparis, LollySky и 4 други им се допаѓа ова.
  12. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Дедо така во ВСВ.
    Се си мислам дека во тоа време така ги импровизирале оние capes, тие што немале пари да си купат/скројат.
     
    Последна измена: 30 март 2017
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Antipaticen lik...|(

    PhotoGrid_1490883028334.png
     
    На celineparis, LollySky, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
  14. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Јелена Спенџарска
    image.jpeg
    Комбинацијата :envy: Пантолоните материјал никаков, ластикот како за тренерка. Па врз ластикот пак ластик од блузата (facepalm) Блузата некој ефтин газа материјал. Ај тоа настрана, ама бар да одговараше едно со друго.
    image.jpeg
    Овде боите навидум склопени, ама целиот впечаток е (n) Мислам дека сукњата и каишот да ги замени со црна пантолона/фармека подобро ќе изгледа. Незнам зашто ама сите комбинации нејзини некако ефтино ми изгледаат.
    image.jpeg
    ОМГ. Материјалите веќе не ги коментирам, зашто се катастрофа. Комбинацијата реално знак прашалник е дали некој би ја облекол и за на плажа. А во комбинација со штикли?!? Никако.
    image.jpeg
    Комбинизонот трипати потенок од хулахопките.Како бе на вакви дебели хулахопки облекла најлон комбинизон?
     
    На Gosh, vitamina, Barbie20 и 21 други им се допаѓа ова.
  15. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.808
    Допаѓања:
    38.276
    Пол:
    Женски
    Луѓе јас како да не сум од Мк, јас пола од фаците кои ги ставивте тука не ги знам:?: Стварно до толку сум затупавеана...знам дека не пратам мк естрада, ниту слушам мк музика(освен стари музичари) модни настани и дизајнери ич не пратам и стварно поим неам кои се луѓево.
    Ама ќе кажам дека ниту една не ми падна во око, на сите им фали нешто помалку или повеќе, како за јавни личности не се доволно добри. Каролина обично ми е убаво скоцкана, супер за нејзини години и убаво се носи, ама има и забегани комбинации. Лила ми е ужасна отсекогаш, најпрво зошто не носи облека која и одговара на годините, па колку сака нека е убава. Марјана каде тргнала со тие балски фустани еве не знам. Убаво и стојат да, а и моделите не се лошо, ама за Бинго емисија?:^)
     
    На ludoto19, kim.k, Someonespecial и 12 други им се допаѓа ова.
  16. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.983
    Допаѓања:
    166.601
    Пол:
    Женски
    Излеа само мене Ленче од СЈО не ми се допаѓа како се носи... некако сакоата како да и се прешироки, секогаш имам некој таков впечаток.

    Од политичка сцена многу згодна ми била Весна Бендевска. Не дека немаше утки, ама претежно носеше фини костумчиња. Е сеа на страна ексцесот со тангата :lol: Како жена ми е многу згодна.
    IMG_3156.JPG

    А за тотален фешн аут ми е дефинитивно Александра Пановска. Не можам да најдам слика, ама нема комбинација што ми се допаднала. А иначе Александра има многу весела природа и енергија, ама итно и треба стилист... советник.. уатевер.
     
    На Rama и poenta им се допаѓа ова.
  17. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Мене Весна Бендевска не ми оставила некој впечаток во однос на комбинации и мода. Секад ми била просек па и под просек.
    Што мислите за комбинациите на Боркица Груевска?
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
    image.jpeg
     
    На Sunnybun, LivingGlam, Acka22 и 3 други им се допаѓа ова.
  18. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    FB_IMG_1490889201617.jpg
    Е мене апсолутно ништо не ми се свиѓа што облача Боки.
    Добро да, марка е. Ама луѓе ужасно со еден збор е за мене.
     
    На Barbie20, Sunnybun, Mr. Right и 3 други им се допаѓа ова.
  19. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Ивона да троши помалку на долен веш, повеќе на друга гардероба. Или можеби... ај да не искоментирам нема да биде културно :lol:
    Оваа
    [​IMG]
    Не ја познавам, и може е оффтопик со позава во движење ме потсети на филмов и сега ми заглави во глава
    [​IMG]
    :D
    Снежана Богдановска од време на време кога ќе ми се појави на фб какви сваштарии носи (facepalm)
     
    На BabyStyle, Lilianna, Sunnybun и 13 други им се допаѓа ова.
  20. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.505
    Допаѓања:
    144.211
    Сликите горе од Борица се постари и матни.
    Мене ми е океј , секогаш е облечена складно со настанот. Е сега ретко е на високи штикли, ама тоа сигурно поради висината на Груевски.:D
    Негувана жена е пред се.
     
    На realGirl, Rama и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.