1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни критики за храбри феминки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 12 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Ајде да го коментираме нашиот и вашиот моден вкус ...

  Правила за храбрите феминки:
  - ставајте исклучиво ваши слики од ваши комбинации и акцесорис
  - туѓи слики се забранети
  - најдобро е да не се гледа вашиот лик за да се зачува приватноста
  - прифаќајте ја критиката како добродојдена, без љутки :)

  Правила за модните критичари:
  - коментирајте го изгледот во однос на гардаробата т.е. комбинацијата
  - никако коментирање во однос на физички изглед
  - без навредувања

  И со среќа, се надевам на повеќе слики, многу коментари од критичарите и темава ќе е една од поинтересните :$
   
  На SuMmErPaRaDiSe-78, LadyMarry, miss.pavlina и 5 други им се допаѓа ова.
 2. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  :) засега доволно е само една слика
   
 3. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Ете ги моите :lol: Сите слики се од годинава . Таа од екскурзија е од пред 2 месеца , а др од летово :)
  Втората слика е предниот дел од тоа на првата . Не се 2 парчиња , заедно се :D
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCI0054.JPG
   DSCI0054.JPG
   Големина на фајлот:
   153 KB
   Прегледи:
   34.021
  • DSCI0132.JPG
   DSCI0132.JPG
   Големина на фајлот:
   337,2 KB
   Прегледи:
   34.022
  • DSCI0489.JPG
   DSCI0489.JPG
   Големина на фајлот:
   259,4 KB
   Прегледи:
   34.018
  • DSCI0295.JPG
   DSCI0295.JPG
   Големина на фајлот:
   329,4 KB
   Прегледи:
   34.021
  На beautiful.butterfly, redgirl, Libra19 и 6 други им се допаѓа ова.
 4. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Dushica-sk
  1.Ми се свиѓаат панталончињата и корсетот ми се допаѓа ти одговара со сандалките што доле ги носиш,бели ти се.Но не ми се допаѓа што ти се гледаат купачите или што е тоа црното. :) Добра е комбинацијата за летна шетња.
  2.Фустанчето е баш убаво и сандалките. :)
  3.Палтенцето многу ми се допаѓа но некако чизмите не ми одговараат со тоа што си го облекла .
   
  На Twinkles, maarrrttttaa и Butterfliess им се допаѓа ова.
 5. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  за ГламурЛејди

  Мислам дека рамни чизми, тексасно цветло здолниште и колан на половина те смалуваат визуелно, и те прават покрупна. Кафените чизми со коланот се убави и модерни, но на пример во некоја комбинација можеби поубаво би излгедале. Се на се, не ми се допаѓа здолништето, можеби со црно или некоја друга боја поубаво би било.
   
  На kjukli, Gi.ir.ll и glamour-lady им се допаѓа ова.
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  гламур лејди, многу се убави чизмите обожавам таква боја на чизми
   
  На glamour-lady му/ѝ се допаѓа ова.
 7. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  glamour-lady
  Ми се допаѓа комбинацијата само мислам дека подобро би било доколку суќничката била од потемен тексас.
   
  На glamour-lady му/ѝ се допаѓа ова.
 8. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  душица ск прекрасна комбинација на последната слика... само обувките не одговараат.
   
  На maarrrttttaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Јас се извинувам ако не се гледа најубаво зашто сликите не се сликани за оваа намена ама ипак мислам дека може да се комнтира на нив..па понатака ќе се прават слики специјално за тука 8) :lol:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • SDC12481.JPG
   SDC12481.JPG
   Големина на фајлот:
   52,1 KB
   Прегледи:
   29.907
  На Twinkles, Stefiks, Nane.B и 38 други им се допаѓа ова.
 10. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.088
  Допаѓања:
  6.797
  Пол:
  Женски
  Еве и од мене една сликичка :$ Само чевлите не ми се гледаат,ама носам црни салонки :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Twinkles, Smilly, bvlgari и 15 други им се допаѓа ова.
 11. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Ете ми го Мисчето. Ах тоа твое деколте. :P
  1.Супер си овде облечена,се ми се допаѓа посебно маичката и нараквиците што ги носиш.
  2.Не ми се допаѓа комбинацијата...некако каишот ептен ми оскокнува а и маичката не ми се допаѓа многу ми е отворена.Јас многу непријатно се осеќам кога имам толку длабоко деколте.
  3.Супер е блузичката.
  4.Блузата не ми се допаѓа бидејќи има монистри ,такви светки...такви работи јас ич нејќам.А суќничето ептен ти е убаво.Јас сакав такво ама не си купив оти не знам зошто.

  За Багуфче.
  1.Слатко е суќничето но блузата некако ептен едноставна си можела некое ланче така длчко. :)
   
  На maarrrttttaa и Butterfliess им се допаѓа ова.
 12. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Кај се најдовте сите манекенки?? :o :D Јас само ќе кажам сите сте ми убави секоја на свој начин.
   
  На lolitoo, eleni23 и Dushica-sk им се допаѓа ова.
 13. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.088
  Допаѓања:
  6.797
  Пол:
  Женски
  Целото е фустанче :$
   
 14. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Бре бре сите убавици :) :)
   
  На girlinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  А може еден предлог од мене, за некој да не не препознае можеме да ги сликаме парчињата облека и да ги постираме нив(ама наши да се,ама и вака е добро,поинтересно ми се чини дека е ,ама да си прокоментирам. :wasntme:
  Инаку не сум моден критичар ама ете од моја гледна точка ќе прокоментирам за горните слики,сепак во прашање е различниот вкус.
  Првата слика на скајче е добра,кежуал,можело без елече,ама и така одговара според мене.
  На втората слика на горниот дел ми се свиѓаат боите,ама оданпред не се гледа целосната комбинација,ама фармерките не ми се вклопуваат ,јас би облекла или црни или тексас ама многу светли.
  На третата слика целиот стајлинг ми се допаѓа ништо не би менувала,можеби поинаква форма на каишот,ама вкупна оцена е 5
  Четвртата слика изгледа е слккана кај што носиш ранец претпоставувам одиш на школо ;)
  Блузата не ми се вклопува во цела комбинација,можела да биде еднобојна,а ако е таа блуза повеќе би одговарале прозирни хулахопки.
  На 5тата слика комбинацијата е прекрасна,секој детал е убав,убави се штиклите и бојата(само јас би носела пониски некој цм ) ;) и фустанот е добар,ама ако е шиен можело таа напред машничката,каишчето и траката место црни да бидат боја како штиклтеи,ама и вака одговара :)
  Целосно резиме одличен стајлинг на петтата слика.
   
 16. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Не е шиен фустанот и јас планирам машната да му ја откорнам :lol: :^) А за штиклите јас многу ретко носам високо затоа што многу паѓам :rofl: ама како модел многу ми се допаднаа и ги зедов. :)
   
 17. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Решив и јас да си ставам слика...
  Немам баш слики од мене цела.
  Како што рече некој погоре во иднина ќе се прават сликипосебно за ова :D
  п.с Не сум нешто посебно.Онака :)
   

  Прикачени фајлови:

  • taallalall.JPG
   taallalall.JPG
   Големина на фајлот:
   92,7 KB
   Прегледи:
   1.400
  На beautiful.butterfly и glamour-lady им се допаѓа ова.
 18. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Rozich
  Палтенцето многуу ама многу ми се допаѓа ...ептен е по мој вкус спортско. :)
  Супер комбинација.
   
  На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
 19. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  На Мис Индепендент искрено и завидувам на деколтето , се би дала и моето да е такво :lol:
   
  На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  ^:up:
  Бре ,бре по колку слики изнаставивте,ако ја коментирам секоја посебно(со ваква тастатура)до утре гарант останувам.
  На Гламурлејди сликата стајлингот е добар,само на пример за да не преовладува толку црната боја блузата би можела да биде кафеава,или одозгора некое кафено џемперче би одговрало т.е би се вклопило.
  Сликата на Душица т.е првата слика заедно во втората(истата слика ) стајлингот е супер,не би го менувала тоа што е под розевата блузичка ,прслук можеби е (можеби е намерно ставено за да не биде многу разголено горе),ама одговара со кратките пантолончиња и материјалите гледам одговараат.
  На втората т.е 3тата стајлингот ми е прекрасен,едноставен,секси,ништо не би менувала иако може и да се додаде и да се измени.
  На 4тата слика палтенцето би можело да биде како бојата на чизмите за да одговара на целиот стајлинг или пак блузичката во таква боја место да ги менуваш чизмите. :)
  Целата комбинација на Багуфче ама премногу ми се допаѓа,посебно материјалот и боите,инаку во секоја комбинација можеш и да смениш и да додадеш и одземеш нешто,но во прашање е вкусот.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.